Space Investor Day - pierwsza w Polsce konferencja inwestycyjna dedykowana branży kosmicznej [LIVE STREAM]
Obrazek użytkownika Webinary
26 sty 2022, 09:00

Space Investor Day - pierwsza w Polsce konferencja inwestycyjna dedykowana branży kosmicznej [LIVE STREAM]

Sektor kosmiczny zaczyna rozwijać się w Polsce. Mamy już przynajmniej kilka spółek, które rozwijają swoje produkty i usługi przeznaczone do wykorzystania w branży kosmicznej. Już dzisiaj 26 stycznia o godz. 10:00 zapraszamy na wydarzenie, w czasie, którego polskie spółki z branży kosmicznej zaprezentują swoje modele biznesowe i plany rozwoju. Na koniec każdej prezentacji przewidziana jest sesja Q&A.

Sektor kosmiczny jest stosunkowo młody, bo zaczął się rozwijać na dobre w obszarze komercyjnym dopiero we wczesnych latach dwutysięcznych. Miniony rok okazał się rekordowy pod względem osiągania kamieni milowych w turystyce kosmicznej, o czym świadczy chociażby lot w kosmos Richarda Bransona, CEO Virgin Galactic oraz Jeffa Bezosa byłego CEO spółki Amazon. Tymczasem pierwsze podmioty z tego sektora już pojawiły się na polskiej giełdzie, a kolejne mają plany z tym związane. Obok notowanej na NC spółki Creotech Instruments, warto wspomnieć o Vigo System z głównego parkietu. Plany giełdowe rozważa ScanWay, Thorium Space Technology, czy Blue Dot Solutions.

Space Investor Day rozpocznie się o godz. 10:00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele 5 spółek, które zaprezentują swoje modele biznesowe oraz perspektywy rozwoju w branży kosmicznej. Każda firma na koniec prezentacji odpowie na pytania uczestników. Zakończenie wydarzenia planowane jest o godz. 15:00. Organizatorami wydarzenia są Inner Value oraz Strefa Inwestorów. Spotkanie poprowadzi Szymon Machalica, publicysta Strefy Inwestorów oraz ekspert branży spółek kosmicznych.

Zapraszamy do zadawania pytań

Harmonogram Space Investor Day

  • 10:00 - 11:00 Creotech Instruments
  • 11:00 - 12:00 Scanway
  • 12:00 - 13:00 Vigo System
  • 13:00 - 14:00 Thorium Space Technology
  • 14:00 - 15:00 Blue Dot Solutions

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.