Wyniki finansowe Grupy Ailleron za 2022 rok [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
16 mar 2023, 10:57

Wyniki finansowe Grupy Ailleron za 2022 rok [Webinar z zarządem spółki]

Ailleron to spółka oferująca kompleksowe usługi rozwoju oprogramowania dla banków, firm leasingowych, fintechów i innych podmiotów z branży finansowej, głównie w Europie i w Azji Południowo-Wschodniej. Spółka tworzy innowacyjne rozwiązania IT oparte na technologii cloud i wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Z kolei spółka zależna Software Mind świadczy usługi rozwoju oprogramowania dla innowacyjnych firm z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych oraz – pod marką Amplitiv – dla branży telekomunikacyjnej. Grupa Ailleron sprzedaje swoje usługi w ponad 40 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 1500 specjalistów w Europie i Ameryce.

Grupa Ailleron w minionym roku wypracowała ponad 413 mln zł skonsolidowanych przychodów (wzrost o 91% r/r) i 68 mln zł EBITDA (bez zdarzeń jednorazowych – one-off) wobec 35,8 mln zł w 2021 roku. Zysk z działalności operacyjnej (bez one-off) wyniósł prawie 55,4 mln zł, co daje wzrost o 102% r/r. Grupa wypracowała zysk netto (bez one-off) na poziomie 46 mln zł w porównaniu do 17 mln zł w 2021 roku (wzrost o 170% r/r), a zysk netto jednostki dominującej wzrósł do 17,7 mln PLN (wzrost o 137% r/r). Sam IV kwartał był dla Grupy rekordowy, z przychodami na poziomie 123 mln zł oraz wynikami bez zdarzeń jednorazowych – prawie 26 mln zł EBITDA, 17,5 mln zł zysku netto i 8,6 mln zysku netto jednostki dominującej. Na wypracowany wynik finansowy w znacznej mierze miał wpływ dynamiczny rozwój Grupy Software Mind.

W czwartek, 16 marca 2023 roku, o godzinie 11:00 odbędzie się webinar, w którym udział weźmie wiceprezes zarządu Ailleron i prezes zarządu Software Mind – Grzegorz Młynarczyk – oraz członek zarządu i CFO Ailleron – Tomasz Król. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe grupy za 2022 rok.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 16 marca 2023 roku, o godzinie 11:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.