Aktualna sytuacja Medicalgorithmics i plany rozwoju [Webinar z zarządem]
Obrazek użytkownika Webinary
21 cze 2023, 08:56

Aktualna sytuacja Medicalgorithmics i plany rozwoju [Webinar z zarządem]

Medicalgorithmics to innowacyjna spółka z branży med-tech, dostarczająca zaawansowane i nieinwazyjne rozwiązania AI do diagnostyki kardiologicznej. Spółka opracowuje algorytmy AI, oprogramowanie, urządzenia do diagnostyki kardiologicznej certyfikowane przez FDA od 2009 r. Podczas webinaru członkowie zarządu opowiedzą o zmianie modelu biznesowego i strategicznych kierunkach rozwoju spółki.

W 2022 r. Medicalgorithmics pozyskał inwestora strategicznego Biofund Capital Management, co otworzyło nowy rozdział w historii spółki. Nowy inwestor zapewnił spółce dostęp do finansowania i technologii. Oprócz wkładu pieniężnego, Biofund wniósł aportem 100 proc. udziałów w spółce Kardiolytics oraz prawa własności intelektualnej do rozwijanej przez Kardiolytics technologii bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń i obrazowania układu krwionośnego opartej na sztucznej inteligencji – VCAST.

Spółka jest w trakcie transformacji modelu biznesowego. Rozwija się w kierunku globalnego dostawcy nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora ochrony zdrowia.

Spółka niedawno odeszła od współpracy na wyłączność w zakresie dystrybucji usług i produktów w USA, co otwiera drogę do współpracy z wieloma podmiotami na rynku amerykańskim, gdzie spółka ma największy potencjał do komercjalizacji swoich autorskich rozwiązań technologicznych do diagnostyki kardiologicznej.

Od marca br. spółka wchodzi w skład indeksu sWIG80.

Głównymi tematami, które będą poruszane podczas webinaru będą:

  • Strategia rozwoju;
  • Plany rozwoju na rynku amerykańskim;
  • Kierunki prac badawczo-rozwojowych;
  • Technologia VCAST.

W środę, 21 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się webinar ze spółką Medicalgorithmics, którą reprezentować będą Maciej Gamrot, członek zarządu ds. finansowych; Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych oraz Przemysław Tadla, członek zarządu ds. technologii.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 21 czerwca o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.