Przejdź do treści
SAXO BANK OFERTA 2024
Kategoria::
Kategoria

Saxo Bank obniża ceny i prowizje w 2024 r. Koszty inwestycji w porównaniu do polskich bankowych domów maklerskich są dużo niższe

Saxo Bank, duński bank dla inwestorów, wprowadza od dziś znaczące zmiany w swojej ofercie dla polskich klientów. Znacząco obniża prowizje we wszystkich obszarach. Oferowane warunki są znacząco lepsze od polskich bankowych biur maklerskich. 


Zobacz także: Akcje amerykańskie są drogie. Dlaczego lepiej inwestować w Europie - prognozy kwartalne Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

Utrzymanie niskich kosztów jest kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie inwestycyjnym. Im niższe koszty, tym więcej pieniędzy pozostaje w portfelu inwestora, co może przełożyć się na wyższy zwrot z inwestycji.

W przypadku rachunku podstawowego prowizja od handlu akcjami na GPW spada z 0.15% na 0.12%, minimalna prowizja za kupno akcji w USA zostaje obniżona z 5 USD do 1 USD i procentowo wyniesie 0.08%, a koszty za przewalutowanie spadają z 1% do 0.25%. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszej ofercie Saxo Banku na 2024 rok? Kliknij tutaj.

Przedstawiane dane dotyczą podstawowego rachunku Classic w Saxo Banku. Prowizje dla rachunków Platinum i VIP są jeszcze niższe. 

Oferta Saxo Banku na tle innych polskich domów maklerskich

Polska jest jednym z kluczowych rynków, na którym koncentruje się obecnie Saxo Bank. Firma zapowiada, że polscy inwestorzy mogą oczekiwać kolejnych rozwiązań, które będą wychodzić na przeciw ich potrzebom. Przeprowadzona obniżka opłat i prowizji to krok, który ma zwiększyć atrakcyjność oferty Saxo Bank dla inwestorów w Polsce.

Jak wynika z porównania przygotowanego przez Saxo Banku, oferta po obniżkach na tle innych bankowych domów maklerskich w Polsce jest bardzo atrakcyjna. 

Zobacz także: 7 powodów dlaczego warto teraz otworzyć rachunek inwestycyjny na platformie Saxo Bank

Saxo Bank, czyli bank dla inwestorów

Po obniżeniu prowizji Saxo Bank planuje utrzymać wszystkie dotychczasowe elementy oferty, takie jak polskie numery IBAN, raport podatkowy ułatwiający rozliczenie PIT, oprocentowane rachunki czy możliwość generowania przychodu za udostępnianie akcji do wypożyczania. 


Ostatnio Saxo Bank, uzyskał rating BBB od S&P Global Ratings, oraz został wpisany na listę systemowo ważnych instytucji finansowych dla sektora finansowego Danii. Instytucja oferuje inwestorom dostęp do rynków finansowych i handlu wszelkimi instrumentami finansowymi. Instytucja planuje w przyszłości obsługiwać jeszcze większą liczbę klientów, umożliwiając im korzystanie z nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych. 

Zobacz także: 18 zagranicznych spółek, których stopa dywidendy przekracza 10%, a analitycy widzą potencjał wzrostu

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie.

Tagi

udostępnij: