Ciemna strona giełdy i rynków finansowych - Tomasz Prusek dziennikarz i autor książek opowiada o swoim nowym projekcie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
24 kwi 2019, 13:25

Ciemna strona giełdy i rynków finansowych - Tomasz Prusek dziennikarz i autor książek | 21% Rocznie | Podcast | Jak inwestować

Rynki finansowe i giełda to ludzie. Mimo, że z roku na rok rośnie udział algorytmów i robotów w handlu, to i tak koniec końców za każdym automatem stoi człowiek, który go stworzył. Tam gdzie są ludzie, pojawiają się emocje i pokusa nadużycia. Tomasz Prusek w swojej prawie 30 letniej karierze dziennikarskiej widział wiele. Część transakcji i wydarzeń nie była do końca jasna i transparentna. 

Zapraszamy do rozmowy o ciemnej stronie rynku finansowego i giełdy. O tym skąd się biorą defraudacje, dlaczego historia zawsze się powtarza i jak się przed tego rodzaju sytuacjami bronić. Tomasz Prusek podzielił się swoimi przemyśleniami o aferze Getback, WorldCom, a także jako prezes think tanku Fundacja Przyjazny Kraj, o tym, czy warto przyjąć w Polsce Euro. Serdecznie polecamy też najnowszą książkę Tomasza Pruska P.I.I.G.S., która dzisiaj ma premierę.

Zobacz także: Poznaj dalsze losy Olgi Kirsch. Jutro premiera thrillera ekonomicznego „P.I.I.G.S.” Tomasza Pruska

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 25.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

  • 00:02:38 Tomasz Prusek zainteresował się giełdą zanim ona w ogóle w Polsce powstała
  • 00:05:36 Dlaczego Tomasz Prusek poczuł potrzebę pisania książek i przeniesienia swojej wiedzy dziennikarskiej w świat fikcji literackiej
  • 00:07:35 Dlaczego polscy ludzie sukcesu i decydenci nie chcą szczerze mówić o pieniądzach
  • 00:11:56 Prokuratura, sąd, zastraszanie - nieprzyjemne sytuacje związane z dziennikarską działalnością Tomasza Pruska
  • 00:15:05 Czy dziennikarstwo śledcze, zwłaszcza finansowe, ma w dzisiejszych czasach jeszcze sens?
  • 00:18:30 W jaki sposób inwestorzy powinni korzystać z mediów?
  • 00:28:28 Najnowsza książka Tomasza Pruska - o czym jest P.I.I.G.S.?
  • 00:32:50 Co Polsce może dać wprowadzenie Euro?
  • 00:36:20 Dlaczego spekulacja jest dobra?
  • 00:41:12 Dlaczego mimo wszystko rynek kapitałowy jest potrzebny i ma sens?

Paweł Biedrzycki i Tomasz Prusek - kim jest prowadzący, kim jest gość

Tomasz Prusek i Paweł Biedrzycki
Tomasz Prusek i Paweł Biedrzycki

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Tomasz Prusek

Dziennikarz ekonomiczny, prezes think tanku Fundacja Przyjazny Kraj, komentator giełdowy, laureat wielu nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Citigroup Journalistic Excellence Award. 20 lat pisania o giełdzie. Autor wydanego w 2014 thrillera ekonomicznego K.I.S.S. oraz wydanej w 2019 roku jego kontynuacji - powieści P.I.I.G.S.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zobacz także

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Pobierz podcast: