Wiedźminem 3 polskiej biotechnologii będzie rejestracja pierwszego innowacyjnego leku - Marta Winiarska i Piotr Książek podcast
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
09 wrz 2023, 11:41

Wiedźminem 3 polskiej biotechnologii będzie dopiero rejestracja pierwszego innowacyjnego leku – Marta Winiarska i Piotr Książek, Podcast 21% rocznie

Rozwój sektora biotechnologicznego na polskiej giełdzie bywa często porównywany do tego jak rozwijała się na rynku kapitałowym branża gier. Wbrew pozorom biotechnologia wciąż pozostaje na relatywnie wczesnym etapie rozwoju i czeka na swojego Wiedźmina 3, który okazał się przełomem dla gamingu.

O tym w jakim momencie rozwoju jest polska biotechnologia, co stanowi obecnie dla niej największą wartość i jak szybko pojawi się drugi miliard zł z komercjalizacji rozmawiam z Martą Winiarską reprezentującą BioInMed i Piotrem Książkiem reprezentującym Blume Advisory z którym wspólnie w dniach 22 i 23 sierpnia zorganizowaliśmy PHASE, czyli największą publiczną dyskusję o biotechnologii medycznej w Polsce.

Zobacz także: Najważniejszy kwartał dla polskiej branży gier na GPW od lat, podsumowanie Gamescom 2023 - Natalia Kieszek, Podcast 21% rocznie

W 96 odcinku podcastu opowiadamy też o najważniejszych tezach jakie pojawiły się na PHASE 2023 oraz podsumowujemy potencjał polskiego sektora biotechnologicznego.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Marta Winiarska @WiniarskaMarta1, Piotr Książek: @Ksiazek_P) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 96.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00.01.30 PHASE 2023.
 • 00.06.00 Geneza powstania PHASE 2023.
 • 00.09.00 Discovery vs faza kliniczna, różnice w podejściu do ryzyka i sposobów finansowania projektów.
 • 00.13.30 Różnice w podejściu do inwestowania w sektor life sciences inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.
 • 00.20.00 Gdzie znajduje się największa wartość spółek biotechnologicznych?
 • 00.21.00 Biotechnologia vs gaming, różnice i podobieństwa w ścieżce rozwoju tych branż na GPW
 • 00.32.00 Różnice w pozyskiwaniu kapitału na rozwój projektów biotechnologicznych na giełdzie w USA i PL
 • 00.36.50 Gdzie polskie spółki biotechnologiczne powinny szukać kapitału na rozwój i dlaczego to nie są Stany Zjednoczone?
 • 00.39.30 Współpraca na linii uniwersytety, a spółki biotechnologiczne, dlaczego w długim terminie jest to ważne?
 • 00.46.30 Rozwój sektora biotechnologicznego w Polsce, a dywersyfikacja projektów badawczych
 • 00.54.30 Podsumowanie PHASE 2023 w liczbach

Zobacz także:

Piotr Książek, Marta Winiarska, Paweł Biedrzycki

Piotr Książek, Marta Winiarska, Paweł Biedrzycki
 

Marta Winiarska

Prawnik, manager, ekspert public relations i public affairs w ochronie zdrowia aktualnia Prezes zarządu i dyrektor zarządzający Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Od wielu lat związana z tematami gospodarczymi i ochroną zdrowia. Przez niemal 5 lat kierowała działaniami public affairs i public relations w Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, reprezentując organizację m.in. w Parlamencie, na Radzie Dialogu Społecznego, na konferencjach branżowych, w mediach oraz w EFPIA.

Piotr Książek

Managing Partner w Blume Advisory. Doświadczony specjalista w obszarach strategicznego doradztwa na rynku kapitałowym, relacji inwestorskich oraz relacji z mediami. Brał udział w licznych transakcjach na rynku publicznym i niepublicznym. Specjalizuje się w sektorze life science oraz posiada liczne doświadczenia we współpracy ze spółkami tradycyjnej ekonomii.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News