Właściciel CCC, Dariusz Miłek, inwestuje w druk 3D | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
07 lip 2016, 15:57

Właściciel CCC, Dariusz Miłek, inwestuje w druk 3D

Polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D, pozyskał krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji Zortrax o łącznej wartości ponad 44 mln zł, uzyskując przy tym 15 % udział w akcjonariacie. Kapitał ten zapewni Ultro, wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka, właściciela giełdowego CCC. Jest to jedna z większych transakcji na rynku kapitałowym w ostatnich miesiącach.

Zortrax pozyska ponad 44 mln zł na rozwój działalności

W ostatnich tygodniach Zortrax przeprowadził prywatną ofertę akcji serii D, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem rynku, czego efektem był ponad 3-krotny deklarowany popyt na oferowane akcje. Ostatecznie Spółka zdecydowała się sprzedać wszystkie papiery jednemu, długoterminowemu inwestorowi. Przy transakcji pracowało konsorcjum Polskiego Domu Maklerskiego, Domu Maklerskiego Vestor oraz IPO Doradztwo Kapitałowe.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku kapitałowym oferta Zortrax zakończyła się bardzo dużym sukcesem. To pokazuje, że dla największych graczy na rynku, spółka taka jak Zortrax, która jest dynamiczna, innowacyjna, nowoczesna i regularnie wypracowuje wzrosty, jest niezwykle atrakcyjnym celem inwestycyjnym

dodaje Szczepan Dunin-Michałowski, Prezes Zarządu Polskiego Domu Maklerskiego.

Zortrax zaprezentował nową większą drukarkę 3D

W czerwcu podczas targów Additive Manufacturing Europe 2016 w Amsterdamie polski lider w dziedzinie druku 3D zaprezentował nowy model drukarki. Zortrax M300 będzie dedykowana głównie klientom biznesowym i jest przeznaczona do projektowania i prototypowania.

Drukarka Zortrax M300 zostanie wyposażona w system podwójnych osi XY, co zwiększy dokładność ich prowadzenia. Systemy ten w połączeniu z wysoką precyzją głowicy drukującej, zapewnia wysoką jakość i dokładność wydruków. W standardowym wyposażeniu M300 są  także panele boczne chroniące wydruk przed czynnikami zewnętrznymi. 

_MG_5174

Zortrax zdecydował się w nowej drukarce na powiększenie obszaru zadruku, co umożliwi drukowanie zarówno pojedynczych, dużych części przemysłowych, jak również wielu mniejszych. M300 to model, który bierze wszystko to, co najlepsze z poprzedniego modelu Zortrax M200 i zwiększa skalę możliwości.

Zortrax cały czas bez IPO na giełdzie

W KNF wciąż leży niezatwierdzony prospekt emisyjny spółki i wygląda na to, że ewentualny debiut znowu zostanie odsunięty w czasie. Zortrax dzięki przeprowadzonej transakcji pozyskał środki na dalszy rozwój działu R&D, prace nad kolejnymi modelami drukarek, nakłady marketingowe oraz ewentualne akwizycje. Spółka ma zapewnione finansowanie dalszego rozwoju, w tym ekspansji na kolejnych rynkach i komercjalizacji nowych modeli drukarek 3D.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.