Webinar Specjalny: Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
11 gru 2018, 14:00

Webinar Specjalny: Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile

Grupa Kapitałowa to szczególny rodzaj spółki. Składa się na nią wiele firm, często działających w różnych branżach. To dla inwestora szansa na dywersyfikację ryzyka i dodatkowy zysk, jeśli wszystkie podmioty w grupie dynamicznie się rozwijają. Korzyścią są z pewnością także potencjalne synergie przychodowe i kosztowe. Z drugiej jednak strony to także spore wyzwanie. Skuteczna analiza grupy kapitałowej wymaga zrozumienia z czego się ona składa i niuansów poszczególnych podmiotów, które do niej należą. Niemałe wyzwanie stanowi też umiejętność analizy tego, co i jaki ma wpływ na poziomie całej grupy.

Darmowy webinar edukacyjny już we wtorek

O tym opowiem na przykładzie spółki GK Immobile podczas webinaru edukacyjnego, który odbędzie się już we wtorek, 11 grudnia 2018 r. o godz. 14:00.

Na spotkanie wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja (obowiązuje limit 500 miejsc, więc zalecam zajęcie swojego kilkanaście minut wcześniej):

Zarejestruj się na webinar 

W czasie webinaru postaram się odpowiedzieć na następujące pytania:

  1. Na czym polega model biznesowy działania grupy kapitałowej?
  2. Grupa Kapitałowa to kilka różnych przedsiębiorstw, działających w różnych branżach. Jak analizować przychody poszczególnych spółek i na co zwracać uwagę na poziomie całej grupy?
  3. Na co zwrócić uwagę analizując koszty działalności grupy kapitałowej? Jak ocenić synergie kosztowe, pojawiające dzięki działalności w grupie?
  4. Dlaczego w przypadku grup kapitałowych bardzo istotna jest efektywność zarządcza? W jaki sposób można ją zobaczyć w rachunku zysków i strat?
  5. Na co zwracać uwagę analizując bogaty w informacje bilans grupy kapitałowej?
  6. Jakie wskaźniki analizy fundamentalnej brać pod uwagę przy analizie grupy kapitałowej?
  7. Czego możemy się spodziewać w GK Immobile w najbliższych miesiącach i jak to będzie wpływać na rachunek zysków i strat spółki?
  8. Na jakie liczby i wskaźniki zwracać szczególną uwagę w przyszłości w przypadku GK Immobile?

Zarejestruj się na webinar 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.