Webinar Specjalny: Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
11 gru 2018, 14:00

Webinar Specjalny: Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile

Grupa Kapitałowa to szczególny rodzaj spółki. Składa się na nią wiele firm, często działających w różnych branżach. To dla inwestora szansa na dywersyfikację ryzyka i dodatkowy zysk, jeśli wszystkie podmioty w grupie dynamicznie się rozwijają. Korzyścią są z pewnością także potencjalne synergie przychodowe i kosztowe. Z drugiej jednak strony to także spore wyzwanie. Skuteczna analiza grupy kapitałowej wymaga zrozumienia z czego się ona składa i niuansów poszczególnych podmiotów, które do niej należą. Niemałe wyzwanie stanowi też umiejętność analizy tego, co i jaki ma wpływ na poziomie całej grupy.

Darmowy webinar edukacyjny już we wtorek

O tym opowiem na przykładzie spółki GK Immobile podczas webinaru edukacyjnego, który odbędzie się już we wtorek, 11 grudnia 2018 r. o godz. 14:00.

Na spotkanie wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja (obowiązuje limit 500 miejsc, więc zalecam zajęcie swojego kilkanaście minut wcześniej):

Zarejestruj się na webinar 

W czasie webinaru postaram się odpowiedzieć na następujące pytania:

 1. Na czym polega model biznesowy działania grupy kapitałowej?
 2. Grupa Kapitałowa to kilka różnych przedsiębiorstw, działających w różnych branżach. Jak analizować przychody poszczególnych spółek i na co zwracać uwagę na poziomie całej grupy?
 3. Na co zwrócić uwagę analizując koszty działalności grupy kapitałowej? Jak ocenić synergie kosztowe, pojawiające dzięki działalności w grupie?
 4. Dlaczego w przypadku grup kapitałowych bardzo istotna jest efektywność zarządcza? W jaki sposób można ją zobaczyć w rachunku zysków i strat?
 5. Na co zwracać uwagę analizując bogaty w informacje bilans grupy kapitałowej?
 6. Jakie wskaźniki analizy fundamentalnej brać pod uwagę przy analizie grupy kapitałowej?
 7. Czego możemy się spodziewać w GK Immobile w najbliższych miesiącach i jak to będzie wpływać na rachunek zysków i strat spółki?
 8. Na jakie liczby i wskaźniki zwracać szczególną uwagę w przyszłości w przypadku GK Immobile?

Zarejestruj się na webinar 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost