Jak zwiększyć szanse na wygraną w grze inwestycyjnej ING, Turbo Wyzwaniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lis 2023, 12:52

Jak zwiększyć szanse na wygraną w Turbo Wyzwaniu – garść porad na temat gry inwestycyjnej ING

W poniedziałek, 6 listopada rozpocznie się kolejna edycja gry Turbo Wyzwanie prowadzonej na platformie ING Bank N.V. największego emitenta certyfikatów Turbo na GPW. Trwa obecnie tryb testowy rozgrywki, który może pomóc zainteresowanym wdrożyć się do gry. Podpowiadamy jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w tej popularnej i nietypowej grze inwestycyjnej.

Gra Turbo Wyzwanie łączy edukację z inwestowaniem, dając uczestnikom możliwość praktycznego zapoznania się z nietypowymi instrumentami finansowymi, jak certyfikaty Turbo czy ETFy. Uczestnicy mają okazję wypróbować różnorodne strategie inwestycyjne na wirtualnych pieniądzach, doskonaląc swoje umiejętności i poznając charakterystykę działania poszczególnych certyfikatów ING. Dodatkowym argumentem jest możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród nie ryzykując praktycznie żadnymi środkami finansowymi, bo cały konkurs odbywa się na wirtualnych środkach.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Nasze porady – jak podejść do konkursu Turbo Wyzwanie ING, aby zwiększyć szansę na wygraną

Turbo Wyzwanie to gra inwestycyjna, która wystartuje już w poniedziałek 6 listopada i potrwa 2 tygodnie. Aby odnieść sukces w tym konkursie inwestycyjnym, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach:

1. Przygotowaniu przed konkursem.

2. Zapoznaniu się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów.

3. Koncentracji i wyborze niestandardowych rynków.

4. Ograniczaniu ryzyka w odpowiednim momencie.

5. Pamiętaj, że masz trzy szanse na wygraną.

1. Przygotowanie przed konkursem

Obecnie można skorzystać z wersji demonstracyjnej konta i zapoznać się z dostępnymi instrumentami finansowymi oraz w praktyczny sposób przetestować jak otwierać oraz zamykać pozycje. Okres próbny pozwala też na przetestowanie różnych strategii i zapoznanie się z dostępnymi materiałami edukacyjnymi, co może być kluczem do sukcesu w prawdziwej grze.

W poniedziałek 6 listopada 2023 stan kont zostanie wyzerowany i będzie można rozpocząć prawdziwą konkurencję, wciąż na wirtualnych 100 tys. zł, ale tym razem gra będzie się toczyć o realne nagrody.

2. Zapoznaj się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów

Warto zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów gry. Na platformie możemy znaleźć informacje o instrumentach finansowych oraz narzędziach inwestycyjnych. Wszystkie najważniejsze artykuły zostały umieszczone w dziale „Akademia”

a. Certyfikaty Turbo https://www.grainwestycyjna.pl/academy/sprinters (wszystko o certyfikatach turbo: czym są, jak działają, ryzyka, dźwignia, koszty)

b. ETF-y https://www.grainwestycyjna.pl/academy/etfs (czym są ETF-y, jak obliczana jest ich wartość, mnożniki)

c. Limity https://www.grainwestycyjna.pl/academy/limit (czym jest zlecenie z limitem, kiedy warto kupować i sprzedawać zleceniem z limitem)

d. Stop-loss https://www.grainwestycyjna.pl/academy/stoploss (czym jest zlecenie stop-loss, kiedy warto wykorzystać zlecenie stop-loss)

3. Koncentracja i wybór niestandardowych rynków.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że jest to konkurs trwający zaledwie dwa tygodnie, co oznacza, że klasyczne strategie inwestycyjne, takie jak dywersyfikacja portfela, czy oczekiwanie na odpowiedni moment do rozpoczęcia inwestycji mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Zamiast tego, proponujemy postawić wszystko na jedną, no może dwóch albo trzech kart, czyli skoncentrować się na jednym, maksymalnie trzech instrumentach.

Wybór instrumentów na których będziemy inwestować także jest istotny. Radzimy skupić się na tych, które charakteryzują się dużą zmiennością. Warto zastanowić się, które indeksy giełdowe, waluty czy surowce mogą w najbliższym czasie zaskakiwać pod względem stóp zwrotu - zarówno wzrostów, jak i spadków.

To jest konkurs, dlatego ważne jest unikanie najpopularniejszych instrumentów, które prawdopodobnie przyciągną wielu innych uczestników. Jeżeli większość gra na tych samych instrumentach to ograniczają tym samym swoją szansę na wygraną. Kluczem do wygranej jest bowiem obstawienie odpowiedniego kierunku na rynku, który w trakcie trwania konkursu doświadczy podwyższonej zmienności.

4. Ograniczanie ryzyka

Jeśli osiągniesz wysoką pozycję w rankingu, warto zastanowić się nad ograniczeniem ryzyka. Można to zrobić na przykład przez zrezygnowanie z dalszych, ryzykownych posunięć, ale też nietypowo: poprzez kopiowanie ruchów bezpośredniej konkurencji lub rozważenie całkowitego wyjścia z rynku, licząc na potknięcie innych uczestników. Praktyka poprzednich konkursów pokazuje, że często zwycięzcami są Ci, którym na początku udało się osiągnąć dużą stopę zwrotu, a potem nic nie robili. W odpowiednim momencie rynkowym czasem lepiej „zdjąć nogę z gazu”.

5. Masz trzy szanse

Pamiętaj. Konkurs oferuje trzy szanse na zwycięstwo, ponieważ premiowane są wyniki z każdego z dwóch tygodni oraz łączny wynik za cały okres gry. Dlatego też zostosować różne strategie w każdym z tygodni gry. Obserwuj rynek i reaguj. Masz tak naprawdę trzy szanse.

Jeśli w pierwszym tygodniu obrana droga inwestycyjna nie przyniesie pożądanych rezultatów, warto zmienić podejście i spróbować innego podejścia w drugim tygodniu. Z drugiej strony jeżeli w pierwszym tygodniu osiągnąłeś przyzwoitą stopę zwrotu to być może w drugim zastosuj mniej agresywną strategię. Dwa średnie wyniki z dwóch tygodni może dać miejsce w czołówce po dwóch tygodniach. Kalkuluj i szacuj w którym miejscu rankingu jesteś i jak zmieniasz swoją pozycję.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Jak grali zwycięzcy zeszłorocznej edycji

W zeszłym roku inwestorzy, którzy odnieśli sukces w grze inwestycyjnej Turbo Wyzwanie, skupili się głównie na inwestycjach w Turbo Short na DAX, Turbo Long na Natural Gas Future i Gold, a także umiejętnie zarządzali pozycjami short i long na NASDAQ-100.

Wyjątkowy wynik, +81,01%, osiągnął gracz o pseudonimie Keraz123. Niektórzy gracze skoncentrowali się na jednej strategii, inwestując od początku niemal wyłącznie w Turbo Long na WIG20, co przyniosło im imponujące stopy zwrotu.

Kluczem do ich sukcesu była strategia koncentracji na niewielkiej liczbie transakcji i instrumentów finansowych.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Nagrody dla 201 graczy

Po zakończeniu rozgrywki przewiduje się nagrodzenie aż 201 uczestników, którzy osiągną najwyższe stopy zwrotu. W każdym z dwóch tygodni głównego etapu gry, nagrodzonych zostanie po 100 osób. Na sam koniec rywalizacji najlepszy gracz otrzyma główną nagrodę (każdy uczestnik może zdobyć maksymalnie jedno wyróżnienie – więcej informacji można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie https://www.grainwestycyjna.pl/article/terms).

W tym roku główna nagroda to rower elektryczny marki KROSS. Dla zwycięzców w każdym tygodniu przewidziano również konsole do gier oraz karty podarunkowe.

Turbo wyzwanie 2023 nagrody

PAMIĘTAJ: Możliwość dołączenia do rozgrywki jest otwarta przez cały czas trwania konkursu, co daje szansę na zdobycie nagród.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Turbo Wyzwanie – jak wziąć udział w grze

Będziemy śledzić postępy w grze, a także zamieszczać materiały edukacyjne, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji inwestycyjnych – nie tylko w grze, ale też w realnym inwestowaniu.

Szczegóły przestawimy już niedługo. Tymczasem zapraszamy do darmowej rejestracji w grze Turbo Wyzwanie.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Zarejestruj się już teraz i podejmij Turbo Wyzwanie i od razu rozpocznij testy otwierania i zamykania pozycji, ustawiania stop loss i zarządzania ryzykiem. Zapoznaj się z certyfikatami Turbo oraz innymi formami inwestycji nic nie ryzykując. Przypominamy, że faza testowa potrwa od 30 października, do 5 listopada. Następnie rozpocznie się prawdziwa rywalizacja.

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Gra Inwestycyjna Turbo Wyzwanie 2023

Do gry można dołączyć w dowolnym momencie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.