Nauka inwestowania za darmo od PKN Orlen. Ruszyła akademia inwestowania w ramach Orlen w Portfelu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 kwi 2019, 08:00

PKN Orlen uruchomił program edukacyjny, w którym uczy inwestowania za darmo

Z programu lojalnościowego dla akcjonariuszy spółki „Orlen w portfelu” skorzystało już ponad 1 000 użytkowników. Spółka poszła o krok dalej i zainaugurowała Akademię Inwestowania. Zainteresowane osoby będą mogły zdobywać i poszerzać swoją wiedzę o rynku kapitałowym, a następnie zdać egzamin i uzyskać certyfikat od CFA Society Poland.

Akademia Inwestowania powstała w ramach programu „Orlen w portfelu”, który został uruchomiony w listopadzie 2018 roku. Jest on skierowany do indywidualnych akcjonariuszy. W dużej mierze ma charakter edukacyjny, aby inwestorzy świadomie podejmowali działania na rynku kapitałowym. Przy okazji użytkownicy programu mogą korzystać z wielu korzyści, np. zniżki na paliwo.

Program edukacyjny od PKN Orlen i CFA Society Poland

Nowy projekt Orlenu jest skierowany do wszystkich zainteresowanych rynkiem kapitałowym, nie tylko dla akcjonariuszy spółki. Program przewiduje dwa poziomy: podstawowy oraz zaawansowany. Po ukończeniu kursu można przystąpić do egzaminu. Pierwszy test komputerowy odbędzie w II połowie tego roku. Pozytywny wynik pozwoli na uzyskanie certyfikatu od CFA Society Poland. Jest to międzynarodowy tytuł, który według ekspertów jest podstawą do zarządzania finansami i podejmowania decyzji inwestycyjnych.
 


– Akademia Inwestowania, podzielona została na dwa poziomy, zarówno dla tych posiadających doświadczenie w inwestowaniu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają zarządzać swoim kapitałem. Zwieńczeniem szkolenia w Akademii Inwestowania będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Chętni będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów w drugiej połowie 2019 roku– podkreśla Iwona Waksmundzka, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich PKN Orlen.

Dostęp do platformy jest bezpłatny. Zarówno kurs podstawowy jak i zaawansowany składa się z tych samych rozdziałów. Użytkownicy mogą sami wybrać formę nauczania. Może to być plik pdf lub materiał wideo. Na zakończenie każdego rozdziału będzie można rozwiązać test, który sprawdza dotychczas przyswojoną wiedzę. Jak na razie na stronie Akademii Inwestowania znajduje się I rozdział „Wprowadzenie do gospodarki i rynku finansowego”. Materiały zostały przygotowane przez specjalistów z CFA Society Poland.
 

akademia I rozdzial
 

Program „Orlen w portfelu” zainicjował długoterminowy projekt edukacyjny od spółki. Jak na razie ma już ponad 1000 użytkowników, którzy mogą dodatkowo korzystać z ofert promocyjnych na stacjach paliw. Aby mieć dostęp do rabatów należy utrzymać przez co najmniej miesiąc minimum 50 akcji Orlen na swoim rachunku maklerskim. Aktywni akcjonariusze będą mogli zaoszczędzić ponad 500 zł rocznie na zakupie paliwa.

Akademia Inwestowania ma poszerzyć wiedzę akcjonariuszy i zwiększyć ich świadomość podczas inwestowania. Pomysłodawcy liczą również na zainteresowanie inwestycjami długoterminowymi. Może to przyciągnąć więcej chętnych osób na warszawską giełdę.

Zobacz także: PKN Orlen chce w rok podwoić liczbę inwestorów indyw. dzięki programowi lojaln.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.