Jak inwestować w złoto i srebro - najlepsze podcasty
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
27 lip 2020, 07:19

Najlepsze podcasty o inwestowaniu w złoto i srebro - top 10

Wielu miłośników złota zapewne zna podcast Petera Schiffa. Ale nie tylko on potrafi ciekawie opowiadać o inwestowaniu w metale szlachetne. Oto lista najlepszych, naszym zdaniem, podcastów o inwestowaniu w złoto i srebro.

Jak wiadomo, podcasty to coraz bardziej popularne źródło informacji. Uwielbiają je szczególnie ludzie zapracowani, robiący zwykle kilka rzeczy na raz. Mogą słuchać podcastów jadąc autem czy sprzątając dom. Podcastowe uniwersum jest niezwykle bogate. Istnieje wiele dobrych podcastów o inwestowaniu, także w metale szlachetne: złoto i srebro. Poniżej nasza subiektywna lista (kolejność przypadkowa).

Silver Doctors

Podcast prowadzony przez człowieka o pseudonimie The Doc. Widać, że zna się na materii metali szlachetnych. Nagrał już ponad 100 odcinków swojego podcastu. Są one niezwykle ciekawe, bo goście opowiadają nie tylko o srebrze czy złocie, ale też o polityce i gospodarce, starając się umieścić narrację o metalach w odpowiednim kontekście polityczno-makroekonomicznym. Czasami The Doc prowadzi podcast solo. Odcinki trwają od 30 minut do 1,5 godz., ale nigdy nie pozwalają się nudzić.
 

silverdoc

The Morgan Report

Jeden z najbardziej profesjonalnych podcastów o metalach. Prowadzącym jest powszechnie poważany ekspert w dziedzinie - David Morgan. Co tydzień przedstawia swój makroekonomiczny outlook oraz prognozę dla złota i srebra. Odcinki trwają od 12 do 20 minut, więc są idealne do przesłuchania podczas lunchu (o ile jadamy solo).
 

morgan

Money Metals’ Weekly Market Wrap

Jeden z najstarszych działających podcastów o metalach. Od 2014 roku powstało już ponad 200 odcinków. Niestety, podcast jest – ostrzegamy – dość mocno osadzony w amerykańskich realiach. Dla polskiego słuchacza do przesłuchania nadaje się jeden na kilka odcinków. Poza tym, podcast przyjmuje relatywnie mało gości, zazwyczaj jego twórcy prezentują swoje poglądy.
 

wrap

Zobacz także: Złoto inwestycyjne w długim terminie może przynieść tylko zyski - analiza

The Peter Schiff Show

Klasyka. Kto nie zna Petera Schiffa? To jeden z najbardziej znanych ekspertów od inwestowania w złoto na świecie. Idol wielu libertarian. Wieczny złoty byk. Oczywiście, zazwyczaj jest przesadnie optymistycznie nastawiony do złota (już 10 lat temu wróżył, że uncja będzie kosztowała 5 000 USD - jak wiemy, pomylił się…), ale to i tak jeden z najlepszych ekspertów od złota wśród tych prowadzących podcasty. Szkoda, że często w jego audycjach jest sporo amerykańskiej polityki…
 

schiff

SchiffGold Friday Gold Wrap Podcast

Krótkie 10-minutowe podcasty podsumowujące tydzień na rynku metali szlachetnych. Realizuje je ekipa Schiffa z serwisu SchiffGold, głównie Mike Maharrey. Profeska.
 

friday gold wrap

Precious Metals Investing

Odcinki tego podcastu są króciutkie (5-6 minut), ale bardzo treściwe. Prowadzi go Ted Sudol z serwisu PreciousMetalsInvesting.org, czasami gości jakiegoś eksperta. Stara się udzielić prostych porad jak inwestować w złoto, srebro i kontrakty na te kruszce. Bardzo użyteczny podcast.
 

precious

Coin World Podcast

Podcast dla miłośników inwestowania w monety bulionowe, kolekcjonerskie i wszelakie. Gośćmi są często najbardziej doświadczeni amerykańscy numizmatycy, przedstawiciele prywatnych mennic. Niestety, podcast jest mocno osadzony w amerykańskich realiach.
 

coin

Palisade Radio

Ten podcast jest absolutnie obowiązkowy, jeśli chcemy słuchać o inwestowaniu w metale szlachetne. Co najmniej raz w tygodniu prowadzący go Collin Kettell lub Tom Bodrovics rozmawia z ekspertami z firm inwestycyjnych, funduszy, firm wydobywczych i innego rodzaju firm działających na rynku metali. Gośćmi byli już m.in. Don Coxe, Rick Rule, Eric Sprott, Doug Casey, Frank Holmes, Marc Faber, Jim Rogers, Robert Kiyosaki. A to tylko kilku z ponad 200 ekspertów, którzy dzielili się swoją wiedzą na łamach tegoż podcastu. Co ważne, nie są zapraszane same rynkowe „byki”. Dowód? Choćby odcinek z początku lipca, kiedy to Mickey Fulp przekonywał, że srebro nie będzie podążać za złotem na północ.
 

palisade

The Daily Gold Podcast

To był świetny podcast, prowadzony z ikrą przez młodego eksperta o nazwisku Jordan Roy-Byrne. Udawało mu się od czasu do czasu zapraszać niezwykle ciekawych gości, warto posłuchać np. odcinka z analitykiem Gregiem Weldonem. Problem w tym, że od kwietnia nie pojawił się żaden nowy odcinek. Pozostaje mieć nadzieję, że podcast jeszcze ożyje.
 

daily gold

McAlvany Weekly Commentary

Ekonomista David McAlvany porusza na łamach tegoż podcastu wiele różnych tematów z zakresu polityki, makroekonomii i inwestowania, ale relatywnie często zerka na to, to dzieje się na rynku złota i srebra. Jeśli komuś jeszcze mało, może dołączyć ten podcast do swojej listy.
 

mcalvany

Warto także dodać, że tematyka inwestowania w złoto pojawia się sporadycznie w polskich podcastach. Tutaj wymienić można Strefę Inwestorów („21% rocznie”) czy Marcina Iwucia („Finanse bardzo osobiste”).

Zobacz także: Skąd się wzięło złoto i czy może się skończyć?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.