Przydział obligacji PKN Orlen z redukcją zapisów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 wrz 2017, 15:04

Przydział obligacji PKN Orlen z redukcją zapisów

Zakończona oferta obligacji serii A spółki PKN Orlen cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przydziału obligacji dokonano 19 września 2017 roku. W zapisach wzięło udział 1 188 inwestorów.

Złożono zapisy na 4 292 122 obligacji, czyli na ponad dwukrotnie więcej niż zaoferowanych. Pomimo wielu sceptycznych głosów przed startem zapisów, że oferta może nie spotkać się z zainteresowaniem inwestorów, emisja obligacji zakończyła się pełnym sukcesem.

Obligacje PKN Orlen redukcja

Popyt na obligacje PKN Orlen przewyższył dostępną pulę.

Spółka przydzieliła 2 mln obligacji. Wartość maksymalnego przydziału wyniosła 4 237 obligacji, co oznacza, że zapisy złożone przez poszczególnych inwestorów do łącznej liczby 4 237 obligacji nie podlegały redukcji. Średnia redukcja zapisów powyżej maksymalnych przydziałów wyniosła 53%, lecz może się różnić w zależności od wielkości zapisów.

Zastosowana metoda maksymalnego przydziału obligacji powoduje, że każdy z inwestorów, którego zapis został zredukowany może mieć różną stopę redukcji i nie jest możliwe wyliczenie takiego jednego reprezentatywnego wskaźnika dla wszystkich zredukowanych zapisów na obligacje serii A.

Czytamy w komunikacie

Obligacje były obejmowane po cenie emisyjnej wynoszącej 100 PLN za jedną obligację. Wartość całej emisji wyniosła 200 mln zł. Koszty emisji zostaną podane w raporcie bieżącym po otrzymaniu i zaakceptowaniu wszystkich faktur od podmiotów zaangażowanych w pracę nad przygotowaniem i przeprowadzeniem oferty.

Źródło: Strefa Inwestorów, #PKN

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.