PCC Rokita i PCC Exol - Dzień Inwestora 2018 - Relacje Inwestorskie
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
11 paź 2018, 07:40

Dzień Inwestora w spółkach z Grupy PCC za nami. Oto jak wygląda nowoczesna fabryka chemiczna od środka [WIDEO]

Już po raz szósty w Brzegu Dolnym odbył się Dzień Inwestora w spółkach PCC Rokita i PCC EXOL. W tym roku frekwencja znów została pobita. Na miejscu zjawiło się około 300 inwestorów, obligatariuszy i akcjonariuszy obu spółek. Dzień Inwestora jak zwykle obfitował w wiele atrakcji, ale oczywiście największą i najważniejszą było zwiedzanie parku przemysłowego obydwu spółek. W tym roku naszej wyprawie towarzyszyła kamera i przygotowaliśmy dla Was relację z tego wydarzenia. Zobaczcie, jak od środka wygląda nowoczesna fabryka chemiczna – taka okazja nie zdarza się często.

Dzień Inwestora w PCC Rokita i PCC EXOL już po raz szósty

Rekordowa frekwencja na tegorocznym Dniu Inwestora w spółkach z Grupy PCC to efekt konsekwencji w organizowaniu tego rodzaju wydarzeń i w prowadzeniu relacji inwestorskich. Jako Strefa Inwestorów byliśmy w Brzegu Dolnym po raz trzeci, ale wiemy, że niektórzy przyjeżdżają co roku od początku. Nic więc dziwnego, że z roku na rok frekwencja rośnie. Na tegoroczne wydarzenie organizatorzy przygotowali nieco ponad 300 miejsc i niemal wszystkie zostały zajęte. Mało jest w Polsce imprez stricte giełdowych, które mogą pochwalić się taką frekwencją.


Spółki z Grupy PCC zainwestowały w rozwój instalacji ponad 2 mld zł

W czasie pierwszej części Dnia Inwestora, wiceprezes PCC Rokita, Rafał Zdon opowiadał o historii spółki i jej osiągnięciach. Warto przytoczyć dwie informacje. Do tej pory spółki z Grupy PCC w ostatnich latach zainwestowały ponad 2 mld zł w rozwój instalacji w parku przemysłowym na terenie Brzegu Dolnego. Co ciekawe, ponad 500 mln zł na te inwestycje zostało pozyskane w drodze ponad 20. publicznych emisji obligacji.

"Inwestycje i innowacje to najważniejsze czynniki decydujące o dynamicznym rozwoju rynku chemicznego. Zaawansowane technologie, rosnące nakłady na R&D i infrastrukturę oraz dynamika wzrostu zdolności produkcyjnych w przemyśle chemicznym świadczą o tym, że jest jeszcze spora przestrzeń dla kolejnych inwestycji w Polsce i Europie. Potwierdza to również fakt, że branża chemiczna jest coraz bardziej atrakcyjna dla Inwestorów” – powiedział Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita i PCC EXOL.

Dzień Inwestora PCC Rokita PCC Exol 2

Eksperymenty chemiczne

Nowością na tegorocznym Dniu Inwestora były eksperymenty chemiczne, przeprowadzane w przerwach pomiędzy poszczególnymi wykładami. W ich trakcie pracownicy spółek pokazywali reakcje chemiczne, będące podstawą działalności spółek. Poznaliśmy m.in. podstawy elektrolizy, w ramach której powstaje chlor i ług sodowy, czy na własne oczy zobaczyliśmy proces powstawania pianki, mającej dalsze zastosowanie np. w meblarstwie, czy w budownictwie (PCC Rokita wytwarza poliole, które stanowią bazę dla takiej pianki).


Zobacz także: Dzień Inwestora w PCC Rokita zaliczony. Warto było przejechać 758 km, aby zobaczyć ten jeden slajd

Zwiedzanie parku przemysłowego PCC i rozmowy kuluarowe

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było oczywiście zwiedzanie parku przemysłowego spółek z Grupy PCC. Przejazd trwał niemal godzinę. W tym czasie zobaczyliśmy z bliska najnowsze instalacje spółki, budowane na przestrzeni ostatnich lat i w dużej mierze finansowane z emisji obligacji.

Wydarzenie zakończył poczęstunek, połączony z bezcennymi rozmowami kuluarowymi. Przez blisko 2 godziny niemal cały Zarząd spółek PCC Rokita i PCC EXOL oraz przedstawicielki Działu Relacji Inwestorskich były do dyspozycji Inwestorów.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.