Kontrakty terminowe na indeks WIG.Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 mar 2019, 11:10

GPW planuje wprowadzić kontrakty terminowe na indeks WIG.Games

Giełda ogłosiła wprowadzenie kontraktu terminowego w oparciu o nowy indeks WIG.Games. Ponadto, zgodnie z komunikatem GPW z 18 marca, planowane jest wprowadzenie nowych kontraktów na indeksy makrosektorowe WIG.MS-FIN, WIG.MS-PET oraz WIG.MS-BAS.

Zobacz także: Nowy indeks WIG Games na GPW już od marca - znamy jego skład

Kontrakty terminowe na nowe indeksy

GPW zapowiada wprowadzenie czterech kontraktów indeksowych, a instrumentami bazowymi będą nowe indeksy, których publikacja właśnie wystartowała.

- Konstrukcja indeksów była konsultowana z uczestnikami rynku tak, aby nowe wskaźniki w jak największym stopniu spełniały wymogi atrakcyjnych instrumentów bazowych dla kontraktów terminowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu inwestorzy szybko zauważą ich zalety i przekonają się do tych instrumentów – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Aby pojawiły się nowe kontrakty terminowe oparte na makrosektorach wpierw muszą zostać zatwierdzone Warunki Obrotu dla tych kontraktów przez KNF.

Na rozpoczęciu dzisiejszej sesji odbyła się pierwsza publikacja nowych indeksów. Dla przypomnienia w skład nowych indeksów wchodzą następujące spółki:

  • WIG.GAMES: CD Projekt, 11 bit studios, CI Games, PlayWay, Ten Square Games;
  • WIG.MS-FIN: PKO BP, Pekao SA, PZU, Santander, Alior;
  • WIG.MS-PET: PGNiG, PKN Orlen, Lotos, Grupa Azoty, Ciech;
  • WIG.MS-BAS: KGHM, PGE, Tauron, JSW, Energa.

Wykres WIG.GAMES z 18 marca 2019 r.

Wykres WIG Games

WIG.Games, po otwarciu poniedziałkowej sesji, rośnie o 2,3%.

Zobacz także: Dzisiaj startują notowania indeksu WIG-Games. Oto jak przedstawiciele Playway, 11 bit i Techlandu to komentują

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.