Startuje indeks WIG-Games. Przedstawiciele PlayWay, Techland i 11 bit studios komentują jego powstanie.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 mar 2019, 07:19

Dzisiaj startują notowania indeksu WIG-Games. Oto jak przedstawiciele Playway, 11 bit i Techlandu to komentują

Zgodnie z zapowiedziami dziś wystartują notowania nowego indeksu WIG Games. W skład indeksu weszły cztery spółki: CD Projekt, 11 bit studios, Ten Square Games, PlayWay oraz CI Games. W końcu, najszybciej rozwijający się sektor na GPW, został doceniony i otrzymał swój indeks.

Przedstawiciele branży gamingowej entuzjastycznie przyjmują nowy indeks

Wprowadzenie indeksu WIG Games było długo oczekiwanym wydarzeniem. W jego skład weszło pięciu deweloperów gier z ośmiu notowanych na GPW. Największą część indeksu stanowić będzie CD PROJEKT. Jego udział został mocno ograniczony, lecz i tak będzie odpowiadał za prawie połowę udziału (44,2%). Najmniejszy udział w indeksie będzie miał CI Games, 4,86%.

Spółka 11 Bit Studios, która zajmuje drugie miejsce w indeksie, w stworzeniu WIG Games dostrzega "uhonorowanie spółek growych, które w ostatnich latach wniosły dużo świeżości na GPW"

- Polska to prawdziwe zagłębie, jeśli chodzi o produkcję gier komputerowych. Cieszy nas, że branża ma tak liczną reprezentację na GPW. Stworzenie indeksu WIG Games potwierdza znaczenie naszej branży dla całego polskiego rynku kapitałowego - komentuje Dariusz Wolak, IR Manager spółki 11 bit studios.

Zobacz także: Nowy indeks WIG Games na GPW już od marca - znamy jego skład

Kolejną spółką w indeksie jest PlayWay, który na ten rok zaplanował już cały kalendarz premier gier. PlayWay nie jest po prostu spółką tylko grupą kapitałową grupą zrzeszającą studia deweloperskie. To w tej chwili jeden z głównych dostarczycieli spółek na rynek giełdowy. Niektóre z nich zostały już wprowadzone na giełdę NewConnect. PlayWay zapowiada dalsze debiuty spółek zależnych i to jeszcze w tym roku.

- Bardzo nam jest miło że giełda doceniła producentów gier, i mamy nadzieje, że za rok powstanie WIG Plw, do którego wejdą wszystkie firmy z grupy PLW obecne wtedy na giełdzie.” - mówi Krzysztof Kostowski, prezes zarządu.

Zobacz także: Do tej pory dywidendy wypłaciły CD PROJEKT, PlayWay i Ten Square Games. Którzy producenci gier mogą się dzielić zyskiem z akcjonariuszami 

Także Techland, który nie wyklucza debiutu na GPW i rozważa go jako jedną z opcji dalszego rozwoju, docenia stworzenie indeksu WIG Games.

- Stworzenie WIG Games jest dowodem na to, że branża produkcji gier stała się dla inwestorów bardzo ważna. Techland bez wątpienia jest znaczącym podmiotem na polskiej mapie twórców gier komputerowych i gdyby był notowany na GPW, to zapewne byłby silnym graczem w składzie indeksu WIG Games”. - mówi Karol Bach, CFO Techlandu.

Choć w spółce nie toczą się obecnie żadne prace związane z przygotowaniem do debiutu, to byłoby to wydarzenie z istotnym wpływem na kształt WIG Games. Dołączenie tak dużej spółki jak Techland do indeksu zapewniłoby jego większą dywersyfikację. CD PROJEKT nie miałby już pozycji dominującej i tym samym notowania indeksu byłby mniej zależne od jednego podmiotu.

Zobacz także: Techland planuje wejście na giełdę i celuje w debiut przed premierą gry Dying Light 2

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.