Dzień inwestora w NEUCA już w październiku. Spółka przedstawi, jak zamierza dalej budować wartość dla akcjonariuszy poprzez dywidendę i inwestycje
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
17 wrz 2019, 10:38

Regularna dywidenda, inwestycje w długoterminowy rozwój i poprawa jakości życia Polaków. Zapraszamy na dzień inwestora w spółce NEUCA

NEUCA to największy dystrybutor farmaceutyków w Polsce, który już od blisko 15 lat jest notowany na GPW. Od początku 2019 roku kurs jej akcji wzrósł blisko 50%. Aktualna wycena spółki przekroczyła 1,6 mld zł. NEUCA to przykład tego, że dzięki konsekwencji i realizacji długoterminowej strategii nastawionej na kluczowych i dobrze zdefiniowanych klientów, nawet na trudnym i konkurencyjnym rynku można osiągać sukcesy i budować wartość dla akcjonariuszy.

Polskie społeczeństwo się starzeje i konsekwentnie bogaci. Rosnące skokowo w ostatnim czasie transfery socjalne sprawiają, że stać nas na to, aby coraz lepiej zadbać o zdrowie. Mało jest na polskiej giełdzie spółek takich, jak NEUCA, które są i dalej będą największym beneficjentem tego trendu. Polska spółka z Torunia w kilka lat wyrosła na lidera rynku i ma konkretne plany, w jaki sposób się rozwijać, dalej rosnąć i poprawiać jakość życia Polaków.

NEUCA to też dobry przykład spółki, która w pełni czerpie korzyści z obecności na parkiecie giełdowym. Spółka farmaceutyczna wykorzystuje całą paletę narzędzi giełdowych do tego, aby budować wartość. Motywuje swoich kluczowych pracowników poprzez programy motywacyjne oparte na akcjach, konsekwentnie wypłaca z roku na rok coraz wyższą dywidendę i skupuje akcje własne z rynku.

W czym tkwi fenomen tak dynamicznego rozwoju spółki, która działa na, co prawda, mocno rosnącym, ale i trudnym ze względu na mocne regulacje rynku? Co będzie się działo w spółce w kolejnych kwartałach? W którym kierunku NEUCA zamierza się dalej rozwijać w długim terminie? Jak działa tak duża firma i jak to możliwe, że przez lata skutecznie realizuje swoją strategię? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi w czasie pierwszego w historii spółki Dnia Inwestora.

3 powody, dla których warto wziąć udział w NEUCA Investor Day 2019

Powodów, dla których warto wziąć udział w Dniu Inwestora spółki NEUCA jest co najmniej kilka, ale najważniejsze z punktu widzenia inwestorów są tak naprawdę tylko trzy.

 1. Po pierwsze spółka od początku 2019 roku zyskała na wartości ponad 50%. To nie tylko jeden z najlepiej zachowujących się walorów w sWIG80, ale także jedna z najmocniejszych spółek na GPW w 2019 roku ogółem. Tak dynamiczny wzrost na tle całego rynku, będącego w trendzie bocznym, to faktyczna oznaka siły. Czy ciąg dalszy wzrostów jest realny? Powody fundamentalne będzie można poznać w czasie Dnia Inwestora spółki.

  Kurs akcji NEUCA, lata 2004-2019

  Kurs akcji NEUCA, lata 2004-2019

  Źródło: Opracowanie własne

 2. Po drugie, NEUCA to spółka, która działa na rynku ochrony zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Biorąc pod uwagę fakt, że polskie społeczeństwo się bogaci, a demografia nieubłaganie przypomina nam o jego starzeniu się, NEUCA działa na wyjątkowo perspektywicznym rynku w długim terminie i warto się dowiedzieć, jakie ma dalsze plany i w jaki sposób chce budować na nim swoją pozycję.

  NEUCA - rynek hurtu aptecznego

  Źródło: Spółka

 3. Po trzecie, NEUCA to spółka dywidendowa w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Od 14 lat wypłaca dywidendę, która z roku na rok pod względem nominalnym rośnie. O zaletach spółek wypłacających dywidendy regularnie (to ważne) i od lat (to równie istotne), nie ma się co rozwodzić – w długim terminie to po prostu dobre walory. Dlaczego? Wypłata zysku dla akcjonariuszy, która odbywa się co roku od ponad dekady dowodzi jednego: model biznesowy spółki jest sprawdzony, a zarząd wie co robi, bo po prostu zarabia pieniądze dla akcjonariuszy. Tak właśnie jest w NEUCE, która w tym roku na podział zysku dla akcjonariuszy przeznaczyła blisko 120 mln zł (dywidenda i skup akcji własnych łączenie).

  NEUCA - podział zysku - dywidenda i buyback

  Źródło: Spółka

Program NEUCA Investor Day 2019: Termin i prelegenci

Aby lepiej poznać jedno z największych prywatnych przedsiębiorstw w kraju i jeden z najlepiej zachowujących się walorów w sWIG80 w tym roku, w imieniu spółki zapraszamy na pierwszą edycję NEUCA Investor Day. Wydarzenie ma na celu bliższe poznanie strategii, różnych obszarów działalności Grupy i jej otoczenia rynkowego. NEUCA Investor Day będzie okazją do spotkania nie tylko z Zarządem Spółki, ale również innymi menedżerami Grupy oraz zewnętrznymi ekspertami.

Wydarzenie rozpocznie się w dniu 7 października (poniedziałek) o godz. 10.00 w Hotelu Hilton (ul Grzybowska 63), sala Light Room, piętro M2. Przewidywany czas trwania to ok. 3 godzin. Szczegółowy harmonogram zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

Wśród prelegentów znajdą się:

 • Marcin Gawroński, Senior Manager, Supplier Relations, Poland & Baltics, firma badawcza IQVIA
 • Piotr Sucharski, Prezes Grupy NEUCA – Strategia Grupy
 • Robert Grygiel, Dyrektor Pionu Rozwoju Relacji z Klientami
 • Tomasz Pilecki, Dyrektor Departamenty Centralnego Wsparcia Niezależnych Aptek
 • Daniel Wojtkiewicz, Dyrektor Pionu Sprzedaży
 • Krzysztof Miszewski, Dyrektor Pionu Łańcucha Dostaw
 • Piotr Ślusarczyk, Dyrektor Biura Obsługi Klienta
 • Tomasz Chmiel, Dyrektor Pionu Zarządzania Ofertą
 • Paweł Kuśmierowski, Wiceprezes Zarządu
 • Marcin Połowniak, Dyrektor Departamentu Przychodni Medycznych
 • Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Badań Klinicznych i Telemedycyny
 • Andrzej Zieliński, Dyrektor Departamentu Centralnej Polityki Personalnej
 • Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu

W trakcie wydarzenia będzie też okazja do zapoznania się z poszczególnymi obszarami działalności spółki. Dodatkowo, będzie możliwość zaznajomienia się z ofertą produktów własnych Grupy NEUCA, a także działaniem systemu telemedycznego Diabdis.

NEUCA Investor Day 2019: Zapisy na Dzień Inwestora

Zapisy na Dzień Inwestora NEUCA prowadzone są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału, proszone są o przesłanie swoich danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres e-mail i telefon) pod adres neuca[at]innervalue[dot]pl.

Uwaga! Ilość miejsc na Dniu Inwestora NEUCA jest ograniczona. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.