Akcja #hot16challenge2 trafiła na rynek kapitałowy - podsumowanie 16-tek
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 maj 2020, 08:54

#hot16challenge2 na rynku kapitałowym i giełdzie. Wysłuchaj 6 zebranych przez nas szesnastek

Akcja #hot16challenge2 dobiega powoli końca. Beef koronawirusowi wypowiedziała niezliczona liczba artystów, znanych osób, a nawet polityków. Do tej pory udało się zebrać prawie 3,3 mln zł w zbiórce pieniędzy dla lekarzy walczących z COVID-19, a akcję wsparło kilka osób z rynku kapitałowego.

W akcji charytatywnej wziął udział m.in. Paweł Śliwiński, prezes zarządu Grupy INC, Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy, Michał Sadowski, prezes Brand24, Wojciech Iwaniuk Prezes Zarządu Inner Value, Albert Rokicki, bloger giełdowy, oraz Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów. Celem akcji było wsparcie lekarzy w walce z koronawirusem, a zbiórka została zorganizowana na stronie fundacji SiePomaga. Do tej pory udało się zebrać ponad 3,3 mln zł.

Zobacz także: Paweł Biedrzycki dołącza do #hot16challenge2 i nominuje Pawła Cymcyka, Rafała Zaorskiego, Michała Sadowskiego, Jarka Królewskiego oraz Krzysztofa Kostowskiego

Rapowanie dla lekarzy

Epidemia COVID-19 w Polsce przypomniała o akcji #hot16challenge. Jej pierwsza odsłona miała miejsce w 2014 roku, a całą akcję zainicjował raper Solar - Karol Poziemski. Podobnie było i w tym przypadku. Zasady były jasno określone – trzeba zarapować 16 wersów do dowolnego beatu, nominować kolejne osoby i odpowiedź w ciągu 72 godzin.

Docelowo, równocześnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla lekarzy walczących na co dzień z koronawirusem – „Beef z koronawirusem #hot16challenge dla Siepomaga.pl”. Do tej pory udało się zebrać już ponad 3,3 mln zł. Najpierw w akcję zaangażowali się raperzy, jednak z czasem dołączyli do niej aktorzy, celebryci, a nawet… osoby z rynku kapitałowego.

Jako pierwszy przedstawiciel rynku kapitałowego do akcji przyłączył się Paweł Śliwiński, prezes zarządu Grupy INC nominowany przez prof. Waldemara Budnera z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. I tak zaczęło się rapowanie na rynku kapitałowym. Na nominację Pawła Śliwińskiego z INC odpowiedział Paweł Biedrzycki ze Strefy Inwestorów, a później do akcji dołączyli Albert „Longterm” Rokicki, Wojciech Iwaniuk, prezes InnerValue oraz Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24.

Zebraliśmy w jednym miejscu #hot16challenge2 w wykonaniu osób z rynku kapitałowego. Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich występów i jednocześnie cieszymy się, że tak dużo osób wspiera walkę z koronawirusem.

#hot16challenge2 Paweł Śliwiński INC

Prezes INC w swoim kawałku Hossa, bessa wystąpił w dwóch osobach, jako wykładowca oraz prezes i główny akcjonariusz spółki, którą prowadził. Przekaz zawierał zarówno element edukacyjny odnośnie giełdy oraz inwestowania i nie zabrakło też autopromocji.  

#hot16challenge2 Michał Sadowski Brand24

Michał Sadowski, prezes notowanej na NewConnect spółki Brand24, również przyłączył się do akcji. Znany z dużego dystansu do siebie zapodał kawałek o Januszu Biznesu.

#hot16challenge2 Dawid Zieliński Columbus Energy

Prezes Columbus Energy, Dawid Zieliński poszedł naprawdę grubo i wsparł akcję swoim kawałkiem „OZE Tygrysy” nawiązującym oczywiście do działalności spółki, którą prowadzi. Kawałek został opatrzony też profesjonalnym klipem.

#hot16challenge2 Wojciech Iwaniuk

Wojciech Iwaniuk, prezes InnerValue, opublikował swoją 16-tkę na kanale wytwórni Pezeta, czyli Koka Beats. To ewidentnie najbardziej spekulacyjna 16-tka. Jak przystało na osobę, która bierze udział w plebiscycie na Młodą Gwiazdę Rynku Finansowego 2020 organizowaną przez ZMID jest dynamicznie i na czasie. 

#hot16challenge2 Albert Rokicki

Albert Longterm Rokicki popłynął na bicie jak urodzony freestylowiec. Jest przekaz edukacyjny. Oczywiście w kawałku nie zabrakło najważniejszych kwestii, czyli żeby nie marnować pieniędzy na lokatach i tego, że jesteśmy gotowi na hossę pokoleniową. 

#hot16challenge2 Paweł Biedrzycki

Nie możemy na koniec oczywiście zapomnieć o naszym redakcyjnym koledze. Paweł Biedrzycki dobrze odnalazł się w oldschoolowych klimatach z kawałkiem „Wpłać kasę wpłać”.

Na koniec przypomnijmy, że cel tej inicjatywy jest szczytny, a jest nim wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Do tej pory udało się zebrać ponad 3,3 mln zł, a kwota zebranych środków cały czas rośnie. Więcej na temat akcji przeczytacie na stronie zbiórki w serwisie SiePomaga. Nie zapomnijcie też wesprzeć naszych lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarki - bo liczy się każda kwota.

Wesprzyj polską służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa na SiePomaga.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.