Dzieci znalazły sztabki złota o wartości ponad 100 tys. euro. Niecodzienne odkrycie we Francji
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 maj 2020, 06:50

Dzieci znalazły sztabki złota o wartości ponad 100 tys. euro. Niecodzienne odkrycie we Francji

Lock down wcale nie musi być nudny. Przekonała się o tym dwójka dzieci z Francji, które podczas zabawy znalazły sztabki złota o wartości ponad 100 tys. EUR.

Jak podają francuskie media, dzieci z miasta Vendome, podczas zabawy dokonały niesamowitego odkrycia. W poszukiwaniu przedmiotów do budowy fortu, znalazły sztabki złota owinięte prześcieradłem. Lokalni eksperci stwierdzili, że są one warte ponad 100 tys. EUR.

Zobacz także: Szalone prognozy jaka będzie cena złota - uncja ma kosztować 20 000 USD

Niesamowite odkrycie we Francji

Francuski przykład pokazuje, że podczas lock downu można robić kreatywne rzeczy. Trzeba przyznać, że dzieci miały po prostu szczęście. Ale kto by nie chciał natrafić na taki skarb? Lock down zmusił jedną z paryskich rodzin do tymczasowej przeprowadzki. Dwóch braci w wieku około 10 lat wymyśliło zabawę, aby zbudować fort. I w tym celu zaczęły szukać w pobliżu przydatnych rzeczy do jego budowy.

Podczas poszukiwań natrafili na ciężkie przedmioty w szafie owinięte prześcieradłem i jak się okazało były to sztabki złota. Każda z nich ważyła po około 1 kg. Co ciekawe, bracia początkowo nie przyznali się do swojego odkrycia. Dopiero po kilku dniach powiedzieli ojcu, który skontaktował się z lokalnymi ekspertami. Potwierdzili ich autentyczność i wycenili znalezisko na ponad 100 tys. EUR.

Licytator Philippe Rouillac, z którym skontaktował się ojciec dzieci powiedział: „Chłopcy budowali jaskinię w ogrodzie i poszli po stare prześcieradła z szafki w pokoju babci i zrzucili na podłogę dwa ciężkie przedmioty. Nie wiedzieli, co to jest i na początku po prostu odłożyli je z powrotem do szafki, nie informując rodziców”.

Sam ojciec dzieci przyznał, że początkowo nie rozpoznał sztabek złota. Myślał, że są to uchwyty do noży, których jego babcia używała podczas obiadów. Jak potwierdził Philippe Rouillac, jest to złoto z 1967 roku.

Jednak główni sprawcy tego zamieszania nie mieli okazji się nawet nimi pobawić. Zdecydowano, że sztabki złota trafią do domu aukcyjnego w Vendom i już 16 czerwca zostaną wylicytowane podczas aukcji.
 

Złoto aukcja

Autorka tekstu korzystała z artykułu „HOW A PARISIAN FAMILY STRUCK GOLD DURING THE COVID-19 LOCKDOWN” zamieszczonego na stronie domu aukcyjnego Rouillac.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.