Publiczna oferta akcji Pure Biologics [webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
24 lis 2020, 10:27

Publiczna oferta akcji Pure Biologics [webinar z przedstawicielami spółki]

Pure Biologics, spółka biofarmaceutyczna z Wrocławia, rozwija leki biologiczne oraz opracowuje terapie pozaustrojowe. Swoją działalność prowadzi w obszarze immunoonkologii oraz neurologicznych i autoimmunologicznych chorób rzadkich, prowadząc badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych – przeciwciał i aptamerów. Aktualnie zatrudnia 100 pracowników, głównie kadrę badawczą.

Pure Biologics od 2018 roku jest notowany na rynku NewConnect. Obecnie spółka przygotowuje się do przejścia na rynek główny GPW. 9 listopada opublikowano prospekt w związku z ofertą publiczną, w której zaoferowanych zostanie do 600 tys. akcji serii E. W ramach emisji Pure Biologics zamierza pozyskać około 57 mln zł.

Dzięki ofercie publicznej spółka planuje pozyskać finansowanie na realizację trzech celów. Głównym celem będzie zapewnienie wkładów własnych umożliwiających realizację pięciu Kluczowych Projektów w ramach zawartych z NCBR umów o dofinansowanie. Kolejne cele to pozyskanie środków na rozwój zaplecza laboratoryjno-badawczego oraz finansowanie rozszerzenia portfolio badawczego o nowe wskazania terapeutyczne.

Oficjalne informacje o ofercie publicznej znajdą Państwo TUTAJ.

Na temat trwającej emisji akcji, a także szczegółów realizowanych projektów oraz przeniesienia notowań na główny rynek GPW będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki Pure Biologics:

  • dr Filip Jeleń - Współzałożyciel, Prezes Zarządu,
  • Romuald Harwas - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy,
  • dr Przemysław Jurek - Dyrektor ds. Badań i Rozwoju,

Webinar odbędzie się we wtorek, 24 listopada 2020 roku o godz. 12:00. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas spotkania. Już teraz zachęcamy do przesyłania pytań na webinar pod adres purebiologics[at]strefainwestorow[dot]pl. Na pytania przesłane wcześniej spółka odpowie w pierwszej kolejności.

Rejestracja

Webinar odbędzie się we wtorek, 24 listopada 2020 r. o godz. 12:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować  się na webinar

Warto przeczytać

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.