Selvita wejdzie w 2021 rok dwukrotnie większa relacja z 6. dnia Capital Market Week
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
08 gru 2020, 20:57

„Selvita wejdzie w 2021 rok dwukrotnie większa niż była pod koniec 2019 roku” - relacja z 6. dnia Capital Market Week

Jesteśmy blisko złożenia wniosku o badania kliniczne dla SEL120 w guzach litych - powiedział Przewięźlikowski. Selvita wejdzie w 2021 rok dwukrotnie większa niż była pod koniec 2019 roku - oświadczył prezes spółki Selvita Bogusław Sieczkowski. Naszym celem jest osiągnięcie 12 mln USD przychodu z esportu - oświadczył Kwaśnica. Jesteśmy grupą spółek, która sukcesywnie rozwija się też przez akwizycje - powiedział prezes R22, Jakub Dwernicki. Aspirujemy, by przejść na główny parkiet - zaznaczył prezes Medinice Sanjeev Choudhary. Zapraszamy do relacji z czwartego dnia Capital Market Week Online.

8 grudnia odbył się szósty z 7 dni Capital Market Week Santa Claus Rally. Mogliśmy posłuchać prezentacji Pawła Przewięźlikowskiego, Dra Krzysztof Brzózki i Dra Kamila Sitarza (Ryvu Therapeutics); Marka Tymińskiego (CI Games), Bogusława Sieczkowskiego i Dawida Radziszewskiego (Selvita); Martina Kwaśnicy (Cherrypick Games); Jakuba Dwernickiego i Roberta Stasika (R22) oraz Sanjeeva Choudhary i Arkadiusza Dorynka (Medinice). W wydarzeniu wzięło udział ok. 750 inwestorów.

Zobacz także: Capital Market Week Santa Claus Rally

Przewięźlikowski: Jesteśmy blisko złożenia wniosku o badania kliniczne dla SEL120 w guzach litych

Ryvu Therapeutics to innowacyjne ramię. które zostało wydzielone z dawnej Selvity po spinn-ofie. W trakcie spotkania Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu, Dr Krzysztof Brzózka, Wiceprezes Zarządu i Dr Kamil Sitarz Członek Zarządu zaprezentowali kluczowe projekty spółki.

Obecna pozycja gotówkowa spółki jest dość stabilna bo składa się na nią 150 – 160 mln zł plus finansowanie grantowe. W trakcie prezentacji Prezes spółki wskazał, że kluczowym obecnie aktywem Ryvu jest projekt potencjalnego leku SEL120, który znajduje się w pierwszej fazie klinicznej. SEL 120 ma szeroki potencjał wskazań. Od nowotworów układu krwionośnego poprzez anemię jak również w guzach litych.

„Jesteśmy blisko złożenia wniosku o badania kliniczne dla SEL120 w guzach litych, chcemy aby ono się rozpoczęło na w pierwszej połowie 2021 roku” - powiedział prezes Ryvu Therapeutics, Paweł Przewięźlikowski.

W obszarze badań na wczesnym etapie Ryvu zamierza się koncentrować na badaniach w obszarze syntetycznej letalności. Spółka też liczy na to, że w przyszłym roku pojawią się pierwsze wyniki z badań 1A drugiej fazy klinicznej w SEL24 oraz pierwsze wyniki z badań klinicznych nad SEL120.

Sieczkowski: Selvita wejdzie w 2021 roku dwukrotnie większa niż był pod koniec 2019 roku.

Bogusław Sieczkowski Prezes Zarządu spółko Selvita skoncentrował się w swojej prezentacji na podsumowaniu ostatniej transakcji przejęcia chorwackiej spółki CRO Fidelta. Selvita od dłuższego czasu szybko się rozwija.

W zeszłym roku przychody Selvity wzrosły o 38%, a backlog za 2020 wskazuje też taką samą perspektywę wzrostu w tym roku. Przejęcie spółki Fidelty wnosi do polskiej spółki około 70% przychodów do tych, które posiadamy. Dlatego „Selvita wejdzie w 2021 rok dwukrotnie większa niż była pod koniec 2019 roku” zwraca uwagę Sieczkowski.

Przejęcie daje polskiej spółce nie tylko przychody, ale też kompetencje. „Od przyszłego roku Selvita już nie będzie postrzegana jako spółka wyspecjalizowana głównie w onkologii, ale też z kompetencjami w chorobach zapalnych czy włóknieniowych” - dodał prezes Selvity.

Zobacz także: „Właśnie wykonaliśmy gigantyczny krok w rozwoju” - relacja z czatu z zarządem Selvity

Kwaśnica: Naszym celem jest osiągnięcie 12 mln USD przychodu z esportu

Prezes Cherrypick Games Martin Kwaśnica zaprezentował nową strategię rozwoju spółki gamingowej. Zakłada ona rozwój w dwóch obszarach grach free to play, które były do tej pory rozwijane oraz w obszarze mobilnego esportu. Kluczowymi partnerami warszawskiej spółki w tych obszarach są Huuge Games oraz platforma epsortowa Skiilz.

Kwaśnica wyjaśnił czym się różni mobilny esport od tradycyjnego. Platform Skillz daje możliwość do zarabiania graczom. Uczestnicy rozgrywki wpłacają i rozgrywają mecze. Ze 100 USD wpłaconych przez graczy do zwycięzcy idzie 86 USD, 7 USD pobiera Skillz, a 7 USD pobiera Cherrypick Games

„Naszym celem jest osiągnięcie 12 mln USD przychodu z esportu” - zadeklarował Kwaśnica. Jednocześnie przedstawił ciekawe statystyki, które mówią, że z 2,4 mld graczy na świecie około 40% jest zainteresowanych grami na pieniądze.

Dwernicki: Jesteśmy grupą spółek, która sukcesywnie rozwija się też przez akwizycje

W prezentacji spółki R22 prezes zarządu Jakub Dwernicki oraz Robert Stasik, CFO opowiedzieli o wynikach grupy.

„Mamy bardzo solidny wzrost w ostatnim kwartale” - podkreślił Stasik oraz zauważył, że wzrost wyników w kwartale był tylko i wyłącznie oparty na wzroście organicznym.

„W szczególności cieszymy się z podwojenia rok do roku zysku netto. Szczególnie jest to ważne że w minionym kwartale był to tylko wzrost organiczny, bez przejęć, które były dość istotne w naszej historii” - dodał.

Zarząd podkreślił też dalszą chęć dzielenia się dywidendą i zaznaczył, że już nastąpiła wypłata zaliczki w wysokości 4 mln zł, co nie wyklucza wypłaty pełnej dywidendy po zamknięciu roku obrotowego.

Na koniec, prezes Dwernicki odpowiedział też na liczne pytania dotyczące wejścia na giełdę spółki zależnej Vercom.

Zobacz także: Vercom z grupy R22 chce zadebiutować na GPW w I półr. 2021 r.

Choudhary: Aspirujemy, by przejść na główny parkiet

W ostatniej prezentacji prezes Sanjeev Choudhary opowiedział o planach rozwoju i innowacyjnych produktach spółki Medinice działającej w branży med-tech.

„Nasz portfel zawiera ponad 12 produktów, które wszystkie adresowane są do leczenia arytmii i migotania przedsionków” - powiedział Choudhary.

Dodał też, że liczy na osiągnięcie progu rentowności przez spółkę w okresie od pierwszej połowy 2021 r, do połowy 2022 r.

Prezes przypomniał też o planach przeniesienia notowań spółki z NewConnect na główny rynek GPW. Na pytanie o przedłużenie umów typu lock-up, które kończą się w tym roku, prezes odpowiedział:

„Mogę zapewnić, że nikt z naszej trójki głównych akcjonariuszy nie zamierza sprzedawać akcji spółki, gdyż mocno w nią wierzymy”
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.