Oferta publiczna akcji Render Cube [Webinar z prezesem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
22 lip 2021, 10:15

Oferta publiczna akcji Render Cube [Webinar z prezesem spółki]

Render Cube działa na rynku gier od 2012 roku. Największym tytułem łódzkiego studia jest gra Medieval Dynasty, która została udostępniona w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Wydawcą tytułu jest Toplitz Productions, a do tej pory sprzedano ponad 600 tys. kopii gry. Spółka w 2020 r. osiągnęła 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł.

Łódzka spółka planuje jeszcze w tym roku wydanie pełnej wersji gry Medieval Dynasty. Obecnie studio jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej ogłoszonej oficjalnie roadmapy, obejmującej aktualizacje gry do III kwartału br. Gra jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach sprzedażowych. Ponadto Render Cube zamierza również wydać grę w wersji konsolowej oraz na gogle VR. W tym celu podpisała umowę z firmą Spectral Games S.A., która przygotowuje port wirtualnej rzeczywistości.

Render Cube zamierza skupić się na produkcji własnych tytułów. W połowie lipca spółka z sukcesem zakończyła ofertę publiczną akcji, której wartość wyniosła 12,89 mln zł. 20 lipca br. wystartowała druga emisja na platformie CrowdConnect, która została podzielona na dwie transze. W jej ramach spółka chce pozyskać 3,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na utworzenie drugiego, równolegle pracującego zespołu, koncentrującego się na rozszerzeniach do gry Medieval Dynasty w formie DLC.

W czwartek, 22 lipca 2021 roku o godz. 11:30 zapraszamy na webinar z prezesem zarządu Render Cube, Damianem Szymańskim. Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły publicznej oferty akcji oraz plany rozwoju spółki. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 22 lipca 2021 roku o godz. 11:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.