O tym jak inwestować i różnicy między spekulacją, a inwestowaniem fundamentalnym - Rafał Irzyński podcast GK Immobile
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
31 lip 2021, 13:44

Rafał Irzyński w podcaście Akcje bez tajemnic GK Immobile - O tym jak inwestować oraz różnicy między spekulacją a inwestowaniem fundamentalnym

Analityk Strefy Inwestorów – Rafał Irzyński - wystąpił w najnowszym odcinku podcastu z serii Akcje bez tajemnic, który prowadzą Mikołaj Jerzy i Sławomir Winiecki, reprezentujący Grupę Kapitałową Immobile.

W odcinku 52, a 3 z serii Akcje bez tajemnic, poruszany jest temat fundamentów i spekulacji w inwestowaniu. Prowadzący wraz z Rafałem Irzyńskim próbują postawić definicję spekulanta.

„Jeśli myślę o spekulancie na rynku nieruchomości, to myślę o kimś kto nie wnosi nic, tylko próbuje tanio kupić, nic nie zapłacić i drogo sprzedać” – taką definicję spekulanta przedstawia Sławomir Winiecki, wiceprezes GK Immobile. I ze śmiechem dodaje – „Czy można tę definicję skopiować na giełdę?”.
 

Portfel Petard


Z odcinka dowiecie się m.in. dlaczego spółka ATREM (z rodziny GK Immobile) nie może trafić do Portfela Petard, ale również jak niewiele jej brakuje aby tak się stało. A tutaj warto wspomnieć, że Portfel Petard który Rafał Irzyński prowadzi wraz z Pawłem Biedrzyckim na Strefie Inwestorów odnotował już 650% wzrostu względem 2 lat i kilkadziesiąt transakcji.

„W Portfelu Petard mamy taką zasadę, że trafiają tam spółki z kapitalizacją od 200 mln zł” - tłumaczy Rafał Irzyński, analityk w Strefie Inwestorów.
 

Kilka słów o samej Grupie Kapitałowej Immobile

Grupa Kapitałowa Immobile zajmuje się inwestycjami (zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku) w branże o najlepszych perspektywach rozwoju oraz wysokiej rentowności. Grupa posiada w swoim portfelu wiele spółek przemysłowych, developerskich czy hotelarskich. Strategią spółki jest pozyskiwanie nowych podmiotów z dużym potencjałem w ramach akwizycji.

Zobacz także: Jak pasywne inwestowanie w oparciu o analizę fundamentalną przyniosło 147% w 2,5 roku? [WIDEO Z WEBINARU]

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.