Poznaj ekspertów od ultraprecyzyjnego druku elektroniki - Dzień Inwestora spółki XTPL już 14 września online
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
14 wrz 2021, 09:30

Poznaj ekspertów od ultraprecyzyjnego druku elektroniki - Dzień Inwestora XTPL online już 14 września

Spółka XTPL opracowała i komercjalizuje przełomowe produkty i rozwiązania ultraprecyzyjnego druku dedykowanego urządzeniom elektronicznym. Aktualnie wrocławska firma skupia się na komercjalizacji swojej technologii w trzech konkretnych obszarach –wyświetlaczy (w tym naprawa defektów produkcyjnych), płytek PCB oraz zaawansowanych układach scalonych. Już we wtorek, 14 września podczas Dnia Inwestora XTPL będzie można bliżej poznać technologię ultraprecyzyjnego drukowania, a także zespół ekspertów, który stoi za budową innowacyjnej w skali światowej firmy.

Technologia firmy XTPL wyróżnia się na rynku kilkoma cechami. Pierwszą z nich jest addytywność, która polega na stopniowym nakładaniu kolejnych warstw materiału na określone podłoże, zapewniając wysoką precyzję przy jednoczesnym wykluczeniu ryzyka uszkodzenia związanego z zastosowaniem pola elektrycznego. Jej zastosowanie przez producenta elektroniki umożliwi zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i materiału podczas druku. Dodatkowo, pozwoli to na osiągnięcie efektywności kosztowej. Stworzona technologia wyróżnia się również nieosiągalną przez konkurencję precyzją i dzięki temu może być wykorzystywana w szeroko rozumianej branży elektroniki drukowanej.

W 2021 roku najważniejszym wydarzeniem we wrocławskiej spółce była sprzedaż i dostarczenie na Uniwersytet w Stuttgarcie pierwszej drukarki demonstracyjnej Delta Printing System. Na początku lipca br. poinformowano również o sprzedaży drugiego jej egzemplarza na uczelnię Karlsruhe Institute of Technology. Dodatkowo, w I kwartale br. XTPL rozbudowała swoje portfolio produktowe. Do sprzedaży wprowadzony został tusz IJ36, który jest przeznaczony do technologii druku strumieniowego.

Technologia XTPL, która została stworzona we Wrocławiu przez założyciela, głównego akcjonariusza spółki oraz aktualnego prezesa zarządu, Filipa Granka, wraz z silnym zespołem utalentowanych i doświadczonych ekspertów oraz naukowców jest pod wieloma względami przełomowa. Może ona być wykorzystywana w wielu polach aplikacyjnych. Wrocławska firma konsekwentnie dąży do komercjalizacji swoich rozwiązań. Aby promować je na terenie Azji, XTPL pozyskało nowych partnerów biznesowych w postaci Bandi Consortia w Korei Południowej oraz YI XIN Technology w Chinach. Niedawno do tego składu dołączyła także firma Semitronics, która będzie wspierać komercjalizację technologii XTPL w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Technologia XTPL S.A. nagrodzona w Chinach

Harmonogram Dnia Inwestora XTPL

We wtorek 14 września 2021 roku odbędzie się Dzień Inwestora XTPL, w formule online. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa około 2 godziny. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

W czasie Dnia Inwestora XTPL online przedstawiciele spółki opowiedzą na czym polega jej działalność, omówią aktualne trendy w branży elektroniki drukowanej, przedstawią kluczowe zdarzenia operacyjne, a także najważniejszych członków zespołu, którzy zaprezentują interesujące aspekty swojej pracy. Zarząd XTPL zaprasza do udziału w Dniu Inwestora.

Zarząd XTPL zaprasza do udziału w Dniu Inwestora

Zobacz także: XTPL podsumowuje I kwartał 2021 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.