Serwis o transformacji energetycznej W Zielonej Strefie już działa. W lipcu udało nam się dotrzeć do ponad 80 tys. unikalnych użytkowników
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
02 sie 2022, 17:07

Serwis o transformacji energetycznej W Zielonej Strefie już działa. W lipcu udało nam się dotrzeć do ponad 80 tys. unikalnych użytkowników

Serwis WzielonejStrefie.pl wreszcie oficjalnie wystartował. To ważny dla nas moment, ponieważ pomysł, aby zaangażować się w temat Zielonego Ładu, transformacji energetycznej i ESG narodził się prawie dwa lata temu.

W pierwszym, niecałym, miesiącu działalności nowego serwisu udało nam się dotrzeć do ponad 80 tys. czytelników. W tym czasie serwis zainicjował też ogólnopolską dyskusję na temat stabilności naszego systemu energetycznego i ryzyka wystąpienia potencjalnego blackoutu. Udało nam się zdobyć mnóstwo cytowań w wielu ogólnopolskich mediach.

Zobacz także: Sytuacja jest krytyczna. W Polsce dochodzi do masowego wyłączania kluczowych elektrowni z braku węgla i z powodu awarii

Transformacja energetyczna i Zielony Ład dotyka nas wszystkich

Skąd pomysł na uruchomienie WzielonejStrefie.pl?! Przede wszystkim dlatego, że wierzymy, że temat transformacji energetycznej i Zielonego Ładu z niszowego zmienia się w temat, który dotyczy nas wszystkich. Nowe regulacje, zmiany światopoglądowe, wyznaczane cele klimatyczne i postęp technologiczny sprawiają, że rozpoczęte w ostatnich latach zmiany w zielonym kierunku będą się jedynie nasilać i zmieniać biznes, gospodarkę i nasze życie. Chcemy te zmiany śledzić, analizować, oceniać i stanowić pewnego rodzaju przewodnik po nich. Nie byłoby to jednak możliwe bez kompetentnych osób, które te zmiany rozumieją i są w stanie osadzić w szerszym kontekście dlatego na czele nowej inicjatywy staje Piotr Maciążek ekspert z obszaru energetyki i paliw.
 


- Zielony Ład i transformacja energetyczna to zjawisko, które dotyka coraz większy obszar gospodarki, a niedługo będzie dotykać bezpośrednio praktycznie każdy aspekt naszego życia. Polska, z racji swojej miksu energetycznego, jest w przededniu wielkiego wysiłku, aby nadążyć za tymi zmianami. Chcemy te zmiany śledzić, analizować i komentować. Cieszę się, że będę miał okazję wykorzystać swoją kilkunastoletnią wiedzę w obszarze energetyki i doświadczenia przy współtworzeniu dwóch serwisów branżowych i poprowadzić WzielonejStrefie.pl – mówi Piotr Maciążek redaktor naczelny W Zielonej Strefie.

Tematów do pisania nam z pewnością nie zabraknie tym bardziej, że spółki notowane na giełdzie już jako pierwsze rozpoczęły proces zmian i dostosowywania się do nowych wyzwań. Dzięki działalności WzielonejStrefie.pl będziemy w stanie dużo lepiej analizować i ocenić jaka czeka przyszłość nasz sektor energetyczny, paliwowy czy przemysłowy. Śledzić trendy związane z popularyzacją ESG i coraz większym akcentem kładzionym na zielone inwestycje. Będziemy to robić w formie serwisu, a także organizowany wydarzeń.

Rozpocznij z nami transformację w zielonym kierunku i już teraz zacznij śledzić WzielonejStrefie.pl bezpośrednio na social mediach

Odwiedź i zacznij obserwować nasz profil na >>Twitter<<

Odwiedź i zacznij obserwować nasz profil na >>Facebook<<

Nowy serwis i nowa szata graficzna

To nie koniec niespodzianek. Wraz ze startem WzielonejStrefie.pl rozpoczynamy transformację serwisu StrefaInwestorow.pl w kierunku grupy serwisów. Aby móc tworzyć „grupę medialną” potrzebujemy nowego silnika i świeżego wyglądu. Dlatego w tym roku rozpoczęliśmy też prace nad nową wersją Strefy Inwestorów oraz innymi inicjatywami z tym związanymi. Zmieniamy się dla was, dlatego trzymajcie kciuki i dajcie znać na czym wam szczególnie obecnie zależy.

Zobacz także: Fundusze inwestycyjne typu ESG może czekać poważny kryzys, ostrzegają analitycy Saxo Bank

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost