Scope Fluidics: Scope Discovery [Webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
12 cze 2023, 09:23

Scope Fluidics: Scope Discovery [Webinar z przedstawicielami spółki]

Scope Fluidics to biotechnologiczna spółka, która zajmuje się opracowywaniem oraz rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze MedTech. Zgodnie z zapowiedzią podczas prezentacji Strategii Rozwoju Scope Fluidics, która miała miejsce w marcu br., Spółka przedstawi wewnętrzną organizację „Scope Discovery”, odpowiedzialną za systemową selekcję i rozwój nowych projektów.

W 2022 r. spółka doprowadziła do największej transakcji w historii polskiego sektora life science, sprzedając technologię PCR|ONE do amerykańskiego koncerny Bio-Rad Laboratories za łączną kwotę do 170 mln USD (w tym 100 mln USD w ramach płatności wstępnej). Realizując statutowe zapisy, w 2023 r. Scope Fluidics wypłaciła połowę środków uzyskanych z transakcji w formie dywidendy – do akcjonariuszy trafiło ponad 233 mln zł (85,57 zł na akcję).

Scope Fluidics rozwija swój flagowy system BacterOMIC służący zautomatyzowanej analizie antybiotykoodporności celem doboru optymalnej indywidualnej terapii. Od 2021 r. system posiada europejski certyfikat CE-IVD, który uprawnia do obrotu na terenie Unii Europejskiej. W maju br. spółka opublikowała cele operacyjne BacterOMIC:

  • Rozpoczęcie testów systemu BacterOMIC w ramach Programu Early Access (realizacja celu powinna nastąpić do końca 2023 r.);
  • Rozpoczęcie produkcji komercyjnej systemu BacterOMIC (realizacja celu powinna nastąpić w pierwszej połowie 2024 r.);
  • Rozbudowa portfolio produktowego oraz patentowego.

W ogłoszonej w marcu 2023 r. Strategii Rozwoju Scope Fluidics spółka wskazała następujące cele strategiczne:

  • Do końca 2025 r. posiadanie w portfolio co najmniej pięciu nowych projektów, w tym co najmniej dwóch w formie spółek celowych.
  • Do końca 2028 r. doprowadzenie do co najmniej dwóch transakcji strategicznych.
  • W latach 2029-2033 gotowość do przeprowadzania co najmniej jednej transakcji strategicznej średniorocznie.

Jako kluczowe wektory rozwoju, determinujące realizację celów strategicznych, spółka wskazała dalszy rozwój i doprowadzenie do transakcji sprzedaży technologii BacterOMIC oraz stworzenie wewnętrznej organizacji „Scope Discovery”, odpowiedzialnej za systemową selekcję i rozwój nowych projektów.

W poniedziałek, 12 czerwca o godz. 12:00 odbędzie się webinar poświęcony właśnie „Scope Discovery”. Wezmą w nim udział przedstawiciele Scope Fluidics:

  • Piotr Garstecki, Chief Executive Officer,
  • Szymon Ruta, Chief Financial Officer,
  • Tomasz Kosiński, Head of Scope Discovery.

Podczas wydarzenia będzie można zadawać pytania online.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.