Złoto jest lepsze niż gotówka gdy jest kryzys, zwłaszcza jak chcesz fizycznie uciekać z kapitałem

W kryzysie złoto może być lepsze niż gotówka, zwłaszcza jeżeli chcesz fizycznie uciekać z kapitałem

Złoto jest niezniszczalne, ma dużą gęstość i w stosunkowo niewielkiej objętości jest w stanie przenosić dużą wartość. O tym co warto posiadać w postaci fizycznej w naszym kryzysowym plecaku finansowym i jak to transportować opowiedział nam Jacek Jakubiuk z kanału Finansowy Preppers.

Kryzys finansowy i gospodarczy zatacza coraz szersze kręgi. Jak na taki kryzys przygotować się pod względem finansowym, aby zabezpieczyć swój majątek w ramach cyklu finansowy plecak kryzysowy opowiemy wspólnie z kanałem Finansowy Preppers.

Zobacz także: Wracają czasy, kiedy dobrze jest mieć złoto pod łóżkiem – ostrzega Jim Rogers

Złoto, gotówka i diamenty

I żeby było jasne. Nie mówimy tutaj o spekulacji i zarabianiu, ale raczej o ochronie majątku i poprawie jego bezpieczeństwa. W sytuacjach naprawdę kryzysowych jak wojna tylko to co mamy ze sobą fizycznie ma wartość. Dlatego na wypadek ekstremalnych sytuacji warto skomponować swój kryzysowy plecak finansowy i przetrzymywać w nim złoto, srebro, kosztowności, diamenty, a nawet gotówkę na wypadek gdybyśmy musieli szybko coś przenieść do innego kraju lub przenieść się w inny region świata.

Złoto. Patrząc na ten aspekt nieocenionym surowcem staje się złoto, które jest niezniszczalne ma sporą gęstość i w stosunkowo niewielkiej objętości jest w stanie przenosić dużą wartość. Dodatkowo złoto jest pożądane na całym świecie i ma stosunkowo dobrą płynność.

Gotówka. W kryzysowym plecaku finansowym na pewno przyda się również gotówka, zwłaszcza w twardej zagranicznej walucie jak dolar czy frank szwajcarski. Płynność i możliwość wymiany takich walut jest niewątpliwie dużym atutem. Słabościami gotówki jest to, że może się ona zniszczyć i wbrew pozorom, w przypadku dużych kwot, zajmuje ona sporo miejsca.

Diamenty. Diamenty to chyba najlepszy sposób na transport fizyczny dużego majątku. Diamenty również są niezniszczalne i w bardzo małej objętości są w stanie przewozić ogromną wartość. Minusem tego rodzaju aktywów jest niska płynność i duży spread w przypadku gdy chcielibyśmy je szybko sprzedać.

Więcej na temat tego co warto posiadać w kryzysowym plecaku finansowym w najnowszym odcinku na kanale Finansowy Preppers.
 

Zaopatrz się w fizyczne złoto i srebro zawczasu

Jeżeli chcesz zacząć komponować swój finansowy plecak kryzysowy, to powinieneś zacząć to robić z wyprzedzeniem i pomyśleć o zakupie fizycznego złota lub srebra. Jeżeli chcesz to zrobić w bezpieczny sposób od sprawdzonego dostawcy to koniecznie zapoznaj się z ofertą partnera tego odcinka czyli Mennicy Skarbowej, która oferuje złoto inwestycyjne, złote sztabki i monety ze sprawdzonego źródła.

Zobacz także: Inwestujcie w złoto – namawia słynny inwestor David Einhorn

Materiał partnerski

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.