Przejdź do treści
GLOBALCONNECT GPW
Kategoria::
Kategoria

Nvidia już na GlobalConnect. Akcje gigantów technologicznych kupisz z konta maklerskiego

Na warszawskim parkiecie GPW zadebiutowały akcje dziewięciu nowych spółek z USA, notowanych w polskich złotych. Inwestorzy mogą teraz handlować udziałami takich światowych gigantów jak Amazon, Meta Platforms, Microsoft Corporation, Netflix oraz Visa w ramach rynku akcji zagranicznych GlobalConnect.

Nowa fala inwestycji na GPW. Właściciel OLX i PayU oraz lider produkcji półprzewodników dołączają do GlobalConnectAkcje tych firm, które są notowane na nowojorskiej giełdzie Nasdaq i wchodzą w skład prestiżowego indeksu S&P 500, jednego z najważniejszych na świecie, zostały wprowadzone do obrotu na wniosek Santander Biuro Maklerskie, pełniącego rolę Wprowadzającego Animatora Rynku. Na liście nowo wprowadzonych firm znajdują się również Alphabet, Apple, JP Morgan Chase & Co oraz Nvidia.

Amerykańskie Spółki na GPW:

 • Alphabet
   
 • Amazon
   
 • Apple
   
 • JP Morgan Chase & Co
   
 • Meta Platforms
   
 • Microsoft Corporation
   
 • Netflix
   
 • Nvidia
   
 • Visa

Jeronimo Martins osiągnął rekordowe 30 mld euro w przychodach. Biedronka szykuje się na deflację cen żywności

Rozszerzona oferta dla inwestorów

Od 8 lipca 2024 roku, inwestorzy na GPW mają dostęp do tych dziewięciu globalnych firm w ramach segmentu amerykańskich spółek notowanych w polskich złotych. Nowe akcje dołączyły do rynku GlobalConnect, który obecnie obejmuje łącznie 25 spółek, w tym 10 amerykańskich.

„Dostępność akcji największych amerykańskich firm na warszawskiej Giełdzie zwiększa atrakcyjność naszego rynku dla inwestorów indywidualnych. Naszym celem jest ciągłe poszerzanie oferty produktowej, aby inwestorzy mogli inwestować w akcje światowych gigantów, korzystając z lokalnej waluty. Wprowadzenie tych znanych marek przyczyni się do wzrostu aktywności na GlobalConnect” – podkreśla Grzegorz Kołodziejczyk, Dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW.

Rynek GlobalConnect działa w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) GPW, oferując notowania od poniedziałku do piątku w godzinach 09:05-17:05. Inwestorzy mogą składać zlecenia za pośrednictwem istniejących lub nowych rachunków w krajowych biurach maklerskich, które są podłączone do GlobalConnect. Więcej informacji o GlobalConnect, w tym regulamin, aktualna lista członków rynku i inne obowiązujące dokumenty, można znaleźć na stronie internetowej: www.gpwglobalconnect.pl.

Na GPW zainwestujesz w coraz więcej zagranicznych spółek. Giganci z giełdy niemieckiej i amerykańskiej dostępni na warszawskim parkiecie

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: