4 argumenty, że dywidenda z PKO BP w 2025 roku to interesująca propozycja
Banki wypłacą w 2025 roku rekordowe dywidendy, a ich stopy robią naprawdę wrażenie. Dzisiaj wyjaśniamy, kto dokładnie ile wypłaci zysku oraz dlaczego to właśnie PKO BP pozostaje wciąż najjaśniejszą gwiazdą w tym gronie.
To będzie drugi z rzędu rok hojnych dywidend od banków, będących efektem wzrostu stóp procentowych. Sektor notuje rekordowe zyski i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Rezerwa Federalna właśnie zatrzymała cykl obniżek stóp procentowych w USA, a prezes NBP mocno studzi oczekiwania dotyczące ich cięć w tym roku. Od początku roku WIG-Banki wzrósł już o prawie 35%, ponieważ nie zanosi się na to, aby sektor miał zostać obciążony jakimś dodatkowym podatkiem od nadmiarowych zysków.
Wysokie dywidendy banków w 2025 roku. Oto ile wypłaci PKO, ING, PEKAO, Alior, Handlowy i inni
Rekordowe dywidendy banków
Banki notują rekordowe zyski i zamierzają dzielić się nimi ze swoimi akcjonariuszami. Już siedem spółek z tego sektora zapowiedziało wypłatę dywidend – część z nich otrzymała już zielone światło od KNF, a inne wciąż na nie czekają. Stopy dywidendy, nawet pomimo ostatnich wzrostów kursów, pozostają wysokie i w wielu przypadkach przekraczają 7%. O tym, jakie poziomy dywidend oferują poszczególne banki i dlaczego w tym gronie pozytywnie wyróżnia się PKO BP, opowiadamy w najnowszym wideo.
W tym wideo:
00:24 – Rekordowe zyski banków
00:45 – Stopy procentowe
01:45 – Dywidendy banków w 2025
05:30 – Dywidenda PKO BP w 2025
Dywidenda z PKO BP w 2025 roku może być rekordowa. Szacujemy ile zysku wypłaci akcjonariuszom bank