Inwestycyjne autorytety Polaków - Pan nikt, Sknerus McKwacz i Han Solo | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
31 paź 2015, 08:02

Inwestycyjne autorytety Polaków - Pan nikt, Sknerus McKwacz i Han Solo

Jak wynika z ostatniego badania "Diagnoza Społeczna 2015", przeprowadzonego przez SWPS, w ostatnim czasie coraz mniej gospodarstw domowych trzyma swoje oszczędności w banku, bo woli je przetrzymywać "w skarpecie". Co więcej, Polacy głównie ufają tylko sobie. Zaledwie 15,4% deklaruje, że ma zaufanie do innych osób.  

Dzisiaj w #StrefaNaWeekend o sondzie ulicznej przeprowadzonej na ulicach Warszawy, która pokazuje jak niskie jest zaufanie do branży inwestycyjnej. Union Investment zapytał przypadkowe osoby, o to komu powierzyłyby swoje pieniądze do inwestowania.

Najczęściej podawaną odpowiedzią było "nikomu". Na drugim miejscu znalazła się postać z bajki, Sknerus McKwacz. Co prawda w sondzie część osób zadeklarowała, że powierzyłaby swój kapitał do inwestowania Warrennowi Buffettowi, ale i tak według większości sondowanych osób najlepszym miejscem do przetrzymywania kapitału jest materac.

Wnioski są proste. Kultura inwestowania i odkładania na przyszłość w Polsce praktycznie nie istnieje. Ogólnie rzecz biorąc, nie ufamy innym, a co dopiero w sprawach finansowych i inwestycyjnych.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.