Republika TV pierwsza poinformowała o wtargnięciu CBA do Kulczyk Holding i Ciech | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 kwi 2016, 13:27

Republika TV pierwsza poinformowała o wtargnięciu CBA do Kulczyk Holding i Ciech

Inwestorzy, którzy oglądali dzisiaj Republikę TV albo śledzili profil Cezarego Gmyza na Twitterze mieli okazję przed wszystkimi zdobyć cenotwórczą wiadomość dla spółki Ciech. To tutaj bowiem wiadomość pojawiła się jako pierwsza, przed ESPI, PAP-em, TVN-em nie mówiąc już o zagranicznych agencjach.  

Cezary „Trotyl” Gmyz czyli profil na Twitterze który każdy inwestor śledzić powinien

Dokładnie o 9:29 na swoim profilu na Twitterze dziennikarz śledczy Cezary Gmyz ćwierknął:

W tym momencie to była pierwsza wiadomość na ten temat. Nie donosiły o tym jeszcze agencje informacyjne ani inne serwisy branżowe. News był na tyle świeży, że nie zdążył na niego zareagować nawet kurs akcji CIECH #CIE, który w tym momencie był około 1% na plusie.

Wykres 1 Notowania Ciech, wykres intraday z 06 kwietnia 2016 r.
Wykres 1: Notowania Ciech, wykres intraday z 06 kwietnia 2016 r.

Kto uzyskał informację, mógł być zdziwiony tym, że kurs akcji spółki nie reaguje na taką ważną wiadomość, ale dopiero po około 30 minutach, gdy inne media podchwyciły temat było jasne, że w gronie inwestorów giełdowych jest niewielu, którzy na bieżąco oglądają Republika TV.

CBA potwierdza informację o wkroczeniu do Kulczyk Holding

CBA na swoim oficjalnym profilu na Twitterze potwierdziło informację o tym, że weszło do Kulczyk Holding i spółki Ciech dopiero o godzinie 10.44, kiedy kurs akcji spółki Ciech tracił już 3%.

TVN dostaje naganę

TVN o akcji CBA poinformował pomiędzy newsem z Republika TV, a oficjalnym potwierdzeniem przez CBA. To było gdzieś około godziny 9:55, kiedy kurs spółki Ciech zaczął mocno nurkować. Nie podali źródła skąd mają wiadomość, za co otrzymali reprymendę od Redaktora Gmyza.

#DobraZmiana na giełdzie

#DobraZmiana już od dłuższego czasu wpływa na giełdę. Po karuzeli stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, podatku bankowym, czy pomysłach na rozwiązanie problemu frankowiczów pojawiają się nowe trendy. Czasy w których ESPI, PAP, TVN czy agencja Bloomberg jako pierwsze podawały newsy rynkowe powoli odchodzą do lamusa. Informację o tym, że CBA weszło do Kulczyk Holding i Ciechu jako pierwsza podała Republika TV.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.