Frostpunk, nowa gra 11 BIT studios, z większym potencjałem, niż This War of Mine | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
31 sie 2016, 11:53

Frostpunk, nowa gra 11 BIT studios, z większym potencjałem, niż This War of Mine

11 bit studios znów zaskakuje graczy i inwestorów. Wygląda na to, że następny tytuł wydany przez tego producenta gier może odnieść podobny sukces, jak jego poprzedni hit „This War of Mine”. Spółka zrzuciła zasłonę milczenia i zaprezentowała swoją najnowszą produkcję. Inwestorzy dobrze to przyjęli, a kurs akcji nawet wzrósł.
 

Oczekiwany nowy tytuł wreszcie ujawniony

Od kilku kwartałów 11 bit studios pracuje nad tajemniczym projektem znanym pod roboczą nazwą „Industrial”. Niedawno poznaliśmy więcej szczegółów, dotyczących tej gry i jej nazwę: „Frostpunk”. Ma on być największym projektem w historii 11 bit studios.

Zakładając kilka lat temu spółkę przyjęliśmy, że nasze kolejne produkcje będą coraz większe i droższe, co równocześnie oznaczało będzie, że dysponowały będą coraz większym potencjałem komercyjnym. „Frostpunk” doskonale wpisuje się w te założenia

mówi Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios. 

Dobrą wiadomością jest to, że nowy projekt czerpie ze sprawdzonych pomysłów i motywów „This War of Mine”. We „Frostpunku” zostaną zaimplementowane mechanizmy znane z „This War of Mine”, czyli trudne wybory, z których konsekwencjami gracze będą musieli się zmierzyć. Jest to tytuł zdecydowanie skierowany do dojrzałych graczy, którzy szukają właśnie takich pozycji a nie tylko prostej rozrywki.

Międzynarodowy sukces „TWoM” pokazał, że to duży i szybko rozwijający się segment rynku gier komputerowych, w którego tworzeniu 11 bit studios ma spory udział

dodaje Prezes Grzegorz Miechowski.

Dodatkowo, gra będzie czerpać z bardzo popularnego, mającego miliony fanów na całym świecie, gatunku steampunk. „Frostpunk” będzie posiadał unikalne, niespotykane w innych grach komputerowych uniwersum.  

W ciągu 1 dnia od publikacji oficjalny teaser gry Frostpunk został wyświetlony ponad 80 tys. razy.

FrostPunk pozytywnie przyjęty przez inwestorów

Gra będzie prezentowana na targach „PAX West” w USA, które zaczynają się 2 września. 11 bit studios będzie miało na nich największe w ich historii stoisko (około 200 m2). Będą tam też promowane inne tytuły ze studia jak "Beat Cop" i "Tower 57".

Kampania promocyjno-reklamowa dopiero ruszyła a informacje na temat "Frostpunka" będą ujawniane stopniowo, żeby budować napięcie. Na PAX West mamy zaplanowane spotkania z szeregiem opiniotwórczych, w branży growej, mediów co powinno przełożyć się na ilość publikacji dotyczących "Frostpunka"

mówi Dariusz Wolak, manager relacji inwestorskich

Inwestorzy pozytywnie przyjęli plany produkcji nowego, dużego tytułu. Od kilku miesięcy, od kiedy spółka ogłosiła prace nad grą pod roboczym tytułem „Industrial”, kurs rośnie. Dziś jedna akcja jest warta około 100 zł, czyli o 50% wyżej niż rok temu, a wycena giełdowa firmy przekracza 200 mln zł.

Wykres 1. Notowania 11 bit studios na GPW
Wykres 1. Notowania 11 bit studios na GPW

11 bit studios S.A. działa na rynku gier od 2010 r. Jest producentem wieloplatformowych gier komputerowych. Wiosną 2011 r. firma wypuściła na rynek swój pierwszy tytuł z serii „Anomaly”. W listopadzie 2014 r. zadebiutował „This War of Mine” w wersji na komputery PC. Gra do tej pory zdobyła ponad 100 nagród, w tym prestiżową nagrodę Independent Games Festival w kategorii Audience Award. 11 bit studios prowadzi też program wydawniczy 11 bit publishing. Jest również właścicielem platformy Games Republic zajmującej się cyfrową dystrybucją gier. W 2015 r. Grupa 11 bit studios miała 23,17 mln zł przychodów i 11,56 mln zł zysku netto.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.