Akcje Platige Image +36% po informacji, że wraz z Netflixem zrealizują serial o Wiedźminie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
17 maj 2017, 13:21

Akcje Platige Image +36% po informacji, że wraz z Netflixem zrealizują serial o Wiedźminie

Platige Image, spółka z New Connect, której akcjonariuszem jest między innymi Tomasz Bagiński właśnie poinformowała, że wraz z Netflixem zrealizuje serial o Wiedźminie. Kurs akcji na tę wiadomość zareagował błyskawicznie i poszybował 36% w górę. W tej chwili wartość rynkowa spółki przekroczyła 175 mln zł.

Informacja w błyskawicznym tempie obiegła internet, bo to oznacza, że o stworzonym przez Sapkowskiego i wypromowanym przez CD PROJEKT świecie dowie się cały świat, nie tylko czytelnicy książek i gracze. Spółka poinformowała, że:

Umowa określa podstawowe założenia produkcji pierwszego i kolejnych sezonów serialu o wiedźminie Geralcie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające wyprodukowanie serialu, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do jego wyprodukowania, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji. W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów. Emitent wskazuje, że BDM jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych.

poinformowała spółka w komunikacie

Wykres Kurs akcji Platige Image

Platige Image

Od początku roku kurs akcji Platige Image wzrósł 66,5% i aktualnie znajduje się na historycznych maksimach. #PLI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.