Aplikacja Revolut pracuje nad globalną platformą inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
14 cze 2018, 12:24

Aplikacja Revolut pracuje nad globalną platformą inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji

Appka Revolut została stworzona trzy lata temu przez Vlada Yatsenko i Nikolay’a Storonsky’ego. Dzięki aplikacji można wykonywać darmowe międzynarodowe przelewy pieniężne (zawsze według międzybankowego kursu). Wkrótce jej użytkownicy skorzystają także z globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami - i to bez prowizji!

Jak wskazują sami twórcy appki, Revolut jest alternatywą dla banków. Aplikacja została stworzona przede wszystkim z myślą o konsumentach i przedsiębiorcach, którzy nie mają zamiaru osiedlać się w jednym miejscu. Appka ma już 2 mln użytkowników w Europie i planuje wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

Już niedługo Revolut będzie konkurencją także dla domów maklerskich. Użytkownicy aplikacji wkrótce będą mogli skorzystać z globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami i to bez pobierania prowizji.

Premium card _ app(1)

Źródło: Revolut

Zobacz także: Czym jest Aplikacja RobinHood, która umożliwia handel na giełdzie bez opłat dla brokerów?

2 mln klientów pozyskanych w 3 lata

7 czerwca br. założyciele aplikacji poinformowali, że Revolut posiada już 2 mln klientów. Największy wzrost bazy użytkowników nastąpił w ostatnich 12 miesiącach – o ponad 300%. Z danych firmy wynika, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów sięga 100 mln miesięcznie, a ich wartość przekracza 2 mld USD.

Spółka posiada najwięcej klientów w Wielkiej Brytanii (około 900 tys.). Drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy są Francja i Polska. Fintech planuje w najbliższych miesiącach wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

Wśród udziałowców Revoluta są liczne fundusze venture capital m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

Usługi bankowe (i nie tylko) w jednym miejscu

Revolut oferuje różne produkty bankowe, ale po niższej cenie niż banki. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon i zamówić kartę płatniczą.

Dzięki appce możesz m.in.:

  • bezprowizyjnie płacić za granicą w ponad 150 walutach za pomocą zbliżeniowej karty MasterCard,
  • wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach,
  • wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

BeFunky-collage(1)

Źródło: Revolut

Ponadto Revolut umożliwia dokonywanie transakcji na kryptowalutach (Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash i Ethereum). Możesz je kupować, przechowywać, śledzić ich ceny i wysyłać zlecenia do innych użytkowników Revoluta.

BeFunky-collage nnnn

Źródło: Revolut

Wkrótce Revolut ułatwi inwestorom handel akcjami

Twórcy aplikacji szykują kolejną rewolucję. Jak twierdzą, zależy im, żeby inwestowanie stało się tańsze i dostępne dla każdego. Dlatego teraz Revolut będzie konkurować, obok banków, także z domami maklerskimi.

Wkrótce fintech uruchomi globalną platformę inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji. Klienci Revolut będą mogli w szybki sposób analizować i inwestować w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i ETF (fundusze indeksowe).

- Mówiąc wprost, zamierzamy zmienić reguły gry w inwestowaniu, tak jak zrobiliśmy to w usługach bankowych. Brokerzy potrafią obciążać klientów kwotą nawet 5 zł za transakcję, a interfejsy w platformach tradingowych są niewygodne, powolne i mylące dla konsumentów. Te mankamenty są oczywiste i przestrzeń do poprawy jest tu olbrzymia – powiedział Nik Storonsky, współzałożyciel i Chief Executive Officer w Revolut.

Ponadto Revolut oferuje swoim klientom oszczędzanie pieniędzy za pomocą systemu Vaults, szybkie przelewy i pożyczki na duże zakupy, ubezpieczenia telefonu i podróży. I właśnie na tym najwięcej zarabia.

Zobacz więcej: Aplikacja na urządzenia mobilne Revolut to alternatywa dla banków i domów maklerskich, która ułatwi Ci codzienne życie

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.