Dzień Inwestora w PCC Rokita. Zobacz z bliska, jak działa spółka chemiczna
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 wrz 2018, 14:31

Zobacz z bliska, jak działa spółka chemiczna – weź udział w Dniu Inwestora PCC Rokita i PCC EXOL

Notowane na giełdzie spółki chemiczne – PCC Rokita i PCC EXOL zapraszają – już po raz szósty Dzień Inwestora. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. W tym dniu przewidziana jest prezentacja spółek, zwiedzanie parku przemysłowego i oglądanie instalacji chemicznych, a także inne atrakcje. Oto, dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu i zobaczyć z bliska jak działa spółka chemiczna.

Dzień Inwestora w spółkach chemicznych

Dzień Inwestora PCC - w 2017 roku pojawiło się na nim ponad 200 uczestników


Od dawna powtarzam, że zobaczenie z bliska spółki, zrozumienie jej biznesu, poznanie zarządu i innych przedstawicieli to wejście na wyższy poziom inwestowania. Zwykle takie rzeczy dostępne są dla inwestorów instytucjonalnych czy analityków. Wciąż, nie wszystkie spółki chętnie pokazują swoje zaplecze inwestorom indywidualnym. Są jednak wyjątki jak w przypadku PCC Rokita i PCC EXOL. Dzień Inwestora w Brzegu Dolnym jest organizowany po raz 6. Spółki korzystają z obecności na rynku kapitałowym i dbają o relacje ze wszystkimi jego uczestnikami. Kto choć raz był na Dniu Inwestora w Brzegu Dolnym na pewno wróci, a kto nie był, powinien skorzystać z zaproszenia.
 

Notowania akcji PCC Rokita od debiutu w 2014 roku

PCC Rokita
 

W Brzegu Dolnym byłem już kilkukrotnie i za każdym razem wyjeżdżałem bogatszy o wiedzę na temat spółek. W zeszłym roku za sprawą prezentacji wiceprezesa zarządu Rafała Zdona zrozumiałem, co stoi u podstaw rozwoju strategii i tak szybkiego wzrostu PCC Rokita. Pojawiły się też informacje na temat ogólnego biznesu chemicznego, ale także podstaw dotyczących rynku surowców chemicznych. Zakładam, że i w tym roku dla wszystkich uczestników Dnia Inwestora będzie to okazja nie tylko do lepszego poznania spółki, ale także rynku, na którym ona działa.

Zobacz także: Dzień Inwestora w PCC Rokita zaliczony. Warto było przejechać 758 km, aby zobaczyć ten jeden slajd

Rafał Zdon - prezentacja na Dniu Inwestora PCC


Jak pokazują wyniki publikowane przez spółki oraz badania rynku, nowoczesna chemia to jedna z branż przyszłości. Nie chodzi tu tylko o podstawowe środki chemiczne, ale także produkty innowacyjne, które w PCC Rokita stanowią coraz większy udział w portfolio. W chemii naprawdę sporo się dzieje, a sama spółka rozwija działalność w Tajlandii. Spółka z Brzegu Dolnego widzi coraz większy potencjał wzrostu w Azji i o tym na pewno warto porozmawiać z zarządem.
 

Dzień Inwestora PCC


Nie muszę też chyba nikogo przekonywać, że takie spotkania, to także okazja do lepszego poznania innych inwestorów i wymiany doświadczeń. W zeszłym roku w Dniu Inwestora wzięło udział około 250 osób, posiadaczy akcji lub obligacji spółek! Z kilkoma inwestorami miałem okazję porozmawiać. Byli blogerzy i przedstawiciele mediów giełdowych. Powoli Dzień Inwestora staje się miejscem spotkań rynku. Myślę, że to nie będzie na wyrost, jeżeli napiszemy, że przynajmniej raz w roku serce rynku kapitałowego bije w Brzegu Dolnym. Zróbmy wszystko, co możemy, aby to bicie było w tym roku jeszcze bardziej doniosłe.
 

Zapisy na Dzień Inwestora w PCC Rokita i PCC EXOL trwają do 18 września

Jeśli kogoś zachęciłem tym do wzięcia udziału w Dniu Inwestora spółek PCC Rokita i PCC EXOL, to myślę że nie będzie żałował. Ja byłem w Brzegu Dolnym już 3 razy i za każdym razem wracałem w 100% zadowolony z wyjazdu. Wprawdzie w tym roku osobiście się nie pojawię, ale ze Strefy Inwestorów będą Rafał Irzyński i Janusz Maruszewski. Będzie więc to również okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń.

Więcej informacji i formularz zapisów dostępne jest na stronie spółki, pod adresem: di2018.pccinwestor.pl. Polecam!
 

750x200

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.