Relacja z czatu z zarządem SimFabric: Drugi kwartał 2020 roku jest rekordowy w historii spółki
Obrazek użytkownika Czaty
17 sie 2020, 17:00

„Drugi kwartał 2020 roku jest rekordowy w historii SimFabric” - relacja z czatu z zarządem spółki

W poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. odbył się czat inwestorski z prezesem zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej, Emilem Leszczyńskim. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wynikach finansowych za II kwartał 2020 roku. Inwestorzy zadawali również pytania o negocjowane umowy wydawnicze, politykę dywidendową, spółki zależne oraz przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW. W spotkaniu udział wzięło blisko 1000 osób, a zarząd odpowiedział na ponad 55 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z prezes zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej, Emilem Leszczyńskim. Podczas spotkania porozmawiamy na temat działalności spółki oraz wyników finansowych za II kwartał 2020 roku.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Julia Leszczyńska: Dzień dobry witamy na trzecim już czacie inwestorskim SimFabric S.A.
Emil Leszczyński: Dzień dobry, zapraszamy do zadawania pytań.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jak Zarząd ocenia wyniki za drugi kwartał 2020?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jest to rekordowy kwartał w historii SimFabric S.A. Osiągnęliśmy pięciokrotny wzrost przychodów i dwukrotny wzrost zysków w stosunku do ubiegłego roku. Osiągnęliśmy największe wpływy z tytułu sprzedaży gier w ciągu jednego kwartału przekraczające 3,5 miliona złotych. Wygenerowana została nadwyżka środków pieniężnych w wysokości przeszło 2 milionów złotych. To tylko jeżeli chodzi o wyniki finansowe. W całym pierwszym półroczu tego roku udało się wygenerować przychody ze sprzedaży gier na poziomie 4,3 miliona złotych to przeszło 164% całego zeszłego roku. A to dopiero pierwsza połowa roku. Przed nami kwartały 3 i 4, które zawsze dla branży gier są najlepsze.

 

Natomiast trzeba pamiętać, że ten kwartał był wyjątkowy dla Spółki również ze względu na debiut na NewConnect. Był to pierwszy w historii całej giełdy debiut online, który okazał się wyjątkowo udany. W dniu otwarcia udało się osiągnąć ponad 300% wzrost ceny akcji, aby w ciągu pierwszych dwóch miesięcy osiągnąć historyczne maksimum na poziomie 100 złotych z kapitalizacją 625 milionów złotych. Co dało nam zaszczytne drugie miejsce wśród największych producentów gier na giełdzie NewConnect oraz 7 miejsce wśród największych producentów gier na całej giełdzie GPW + NC. Inwestorzy, którzy zainwestowali na debiucie w historycznym momencie mogli zrealizować zyski w ciągu dwóch miesięcy z ponad 1000% zysku.

 

Do tego warto podkreślić, że także w drugim kwartale zaraz po debiucie na NewConnect podpisaliśmy największą w historii Spółki umowę wydawniczą z największym w Europie koncernem wydawniczym Koch Media GmbH z zaliczką a produkcję dwóch gier 8 milionów złotych. To pozwoliło na przyspieszenie zarówno procedury przejścia na główny parkiet GPW, jak i uruchomienie dwóch nowych filarów Strategii Zrównoważonego Rozwoju i powołanie do życia dwóch spółek zależnych MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A.

 

Drugi kwartał 2020 roku jest rekordowy w historii SimFabric S.A., a przed nami nie mniej ważne i obfitujące w dobre informacje kwartały 3 i 4.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Kiedy można się spodziewać podpisania drugiej i trzeciej umowy wydawniczej z dużymi wydawcami i na jakie sumy będą to umowy i na ile tytułów? Czy mogą Państwo zdradzić o jakich wydawcach mowa i jakich grach?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Liczymy, że uda się drugą umowę wydawniczą podpisać do końca sierpnia. Trwają prace i negocjacje umowy. Natomiast rozpoczęte negocjacje nad trzecią umową powinny zakończyć się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału i mocno wpłynąć na wyniki tych kwartałów.

 

Obowiązuje nas tajemnica zarówno dotycząca wydawcy, jak i negocjowanych tytułów. Do czasu zakończenia negocjacji nie będziemy mogli ujawnić tych faktów. Po podpisaniu umowy zgodnie z zapisami podejmiemy decyzję o opublikowaniu warunków umowy, na które obie strony wyrażą zgodę.

 

Jeżeli chodzi o sumy to tak jak juz wspomnieliśmy wcześniej będą to umowy porównywalne z umową z Koch Media. Co oznacza kilka milionów złotych na umowę, a to z kolei pokazuje jak duże i ważne są to umowy i negocjacje wymagają spokojnego tempa prac.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jaki przewidują Państwo wynik finansowy na koniec roku 2020?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Staramy się nie publikować prognoz wyników finansowych. Natomiast jeżeli zestawimy już osiągnięty wynik w pierwszym półroczu, to widać, że mamy już 163% przychodów zeszłorocznych, a przed nami najmocniejsze kwartały w branży gier, które ten wynik powinny jeszcze znacząco poprawić. Można powiedzieć, że zeszłoroczny rekordowy wzrost przychodów 200% rr jest prawie pewny, a pracujemy, aby go wyraźnie poprawić i ustanowić kolejny rekord we wzroście przychodów Spółki.

Obrazek użytkownika Anonim
dre222

Witam
Jaka jest ilość pobrań gier z premier 31.07.2020, po kilku dniach było 300,000, a ile jest teraz?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Odnotowaliśmy wzrost pobrań gier od 31.07.2020 na poziomie 50%

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Czy są plany na powołanie kolejnych spółek zależnych?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak. Wejście na NewConnect wiązało się również z planami pozyskania kapitału na rozwój grupy kapitałowej SimFabric. W grupie mamy aktualnie 3 spółki zależne.

 

Pierwsza Blind Warrior Sp. z o.o. powołana w grudniu 2019 roku pod grant na 1 milion złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, jako spółka celowa do realizacji technologii SAR i pierwszego symulatora dla osób niedowidzących i niewidomych.

 

Druga MobileFabric S.A. powstała do realizacji czwartego filaru Strategii Zrównoważonego Rozwoju, jakim jest produkcja i wydawanie gier na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Pozyskała już przeszło 0.5 miliona złotych od inwestorów indywidualnych.

 

Trzecia VRFabric S.A. powołana w lipcu do realizacji piątego filaru Strategii, czyli do produkcji gier i symulatorów na urządzenia wirtualnej rzeczywistości - gogle VR - aktualny kapitał zakładowy to 100.000 złotych.

 

Zgłaszają się do nas zarówno zespoły deweloperskie, jak i inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zainteresowani tworzeniem kolejnych spółek w ramach grupy kapitałowej SimFabric. Napływ prywatnego kapitału jest ogromny i na pewno najlepsze pomysły inwestycyjne i rozwojowe będziemy przekuwać na nowe spółki zależne i w dalszym ciągu rozbudowywać grupę SImFabric.

 

Powstała też inicjatywa zebrania funduszy na pierwszą grę AAA w portfolio SimFabric i nie wykluczamy powołania do tego celu spółki zależnej w ramach grupy. Inwestorzy są mocno zainteresowani takim projektem.

Obrazek użytkownika Anonim
Tak

Czy Simfabric planuje nową emisję akcji, a jeśli tak to kiedy ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie. Obecnie nie mamy w planach nowej emisji akcji. A aktualne 6.250.000 akcji notowanych na NewConnect stanowi komplet akcji serii A i B.

Obrazek użytkownika Anonim
Jeff

Dzień dobry!
Czy planują Państwo wprowadzić politykę dywidendową? Jeśli tak to kiedy i w jakiej wysokości?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

W drugim kwartale udało się wypracować ponad 2 miliony wolnych środków pieniężnych na koncie Spółki. W kolejnych kwartałach będziemy intensywnie pracować, aby suma wolnych środków wzrastała dalej. Co oznacza, że już teraz mamy potencjał na zbudowanie polityki dywidendowej w 2021 roku.

 

Pracujemy bardzo intensywnie aby aktualną dynamikę wzrostu przychodów i zysków nie tylko utrzymać, ale jeszcze bardziej wzmocnić do końca roku, co wpłynie na powstanie polityki dywidendowej i wypłacie pierwszej dywidendy w historii SimFabric S.A. w przyszłym roku.

 

Bardzo prawdopodobne, że powstanie takiej polityki dywidendowej zbiegnie się w czasie z przejściem na główny parkiet GPW.

Obrazek użytkownika Anonim
Agenor

Skoro procedura przejścia na GPW z NC się rozpoczęła - czy jest może jakiś orientacyjny harmonogram? Czy to potrwa rok? Dwa? Czy przełączenie między parkietami będzie płynne z dnia na dzień? Będę wdzięczny za kilka słów na ten temat. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów z Simfabric.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Po analizie procedury i wymaganych kroków szacujemy, że proces przejścia będzie trwał około 6 miesięcy. Czyli prawdopodobnie w pierwszej połowie 2021 roku będziemy już na głównym parkiecie. Przełączenie będzie płynne - posiadacze akcji SimFabric będą mieli te same akcje notowane na GPW, które przed przejściem posiadali na NewConnect.

 

Planujemy przeniesienie na GPW kompletu wszystkich 6.250.000 akcji SimFabric S.A. aktualnie notowanych na NewConnect.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomy

Czy obydwie spółki zależne czyli MobileFabric i VRFabric będą notowane w przyszłym roku na NewConnect???

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak. Zarówno MobileFabric S.A., jak i VRFabric S.A. planują debiuty na NewConnect w przyszłym roku. Mamy bardzo duże zainteresowanie inwestorów spółkami z grupy SimFabric i inwestorzy powierzają nam swoje fundusze z myślą o wyjściu inwestycyjnym w przyszłości poprzez giełdę NewConnect. Aczkolwiek większość z nich planuje pozostać w spółkach wraz z Zarządem i największymi akcjonariuszami na dłuższy termin, licząc na politykę dywidendową.

Obrazek użytkownika Anonim
Jarosław

Ile czasu trwa obecnie certyfikacja na nintendo switch, a ile na platformę steam?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na Steam to okres od 2 tygodni do miesiąca.
Na Nintendo Switch od 2 do 3 miesięcy, aczkolwiek zauważyliśmy ostatnio wydłużenie procesów certyfikacji zarówno w Nintendo, jak i Sony i Microsoft.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Witam!
Co jest przyczyną opóźnienia wydania gry Preventive Strike na PS4? Premierę zapowiadali Państwo na maj. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Przyczyną jest wydłużony proces certyfikacji Sony. W ten weekend przesłaliśmy - mamy nadzieję - finalny build po poprawkach. Liczymy, że jeszcze w tym tygodniu wróci zaakceptowany i będziemy mogli wyznaczyć finalną datę premiery gry w sklepie Playstation Store.

Obrazek użytkownika Anonim
Jarosław

witam, czy spółka planuje współpracę z Epic Games?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, mamy takie plany. Szczególnie jeden ze światowych wydawców, z którymi rozmawialiśmy rekomenduje tą platformę, a także jej model biznesowy przedpłaty sprzedaży w zamian za wyłączność w sklepie Epic Store.

Obrazek użytkownika Anonim
Darek

-Kiedy można sie spodziewać rozstrzygnięcia konkursu na projekt dofinansowania B+R na kwote 25 mln zl ???

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jesteśmy już po pozytywnej ocenie wniosku pod względem formalnym i merytorycznym. Czekamy na tak zwany panel ekspertów, po którym zostanie podjęta decyzja o uruchomieniu grantu na kwotę 25 milionów złotych. Planowany termin panelu to druga połowa września tego roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz

Dzień dobry Państwu,

 

moje pytanie dotyczy planowanych gier na 2020 rok.
Kiedy ukaże się dokładny kalendarz premier na bieżący rok? (chociaż prośba o podanie miesiąca)
Jako Państwa inwestor martwię się czy zdołają Państwo wywiązać się z obietnic odnośnie nowych produkcji, których miało być kilka w tym roku. Proszę o uspokojenie mnie i innych akcjonariuszy.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Pracujemy intensywnie aby zrealizować plany na ten rok. Proszę pamiętać, że dwa duże tytułu z naszego portfolio są już zaliczkowane na podstawie umowy wydawniczej z Koch Media i nie tylko zwrócone zostały wszystkie koszty na nie poniesione, ale mamy także zapewnione pełne finansowanie na nie i dodatkowo zapewnione 50% z wpływów po premierze. Negocjujemy jeszcze dwie takie umowy. Dlatego nie ma obaw ani co do możliwości zrealizowania przez nas wszystkich planów, a także do uzyskania bardzo dobrych wyników finansowych w tym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Witam
Mam pytanie jaka jest rekomendacja zarzadu dla drobnych akcjonariuszy , w ostatnim czasie było 100 zl i pulap ten został osiągnięty, jak sprawa wygląda na te chwile ?
Pozdrawiam
Siergiej

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Po osiągnięciu poziomu 100 złotych zamówiliśmy dosyć dobrego i wyjątkowego szampana na tą okoliczność, zgodnie z zapowiedziami z poprzedniego czatu. Niestety dotarł do nas po tygodniu i musiał zostać odłożony na czas powrotu do historycznego maksimum. Jesteśmy już przygotowani na oficjalne wzniesienie toastu za inwestorów po ponownym przekroczeniu 100 zł/akcję i liczymy, że odbędzie się to jeszcze w tym roku - szkoda, żeby dobry szampan się zmarnował.

 

A tak na poważnie, kurs to wynik decyzji inwestorów i bardzo szanujemy te decyzje.

 

Ze swojej strony możemy podkreślić, żę zarówno Zarząd, jak i najwięksi akcjonariusze planują niezmiennie pozostać w SimFabric na bardzo długo. Co widać zarówno po fakcie, że nie sprzedają swoich akcji, a wręcz jak to jest w przypadku Przewodniczącego Rady Nadzorczej i jednego z trzech największych akcjonariuszy akcje SimFabric regularnie są kupowane.

 

W okresie zamkniętym Przewodniczący Rady Nadzorczej musiał odczekać z kolejną inwestycją, ale w między czasie wolne środki zainwestował w obie spółki zależne SimFabric - MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. W obie spółki zainwestowała również Prezes Zarządu.

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej wyraźnie wskazywał, że traktuje inwestycje w SimFabric jak i całą grupę SimFabric, jako inwestycję w prywatny fundusz emerytalny i zarówno inwestycje jak i planowane działania w SimFabric są na lata.

Obrazek użytkownika Anonim
Ryszard

Jak Państwo postrzegają przyczyny ostatnich poważnych spadków giełdowych? Korekta czy brak dostrzegalnych działań ze strony spółki?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zdecydowanie postrzegamy to jako korektę, chęć realizacji wakacyjnych zysków i zmniejszoną aktywność inwestorów w okresie wakacyjnym. Kwartał 2 był dla SimFabric bardzo intensywny, co widać i po rekordowym raporcie za drugi kwartał i po ilości pozytywnych komunikatów ESPI. Kwartał 3 i 4 zawsze na giełdzie powodował ożywienie wśród inwestorów i wzrosty szczególnie na gamingu. W tym roku SimFabric planuje sporo pozytywnych informacji na ten okres, więc i wzrosty powinny powrócić. Ale oczywiście kurs i wzrosty uzależnione są od decyzji inwestycyjnych akcjonariuszy i to od nich zależy jak wysoko kurs SimFabric wzrośnie do końca roku.

Obrazek użytkownika Anonim
siergiej

Witam
czy są jakieś prognozy finansowe na 3 i 4 kwartał tego roku?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie publikujemy takich prognoz. Ale co roku 3 i 4 kwartał były najlepszymi w branży gier, więc i tym razem oba kwartały powinny przynieść istotną poprawkę wyników w drugiej połowie roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Dzin

Do kiedy zarząd ma okres zamkniety??
Tj od kiedy może juz kupowac akcję z rynku

 

Ps.Gratuluje super rozwoju spółki...

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Okres zamknięty zakończył się wraz z opublikowaniem raportu za drugi kwartał 2020. Przewodniczący Rady Nadzorczej, który ma w planach regularny dokup akcji SimFabric według własnych założeń inwestycji w akcje SimFabric, jako prywatny fundusz emerytalny musiał w trakcie okresu zamkniętego - trwającego na miesiąc przed opublikowaniem raportu kwartalnego - zainwestować w dwie nowe spółki zależne MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A.

 

W najbliższym czasie po przeliczeniu wolnych środków inwestycyjnych Przewodniczący Rady Nadzorczej planuje dokupić kolejny pakiet akcji SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Has

Czy w związku z planowanym przejściem na główny parkiet GPW macie już jakieś oferty zagranicznych inwestorów czy to za wcześnie aby o tym mówić?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak otrzymaliśmy kilka ofert, w tym ofertę zakupu całej firmy.

 

Grzecznie podziękowaliśmy za oferty i odesłaliśmy zainteresowanych inwestorów na giełdę NewConnect, gdzie akcje SimFabric S.A. są w obrocie.

 

Trzej najwięksi akcjonariusze SimFabric S.A. planują pozostać w Spółce na bardzo długo, a wolne do zakupu akcje są w tzw. free float dostępne na rynku NewConnect.

Obrazek użytkownika Anonim
Inż

Czy istnieje możliwość prywatnego inwestowania w spółkę MobileFabric S.A. oraz pozyskiwania akcji tejże spółki zależnej?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, zainteresowanych inwestycjami w spółki zależne SimFabric, w tym MobileFabric S.A. zapraszamy do kontaktu na e-mail: contact[at]simfabric[dot]com

Obrazek użytkownika Anonim
mdm44

Czy zarząd uważa w perspiektywie informacji na czacie o planie dokupienia kolejnych pakietów akcji że obecna wycena jest odpowiednia na zakup? czy zbyt wysoka?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Według Przewodniczącego Rady Nadzorczej aktualna cena jest bardzo atrakcyjna i w najbliższym czasie zamierza dokupić pakiet.

Obrazek użytkownika Anonim
Magdalena

Czy w niedługim czasie cena akcji wróci do granic 100 zł?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Wszystko zależy od decyzji inwestycyjnych akcjonariuszy. Zarząd jest gotowy na powrót ceny akcji na ten pułap i w tym celu chłodzi intensywnie zakupiony szampan na okoliczność nie tylko osiągnięcia pułapu 100 złotych, ale jego historycznego przebicia.

Obrazek użytkownika Anonim
Przemek

Z czego wynika angażowanie się SimFabric w portowanie lub wydawanie gier innych studiów, w sytuacji, gdy produkcja i wydawanie własnych produkcji jest najbardziej dochodowa? Czy chodzi o wypełnianie luk w pracy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Chodzi o realizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju SimFabric, która w zeszłym roku przyniosła 200% wzrost przychodów.

 

Strategia oparta jest o aktualnie 5 filarów.

 

3 pierwotne:
- produkcja symulatorów i gier własnych
- projekty badawczo-rozwojowe
- portowanie gier studiów zewnętrznych

 

w tym roku powstały dwa nowe filary;
- produkcja, porting i wydawanie gier na urządzenia mobilne - realizowane w MobileFabric S.A.
- produkcja, porting i wydawanie gier na urządzenia VR - realizowane w VRFabric S.A.

 

Porting stanowi jeden z filarów naszej Strategii, dlatego nim się zajmujemy w SimFabric.
Przynosi też stały i w miarę stabilny dochód Spółce, co jest istotne dla planów stabilnego wzrostu na lata.

Obrazek użytkownika Anonim
mdm44

Panie Prezesie co to za szampan został zakupiony - dla rozlużnienia atmosfery :) jesli mozna spytać

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Dom Pérignon z 2001 roku - podobno wyśmienity ;)

Obrazek użytkownika Anonim
Jeff

Panie Emilu, czy nadal Pan zamierza dokupywać akcje SimFabric jako forma inwestycji na emeryturę? :)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, to według mnie najlepsza aktualnie lokata kapitału na emeryturę.

Obrazek użytkownika Anonim
Damian.C

Jak ocenia Pan szanse na otrzymanie dofinansowania projektu Centrum Badawczo-Rozwojowego – Space Engine Lab? Czy wszystko idzie zgodnie z planem? Łączna wartość projektu wyceniana jest na 25,31 mln zł z czego wartość dofinansowania ma wynieść 15,18 mln zł - Czy "dorzucenie" przez Simfabric około 10 mln zł nie będzie dla was zbyt dużym ciężarem?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Szanse na uzyskanie grantu oceniamy bardzo wysoko. W liczbach wymiernych szacujemy na 80% szans na otrzymanie tego grantu.
Jeżeli chodzi o wkład własny to mamy zainteresowanie dużych inwestorów instytucjonalnych tym projektem. Mamy listy intencyjne od jednej z dużych Agencji Kosmicznych oraz zainteresowanie projektem jednego z przedsiębiorstw prywatnych z branży kosmicznej. Dwa listy intencyjne o współpracy otrzymaliśmy również od dwóch Uczelni Wyższych.
Jak większość przedsięwzięć które planujemy w SimFabric, zanim wyruszamy w drogę do realizacji, zbieramy wcześniej drużynę inwestorów, zainteresowanych naszymi przedsięwzięciami. Dlatego tak bardzo szanujemy inwestorów, bo wiemy, że z nimi więcej można osiągnąć.

Obrazek użytkownika Anonim
mdm44

Jak wygladaja prace nad gra AAA - czy to prawda że rozpoczęły sie prace juz nad takim tytulem?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, rozpoczęły się prace nad tytułem AAA, ale na razie na poziomie pozyskania znanego IP i przygotowania GDD dla zainteresowanych inwestorów. Mamy dosyć duży fundusz zainteresowany uruchomieniem takiej produkcji i tak jak w przypadku innych naszych spółek zależnych uruchomimy taki projekt AAA po zapewnieniu pełnego finansowania. Nie wykluczamy, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestorek

Czy można spodziewać się oferty publicznej na wcześniejszy zakup akcji spółek MobileFabric oraz VR Fabric ? Gdy Simfabric wchodzilo na gielde to takiej możłiwości nie było

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jest tak duże zainteresowanie spółkami z grupy SimFabric, że w zasadzie zanim powstaną mamy już komplet na pierwsze emisje prywatne. Rozważymy oferty publiczne dla MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. w przypadku, gdyby Spółki te zaczęły generować wpływy miesięczne przekraczające kilka milionów złotych.
Taki potencjał ma Thief Simulator Mobile, który będzie pierwszym tytułem w MobileFabric, ale również tytuły planowane w VRFabric.

 

Przy tak dużych wpływach rozpatrzymy przeprowadzenie oferty publicznej.
Natomiast podobnie jak w przypadku debiutu SimFabric S.A., podoba nam się idea wyceny rynkowej przez giełdę i wejście na NewConnect "od dołu". W ten sposób zarówno giełda ma szansę uplasować działania Spółki na właściwym poziomie, jak i inwestorzy lokujący swoje fundusze w pierwszym dniu notowań, mają szansę na duże wzrosty swoich inwestycji. Rozpatrzymy oba warianty, ale historia SimFabric wskazuje na wariant wejścia na NewConnect bez oferty publicznej.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzysztof

Czy wiadomo już coś o planowanym wejściu akcji MobileFabric do obrotu na giełdzie? Kiedy będzie można nabyć ww. akcje?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

MobileFabric S.A. wyemitował pierwszą serią A, zbierając 100.000 kapitału zakładowego. Teraz objęta w całości w ciągu jednego dnia była emisja akcji serii B z całym kapitałem zebranym 500.000 złotych. Planujemy jeszcze emisję serii C i zastanowimy się jeszcze nad ofertą publiczną przed debiutem na NewConnect. Aczkolwiek seria C cieszy się już tak dużym zainteresowaniem, wśród inwestorów, że może się okazać, że zostanie zebrany w całości kapitał niezbędny do rozwoju Spółki na najbliższe lata.

 

VRFabric S.A. też w zasadzie mam zapisy już na komplet akcji serii B i C i zobaczymy, czy będziemy robić jeszcze emisję dodatkową pod NewConnect.

Obrazek użytkownika Anonim
Tal

Czy Simfabric planuje dalszą współpracę z Clivem Townsendem w celu produkcji kolejnych tytułów?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, z Clivem planujemy dalszą współpracę. Clive jest takim bohaterem młodości Przewodniczącego i współpraca z nim to trochę też podróż sentymentalna, oprócz współpracy biznesowej. Namawiamy Clive'a na produkcję gier spoza serii Saboteur. Pierwsza niedługo powinna się pojawić pod nazwą Quantum Storm.

Obrazek użytkownika Anonim
Jeff

Pani Julio, jakie 2-3 największe wyzwania stoją obecnie przed GK SimFabric?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zdecydowanie wydanie naszych najważniejszych tytułów, która jeszcze bardziej przyspieszą rozwój Spółki i wygenerują wyniki liczone w dziesiątkach milionów złotych. Podpisanie dwóch kolejnych umów wydawniczych i rozpoczęcie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego, które otworzy nam drogę do współpracy z największymi Agencjami Kosmicznymi na Świecie.

 

Przewodniczącego Rady Nadzorczej marzeniem i wyzwaniem jest aby Sztuczna Inteligencja nauczona sterowania robotem w naszym laboratorium Space Enging Lab została zaimplementowana w prawdziwym robocie, który zostanie wysłany na powierzchnię Księżyca w ramach programu Moon Village.

Obrazek użytkownika Anonim
szybki

Tytuał AAA ,nad którym rozpoczeliście prace to Base Building w kosmosie :) czy coś innego?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Coś innego.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestorek

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie czy przeciętny Kowalski będzie mógł zapisać się na akcje prywatne dla spółek MobileFabric oraz VR Fabric czy są one przeznaczone tylko dla dużych inwestorów?
Jeśli dla mniejszy byłaby możliwości to jaki minimalny wkład?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Albo w ofercie publicznej przed debiutem - jeżeli taką przeprowadzimy. Albo w dniu debiutu. Na akcjach SimFabric S.A. kupując je na debiucie można było zarobić 1000% przy cenie 100 zł. Przy aktualnej cenie nadal jest to 500% zwrotu z inwestycji.

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Panie Emilu,
w jakim czasie planuje Pan przejść na emeryturę, skoro ta inwestycja to najlepsza lokata? :)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na pewno jak zobaczę lądującego robota na Księżycu wyposażonego w Sztuczna Inteligencję wyhodowaną w laboratorium Space Engine Lab - SimFabric. To będzie znak, że czas odpocząć :)

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Dzień dobry,
Czy tworzone są już gry na PS5/Xbox Series X?
Jak długo będą jeszcze powstawać gry na PS4/Xbox One X?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, już powstają gry na PS5/Xbox Series X. Aktualnie w procesach certyfikacji zapewniamy już kompatybilność z konsolami najnowszej generacji. W zasadzie gry przez wsteczną kompatybilność jeszcze długo będą wydawane na PS4 i Xbox One. Ale zakładamy, że taka najmocniejsza fala powinna zacząć wygasać około roku po premierze obu konsol.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

kiedy moze byc debiut na gpw, jeszcze w 2020 czy predzej 2021r ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Proces przejścia wymaga około 6 miesięcy. Szacujemy, że będzie możliwy w pierwszej połowie 2021.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Chciałbym zapytać jak Państwo oceniają wpływ potencjalnej "drugiej fali pandemii" na popularność gier, które mają mieć premierę głównie w Q4. Czy można zakładać, tak jak w przypadku innych spółek gamingowych, że im bardziej rygorystyczne obostrzenia zmuszające ludzi do siedzenia w domu, tym większa popularność tego typu produktów i usług? Jak covid19 wpłynął na spółkę zanim doszło do debiutu giełdowego - chodzi mi głównie o sprzedaż.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Pierwsza fala pandemii i lock downy przyniosły skokowy wzrost sprzedaży naszych gier o 200%. Co widać także w naszym najnowszym raporcie. Kolejna fala raczej jeżeli będzie to już bez lock down-ów. Większość gospodarek tego nie wytrzyma. Dlatego zakładamy, że aktualne wzmocnienie sprzedaży gier na świecie będzie na aktualnym poziomie. Będziemy mocno analizować zarówno pandemię, jak i otoczenie rynkowe pod kątem wydania tytułów własnych i odpowiednio na nie reagować.

 

Mamy to szczęście, że operujemy w cyfrowym świecie, cyfrowej dystrybucji i możemy w trakcie lock downu docierać nadal do klientów.

 

Covid19 nie miał negatywnych skutków w SimFabric. Już przed pandemią pracowaliśmy w modelu pracy zdalnej i ten model okazał się bardzo wydajny w okresie pandemii. Można powiedzieć, że Spółka jest odporna na negatywne skutki pandemii.

 

Pod względem wynikowym, tak jak wspomnieliśmy odnotowaliśmy 200% wzrost sprzedaży, a drugi kwartał zamknęliśmy rekordowym 500% wzrostem przychodów rr.

Obrazek użytkownika Anonim
Przemek

Zapraszają Państwo do zostania inwestorem swoich nowych spółek. Poproszę o informację, jaką wielkością portfela muszę dysponować by był sens kierowania się do Państwa w celu spróbowania zostania takim inwestorem zanim wejdą, czy nawet zanim rozpocznie się droga na giełdę. Proszę choćby o rząd wielkości, np. 10k PLN, 50k PLN, 100k PLN

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

w przypadku oferty publicznej 10K PLN jest już sensownym pułapem wejścia w inwestycję. W przypadku preIPO raczej 50K PLN. Chociaż mamy inwestorów którzy chcą inwestować dużo więcej niż 100K PLN.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukaszek_z_forum

Pani Julio jak to jest być CEO spółki w tak młodym wieku,czy oprócz Taty ktoś jeszcze doradza?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Otaczam się ludźmi z dużym doświadczeniem w Radzie Nadzorczej i w zespołach. Oprócz doświadczenia Przewodniczącego Rady Nadzorczej, staram się też czerpać z doświadczenia Krzysztofa Kostowskiego - Prezesa PlayWay S.A., który chętnie dzieli się swoją wiedzą.

 

Dzięki uczestniczeniu w wyjazdach zagranicznych miałam okazję poznać CEO dużych koncernów wydawniczych osobiście i do dzisiaj mamy relacje towarzyskie, które pozwalają również czerpać wiedzę niezbędną w prowadzeniu SimFabric S.A.

 

Miała okazję uczestniczyć m.in. w takich wyjazdach, jak: Gamescom, PAX West Seattle, Paris Game Connection, Tokyo Game Show, czy Shaghai China Joy, gdzie poznałam przedstawicieli koncernu Tencent, zainteresowanych specjalnym wydaniem ElectriX na rynek Chiński.

Obrazek użytkownika Anonim
Tal

Ze sprzedaży których gier wynikała ujemna kwota zmiany produktów rejestrowana w Q2? Czy mogliby Państwo wytłumaczyć dokładnie z czego wynikał ten odpis?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Ten zapis oznacza zwrot wszystkich inwestycji jakie zostały poniesione na wydanie gier, które rozpoczęły sprzedaż w drugim kwartale 2020 roku. Wynika to z wymogów księgowych. To oznacza, że z tych gier już tylko będą wpływy na plus, które będą widoczne w zwiększonych zyskach w kwartale 3 i 4.

 

Realny wpływ ze sprzedaży gier w drugim kwartale to 3,5 mln złotych. A realny zysk to kwota jaka została na koniec drugiego kwartału czyli ponad 2 miliony złotych.

 

W kolejnych kwartałach będziemy pracować na sukcesywne zwiększanie zysku, tak aby brana pod uwagę w przyszłym roku dywidenda była atrakcyjna dla akcjonariuszy.

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Dzień dobry,
jak procentowo oceniają Państwo szanse na podpisanie tych dwóch dużych umów?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

90%

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Dzień dobry,
mają Państwo plany szerszej ekspansji na rynki azjatyckie, w tym w szczególności na rynek japoński, który jest jednym z najwiekszych na świecie jeśli chodzi o gaming?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, przed nastaniem pandemii i ograniczeniu podróżowania, planowaliśmy w drugiej połowie tego roku ekspansję na rynki azjatyckie. Między innymi otrzymaliśmy granty w sumie na 0,6 mln złotych na ekspansję na rynku: Korei Południowej, Singapuru i Indonezji. Czekamy jeszcze na kolejne 0,2 mln złotych dofinansowania na ekspansję na rynek Chin, który przeznaczymy w całości na uruchomienie kanału sprzedaży z koncernem Tencent. Japonia jest również w naszych planach na przyszły rok.

Obrazek użytkownika Anonim
Przemek

W jednym z poprzednich wywiadów, wspominali Państwo, że Chiny są mocno zainteresowane produktami SimFabric z tego względu, że są w przybliżeniu "niemilitarne", a za to mają dużą wartość edukacyjną. Jak dzisiaj wyglądają Chiny w torcie przychodów waszych gier?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Aktualnie nie sprzedajemy na rynku chińskim. Ten potencjał jest cały czas przed nami. Po wydaniu w tym roku gry ElectriX, wrócimy do rozmów i realizacji listu intencyjnego z Tencentem, którego celem jest wydanie specjalnej wersji ElectriX na rynku chińskim we współpracy z producentami elektroniki z Chin. Wejście na rynek Chin jest trudnym zadaniem, ale jesteśmy już do niego przygotowani. Mamy konto developerskie na portalu WeGame, a także kontakty bezpośrednie w koncernie Tencent. Pozostaje już tylko wydanie gry, podpisanie finalnej umowy, no i przejście certyfikacji cenzury Chin. Jak tylko to się stanie będzie to widoczne zarówno w komunikatach ESPI, jak i w wynikach kwartalnych, które wejdą na zupełnie nowy poziom.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

WItam,

 

Na jakie produkcje społka liczy najbardziej?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Najbardziej liczymy na: Farm&Fix 2020, ElectriX, House Designer, Moon Village, Cthulhu: Books of Ancients oraz Flipper Mechanic Simulator.

 

Liczymy, że kilka z nich powtórzą sukces House Flippera i sprzedadzą się w nakładzie przekraczającym 1 milion sztuk.

 

Bardzo liczymy też na bardzo wysokie wpływy z gry Thief Simulator Mobile, który zostanie wydany przez MobileFabric S.A. jeszcze w tym roku, a także na bardzo dobre wpływy z pierwszego symulatora VR, jakim będzie Train Mechanic Simulator VR, który VRFabric S.A. stara się wydać jeszcze w tym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukaszek_z_forum

Czy Simfabric współpracuje z startupami? a jeśli tak to na czym ta współpraca polega?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, współpracujemy ze startupami już w ramach dwóch programów akceleracyjnych.
Pierwszym z nich jest Pilot Maker Electro ScaleUp, w którym na akcelerację i powstanie czterech projektów z 3 startupami otrzymaliśmy prawie 1,5 mln złotych. W wyniku tej współpracy powstają razem ze startupami takie projekty jak: Bus Electric Simulator, Electric City Simulator oraz Electro Fleet Manager i Electro Logistic Manager. Gotowe produkcje powinny ukazać się w przyszłym roku.

 

Rozpoczęliśmy też akcelerację z pierwszym starupem w ramach programu Impact Poland v 2.0. Na akcelerację pierwszego startup w ramach tego programu otrzymaliśmy 0,2 mln złotych. Po udanej pierwszej akceleracji, planujemy uruchomić przynajmniej kolejne 5 starupów, z których każdy będzie tworzył nowy projekt/symulator, który planujemy po udanej akceleracji komercjalizować do finalnego produktu i wydania go na komputery PC, konsole, urządzenia mobilne i gogle VR.

Obrazek użytkownika Anonim
Łuk

Jak oceniają Państwo szanse na zawarcie drugiej umowy, której termin zakończenia negocjacji został przesunięty na koniec sierpnia?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

90%

Obrazek użytkownika Anonim
Radek_M

Dzień dobry Panią Prezes i Pana Emila, chciałbym się dowiedzieć jak obecnie wygląda liczba zatrudnionych osób w spółce, które zajmują się tworzeniem projektów firmy.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Aktualnie zatrudnionych jest 66 osób. Jest to 16 zespołów po 2 osoby główne (programista/grafik). Plus 15 zespół modelarzy 3D, grafików przygotowujących assety dla poszczególnych projektów. Dodatkowo 14 osobowy zespół B+R oraz 5 osobowy zespół do portingu. Osoby pracują zdalnie i zatrudniane są zarówno na Umowy o Dzieło, jak i B2B.

Obrazek użytkownika Anonim
Bartosz

Czy planują Państwo stworzyć grupę spółek zależnych podobną do Playway?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, już to robimy.
Powstały już 3 spółki zależne składające się na grupę kapitałową SimFabric.
Blind Warrior Sp. z o.o.
MobileFabric S.A.
VRFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Jeff

Czy mogą Państwo zagwarantować wydanie Farm&Fix, Electrix oraz Moim village w tym roku?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Intensywne prace nad tymi i innymi tytułami z naszego portfolio trwają. Robimy wszystko, aby wydać je w tym roku. Jednak proces tworzenia gier to skomplikowana materia i nawet tak wielkie koncerny jak: Ubisoft, Electronic Arts czy CD Projekt potrafią przenosić terminy wydań swoich kluczowych tytułów ze względu nie tylko na chęć dopracowania gier przed premierą, ale także ze względu na zmieniające się otoczenie rynkowe.

 

Nasze tytułu chcemy wydać także na konsole najnowszej generacji: PS5 i Xbox Series X i to kiedy te konsole się pojawią na rynku i jak będzie przebiegał proces portowania na nie, także będzie wpływało na ostateczną datę premier. Na razie plany wydania gier są na ten rok. Liczymy, że na Gwiazdkę setki tysięcy graczy będzie mogła cieszyć się naszymi czołowymi symulatorami.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukaszek_z_forum

Witam serdeczni panią Prezes i p.Emila przewodniczącego RN.Kiedy odbędzie się pierwsza premiera gry na PC,chodzi o Elektrix,Farm&Fix i pozostałe 4 tytuły,a nie Saboteur, czy "premiery" na konsole,prośba o podanie,w którym miesięcu będzie pierwsza duża premiera Simfabric?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Robimy wszystko aby gry ukazały się zgodnie z planami wydawniczymi. Największe produkcje powinny się ukazać w czwartym kwartale 2020.
Z nadchodzących dużych tytułów, warto wspomnieć o Lust for Darkness na PS4 i Xbox One. Na PS4 Lust for Darkness powinien pojawić się najpóźniej we wrześniu. Pracujemy z zespołem certyfikacyjnym Sony, aby premiera odbyła się jeszcze w sierpniu. Niestety z niezależnych od nas przyczyn certyfikacja na ten tytuł i kilka innych w Sony się przedłuża.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Dzień dobry, czy plany wydawniczy na ten rok pozostają bez zmian?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, na razie bez zmian. Intensywnie pracujemy nad realizacją naszych planów na ten rok.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukaszek_z_forum

Jakie kolejne spółki w planach zamierzacie utworzyć, dokładnie czym będą się zajmować?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Z najbliższych, najbardziej prawdopodobnych jest spółka celowa pod projekt AAA. Ustalane są fundusze z inwestorami, którzy będą chcieli zainwestować znaczące środki w powstanie takiego projektu. Ustalane też są warunki pozyskania znanego IP i praw do niego dla nowego projektu AAA.

Obrazek użytkownika Anonim
Jarosław

Czy wyniki badań nad szcztuczną inteligencją w kontekście portowania gier mogą być stosowane w innych celach komercyjnych. Jeżeli tak to np w jakich? Jakie są Państwa oczekiwania jeśli chodzi o te badania?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Automatyzacja portowania to wstęp do nauki tworzenia/programowania gier przez Sztuczna Inteligencję. Będziemy to badać między innymi w planowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym Space Engine Lab - SimFabric.

 

To także stworzenie Sztucznej Inteligencji, która będzie stanie programować nie tylko gry i symulatory, ale także programy z innych dziedzin. Możliwości są ogromne, jednak my skupimy się przede wszystkim na zastosowaniach w tworzeniu gier i symulatorów przez Sztuczną Inteligencję, także do zastosowań w branży kosmicznej.

 

Liczymy na uruchomienie współpracy komercyjnej w ramach planowanych programów kosmicznych i współpracy z Agencjami Kosmicznymi. Aktualnie Spółka jest vendorem - dostawcą rozwiązań IT dla ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej).

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Czy planujecie jakieś przejęcie/akwizycje czy tylko rozwój organiczny spółki?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie w planach mamy rozwój organiczny. Nie wykluczamy akwizycji po przejściu na główny rynek GPW i uruchomieniu Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukaszek_z_forum

Pani Julio chat trwa dość długo,czy nie czuje pani zmęczenia? Gratuluje całej Simfabric bardzo ambitnych planów,tylko takie spółki warte są inwestycji.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, to prawda, że zainteresowanie inwestorów jest bardzo duże i mamy od Państwa dużo pytań.

 

Jednak obowiązki wzywają. Już teraz widzimy, że będzie konieczny dodatkowy czat inwestorski jeszcze przed wynikami za trzeci kwartał 13 listopada.

 

Prawdopodobnie przygotujemy taki czat po podpisaniu dwóch planowanych umów. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie Spółką i do usłyszenia niebawem.

 

Tradycyjnie pozostawiam ostatnią odpowiedź Przewodniczącemu :)

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Gdzie widzicie się za 3 lata? I co będzie następnym kamieniem milowy, żeby kupić(i otworzyć oczywiście) kolejnego szampana? :)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Za 3 lata powinniśmy być już na GPW. Powinniśmy uruchomić Centrum Badawczo-Rozwojowe i podpisać pierwszą umowę komercyjną na współpracę z jedną z Agencji Kosmicznych. Powinny być już planowane kolejne części Farm&Fix 2020, ElectriX, House Designer. Mamy nadzieję, że trafią do milionów graczy, co przełoży się na wzrost i samej Spółki i inwestycji akcjonariuszy, a także wypłat znaczących dywidend.

 

W krótki terminie poza zaległym szampanem po przebiciu 100 zł/akcję, kolejny będzie czekał schłodzony na poziom 160 zł/akcję.

 

A pierwszym dniem mojej emerytury będzie dzień, w którym Sztuczna Inteligencja ze Space Lab Engine - SimFabric wyląduje na powierzchni Księżyca.

 

Ale wtedy kurs akcji będzie z pewnością dużo dużo wyżej - i dlatego warto wspólnie inwestować i traktować SimFabric jako inwestycję na lata.

 

Czego wszystkim życzymy. Miłego dnia i do usłyszenia na kolejnym czacie.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.