Dywidenda Dom Development w 2022 r. wyniesie 10,50 zł na akcję. Tradycja dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zostanie utrzymana
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 maj 2022, 11:21

Dom Development jednak wypłaci dywidendę w 2022 r. i podtrzyma wieloletnią tradycję dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami

Zarząd dewelopera mieszkaniowego Dom Development, ogłosił w poniedziałek rekomendację wypłaty dywidendy na rekordowym poziomie. Wcześniej spółka wstrzymywała się z decyzją ze względu na niepewną sytuację rynkową na rynku nieruchomości po wybuchu wojny na Ukrainie.

W uchwale zarządu przedstawiono propozycję podziału zysku netto za 2021 r. z przeznaczeniem części na wypłatę dywidendy. Do inwestorów trafi 87,4% wypracowanego zysku, czyli 10,50 zł na akcję. Pozostałe środki zasilą kapitał zapasowy.

Zaproponowana dywidenda jest najwyższą w historii spółki. Stopa dywidendy, przy obecnym kursie akcji, wynosi 10,46%. Tym samym jest to jedna z najwyższych dywidend bazujących tylko na zysku netto w tym sezonie.

Żeby wziąć udział w wypłacie dywidendy, należy posiadać akcje Dom Development po sesji w dniu 13 lipca 2022 r. Środki trafią do akcjonariuszy w dniu 16 sierpnia 2022 r.

Zobacz także: Wojna na Ukrainie wpłynie na rynek nieruchomości w Polsce, dlatego Dom Development opóźni decyzję w sprawie dywidendy

Długa i nieprzerwana historia wypłat dywidendy Dom Development

W marcu zarząd Dom Development poinformował na konferencji, że zamierza przesunąć decyzję o wypłacie dywidendy w związku z niepewnością na rynku.

„Jesteśmy przekonani, że trochę chcemy się poprzyglądać i zarekomendować w bardziej komfortowych warunkach, najpóźniej przy wynikach I kwartału” – powiedział Leszek Stankiewicz, CFO Dom Development.

Decyzja z poniedziałku zachowuje więc ciągłość tradycji wypłat dywidendy. Dom Development dzieli się nieprzerwanie zyskiem od 2007 r. czyli od 15 lat. Dba też o systematyczny wzrost wartości wypłacanej dywidendy.
 

Dom Development dywidendy

Zobacz także: Dom Development: dywidendy, wyniki finansowe, notowania, w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.