Dywidenda Dom Development w 2022 r. wyniesie 10,50 zł na akcję. Tradycja dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zostanie utrzymana
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 maj 2022, 11:21

Dom Development jednak wypłaci dywidendę w 2022 r. i podtrzyma wieloletnią tradycję dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami

Zarząd dewelopera mieszkaniowego Dom Development, ogłosił w poniedziałek rekomendację wypłaty dywidendy na rekordowym poziomie. Wcześniej spółka wstrzymywała się z decyzją ze względu na niepewną sytuację rynkową na rynku nieruchomości po wybuchu wojny na Ukrainie.

W uchwale zarządu przedstawiono propozycję podziału zysku netto za 2021 r. z przeznaczeniem części na wypłatę dywidendy. Do inwestorów trafi 87,4% wypracowanego zysku, czyli 10,50 zł na akcję. Pozostałe środki zasilą kapitał zapasowy.

Zaproponowana dywidenda jest najwyższą w historii spółki. Stopa dywidendy, przy obecnym kursie akcji, wynosi 10,46%. Tym samym jest to jedna z najwyższych dywidend bazujących tylko na zysku netto w tym sezonie.

Żeby wziąć udział w wypłacie dywidendy, należy posiadać akcje Dom Development po sesji w dniu 13 lipca 2022 r. Środki trafią do akcjonariuszy w dniu 16 sierpnia 2022 r.

Zobacz także: Wojna na Ukrainie wpłynie na rynek nieruchomości w Polsce, dlatego Dom Development opóźni decyzję w sprawie dywidendy

Długa i nieprzerwana historia wypłat dywidendy Dom Development

W marcu zarząd Dom Development poinformował na konferencji, że zamierza przesunąć decyzję o wypłacie dywidendy w związku z niepewnością na rynku.

„Jesteśmy przekonani, że trochę chcemy się poprzyglądać i zarekomendować w bardziej komfortowych warunkach, najpóźniej przy wynikach I kwartału” – powiedział Leszek Stankiewicz, CFO Dom Development.

Decyzja z poniedziałku zachowuje więc ciągłość tradycji wypłat dywidendy. Dom Development dzieli się nieprzerwanie zyskiem od 2007 r. czyli od 15 lat. Dba też o systematyczny wzrost wartości wypłacanej dywidendy.
 

Dom Development dywidendy

Zobacz także: Dom Development: dywidendy, wyniki finansowe, notowania, w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost