[WIDEO] Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
18 gru 2018, 14:49

[WIDEO] Jak analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych - na przykładzie GK Immobile

Grupa Kapitałowa to szczególny rodzaj spółki. Składa się na nią wiele firm, często działających w różnych branżach. To dla inwestora szansa na dywersyfikację ryzyka i dodatkowy zysk, jeśli wszystkie podmioty w grupie dynamicznie się rozwijają. Korzyścią są z pewnością także potencjalne synergie przychodowe i kosztowe. Z drugiej jednak strony to także spore wyzwanie. Skuteczna analiza grupy kapitałowej wymaga zrozumienia z czego się ona składa i niuansów poszczególnych podmiotów, które do niej należą. Niemałe wyzwanie stanowi też umiejętność analizy tego, co i jaki ma wpływ na poziomie całej grupy.

Jak w takim razie analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych? Na co zwrócić uwagę analizując rachunek zysków i strat oraz bilans? Jakie wskaźniki analizy fundamentalnej brać pod uwagę? O tym wszystkim opowiedziałem na przykładzie spółki GK Immobile podczas webinaru edukacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z jego nagraniem.

Webinar odbył się 11 grudnia 2018 r.


Z wideo dowiesz się:

  1. Na czym polega model biznesowy działania grupy kapitałowej?
  2. Grupa Kapitałowa to kilka różnych przedsiębiorstw, działających w różnych branżach. Jak analizować przychody poszczególnych spółek i na co zwracać uwagę na poziomie całej grupy?
  3. Na co zwrócić uwagę analizując koszty działalności grupy kapitałowej? Jak ocenić synergie kosztowe, pojawiające dzięki działalności w grupie?
  4. Dlaczego w przypadku grup kapitałowych bardzo istotna jest efektywność zarządcza? W jaki sposób można ją zobaczyć w rachunku zysków i strat?
  5. Na co zwracać uwagę analizując bogaty w informacje bilans grupy kapitałowej?
  6. Jakie wskaźniki analizy fundamentalnej brać pod uwagę przy analizie grupy kapitałowej?
  7. Czego możemy się spodziewać w GK Immobile w najbliższych miesiącach i jak to będzie wpływać na rachunek zysków i strat spółki?
  8. Na jakie liczby i wskaźniki zwracać szczególną uwagę w przyszłości w przypadku GK Immobile?

Zobacz także: Grupa Kapitałowa Immobile - na czym polega jej biznes i gdzie poszukiwać perspektyw na wzrost

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.