Oto 5 powodów, dlaczego jesień to dobry moment na kupowanie akcji na GPW
Obrazek użytkownika Paweł Szczepanik
13 lis 2019, 11:03

[WIDEO] 5 powodów dlaczego zaczynamy najlepszy okres do inwestowania na giełdzie

Okres, który zaczyna się w listopadzie to statystycznie najlepszy moment do inwestowania na giełdzie. Poznaj konkretne struktury rynkowe i dane, które jednoznacznie pokazują, dlaczego właśnie teraz warto mocniej przyjrzeć się polskiej giełdzie. W nowym wideo Paweł Szczepanik, inwestor i analityk z ponad 20-letnim stażem, przedstawia 5 udokumentowanych powodów, dlaczego tak jest.

Cykliczność na giełdzie była wielokrotnie badana i przez wielu badaczy udowodniona. Przecież doskonale znane są w inwestycyjnym świecie powiedzenia jak „sell in may and go away” oraz swojskie, „na trupaka pełna paka”. Te pierwsze zachęca do sprzedaży akcji przed okresem letnim, a drugie zachęca do odkupieniu ich na jesieni. Okazuje się, że w tych powiedzonkach jest sporo prawdy. Która połowa roku jest lepsza do inwestowania na polskiej giełdzie? Czy warto trzymać akcje zimą, czy może jednak zapełnić portfel na wiosnę, tuż przed sezonem dywidend? Dlaczego prawdopodobnie zaczynamy najlepszy okres do inwestowania na giełdzie? Zapraszamy do oglądania wideo!

Zobacz także: Weszliśmy w statystycznie najlepszy okres na GPW. Oto dlaczego warto inwestować zimą na giełdzie

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.