Serial Squid Game bije rekordy popularności i wyciąga akcje Netflix na historyczne maksima
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
06 paź 2021, 13:18

Serial Squid Game bije rekordy popularności i wyciąga akcje Netflix na historyczne maksima

Nowa produkcja Netflixa, Squid Game, może być największym hitem w historii spółki. Jak opisuje Reuters, popularność serialu doprowadziła do zakłóceń w sieci internetowej Korei Południowej. Kurs Netflixa po odreagowaniu na początku tygodnia, notuje kolejne wzrosty.

Kurs Netflixa, we wtorek, wzrósł o 5,2% i zamknął się na poziomie 634 USD. W ciągu sesji akcje ustanowiły nowy rekord na poziomie 640,39 USD, według danych Dow Jones Market Data. Był to największy dzienny wzrost procentowy Netflixa od 20 stycznia, kiedy to skoczył o prawie 17%. We wtorek akcje Netflixa prześcignęły indeks S&P 500 o 1,1% i przebiły wszystkich swoich rówieśników z FAANG o co najmniej 3%.

Serial „Squid Game” największym hitem na Netflix

NETFLIX-AKCJE

Zarząd Netflixa oczekuje, że najnowsza koreańskojęzyczna produkcja thrillera „Squid Game” będzie jednym z największych hitów serwisu streamingowego. Kampanie marketingowe w social mediach stają się ogromnymi viralami na TikToku i Twitterze. Obecnie najchętniej oglądanym serialem Netfliksa jest „Bridgerton", który w 28 dni po premierze został obejrzany przez 82 mln użytkowników. Ten rekord ma zostać pobity przez najnowszą produkcję.

Piper Sandler opublikował wynik półrocznego badania, które obejmowało 10 000 nastolatków w USA. Badanie wykazało, że Netflix prowadzi w dziennej oglądalności wśród nastolatków, bo codziennie ogląda go aż 32% badanych. Na drugim miejscu jest Youtube z wynikiem 30%. Na kolejnych miejscach jest Disney+ z 7%, HBO MAX z 4% i Amazon Prime. Video z 3%.

squid-games-1

19 października Netflix opublikuje wyniki za trzeci kwartał. Analitycy ankietowani przez FactSet przewidują, że Netflix osiągnie w tym kwartale 3,8 mln nowych abonentów netto co ma przełożyć się na większe zyski. Netflix to spółka, której siła fundamentalna bazuje na tempie wzrostu sieci subskrybentów, których za 10 lat może być już około 400 mln, czyli o 100% więcej, niż dziś – mówi Arif Karim, starszy analityk Ensemble Capital.

Dla inwestorów liczy się również negocjacje pomiędzy Międzynarodowym Związkiem Pracowników Scen Teatralnych a Związkiem Producentów Filmowych i Telewizyjnych. IATSE powiedział, że jego członkowie z branży produkcji telewizyjnych i filmowych głosowali prawie jednogłośnie za strajkiem, a ich żądania obejmują lepsze płace dla pracowników projektów streamingowych.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost