Wyniki DataWalk zgodnie z oczekiwaniami. Spółka podpisuje nowe kontrakty
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
03 cze 2022, 16:25

Wyniki DataWalk zgodnie z oczekiwaniami, spółka ma nowe umowy, a DM BOŚ radzi "kupuj"

DataWalk ma za sobą ciekawy tydzień. 24 maja opublikowała wyniki za 1Q22 zgodne z wcześniej publikowanymi danymi wstępnymi. Kilka dni później, 1 czerwca poinformowała o podpisaniu dwóch prestiżowych umów.

Spółka DataWalk - dostarczająca narzędzia do analityki big data, będąca tzw. market disruptor - pozytywnie zaskoczyła analityków DM BOŚ, którzy pokrywają ją w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Utrzymali oni rekomendację „kupuj" z ceną docelową na poziomie 259 PLN.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Przychody i zyski DataWalk w 1Q22 zgodnie z oczekiwaniami

W raporcie. Przychody z obu Ameryk wzrosły do 2,5 mln zł w I kw. 2022 (+118% r/r). Udział sektora komercyjnego wzrósł z 9% w I kw. 2021 do 17% w I kw. 2022. Wartość środków pieniężnych wyniosła 44,6 mln zł na koniec marca 2022 r. (w porównaniu do 51,7 mln zł na koniec grudnia 2021 r.). Spółka nie zamieściła w raporcie aktualnego stanu lejka sprzedażowego. Niemniej lejek został ujawniony w raporcie rocznym (na dzień 22 kwietnia 2022 r.). Analityk DM BOŚ Tomasz Rodak ocenił wyniki neutralnie. 

datawalk1

Analiza wyników dostępna w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, dostępna tutaj.

Zobacz także: DataWalk pozytywnie zaskakuje przychodami w 4 kwartale 2021 i podpisuje umowę z ONZ

Spółka podpisuje dwa nowe kontrakty

Flash note analityka DM BOŚ z 1 czerwca informuje o dwóch nowych umowach na platformę DataWalk. Pierwsza umowa: ze Squamish Nation (indiański rząd na terytorium Kanady) – system DataWalk będzie wykorzystywany do zadań śledczych. Druga umowa: z nieujawnioną platformą e-commerce, zajmującą się handlem suplementami diety, z siedzibą w USA (system DataWalk będzie wykorzystywany do wykrywania nadużyć w handlu on-line). W przypadku pozytywnej weryfikacji, otworzy to spółce drogę do dalszej ekspansji w tego typu zastosowaniach.

Analityk wskazuje, że wykorzystanie platformy DataWalk w sektorze komercyjnym to pozytywny sygnał. 

„Spółka ujawniła dotychczas 6 nowych kontraktów w tym roku. W zeszłym roku do 4 czerwca Spółka ujawniła dwa nowe kontrakty, zatem zauważalne jest przyspieszenie pozysku istotnych kontraktów (przypominamy, że Spółka informuje jedynie o znaczących kontraktach lub rozszerzeniach istniejących kontraktów, które mają wyższą wartość niż kontrakt pierwotny. Dodatkowo, od początku 2021 r. Spółka przestała informować o pilotach). Należy też pamiętać, że druga połowa roku to zazwyczaj okres intensyfikacji pozysku nowych kontraktów".

datawalk2

Analiza wyników dostępna w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, dostępna tutaj.

Spółka wprowadza nowy program motywacyjny oparty na akcjach, który będzie głosowany na zbliżającym się WZA Spółki (30 czerwca 2022 roku). Zgodnie z założeniami programu kluczowy personel Spółki otrzyma nieodpłatnie do 430.000 uprawnień do objęcia i/lub nabycia akcji spółki po spełnieniu się trzech warunków: Inwestor ogłosi wezwanie na 100% akcji DataWalk w wyniku którego nabędzie co najmniej 50% Spółki; FPG Ventures sprzeda co najmniej 578.500 (50%) posiadanych akcji Spółki w powyższym wezwaniu; W wyniku wezwania inwestor przejmie kontrolę nad Spółką. 

Analityk ocenia to neutralnie. „Konstrukcja programu jest zbliżona do programów motywacyjnych działających w amerykańskich startupach. Liczba nowych akcji stanowi 8,8% akcji istniejących, niemniej program motywacyjny nie będzie powodował rozwodnienia dla bieżących akcjonariuszy, gdyż zrealizuje się dopiero po przejęciu Spółki przez finalnego inwestora. Po uwzględnieniu istniejącego w Spółce programu opartego na jednostkach RSU liczba nowych akcji/RSU może stanowić maksymalnie 31,7% akcji istniejących, co stanowi dodatkowy koszt dla inwestora przejmującego spółkę".

DM BOŚ utrzymuje rekomendacje „kupuj" z ceną docelową na poziomie 259 PLN. Akcje spółki od początku roku zanotowały -38% spadku.

DATAWALK AKCJE

Zobacz także: Rosną wydatki na obronność, a Protektor może na tym skorzystać. DM Bank BPS analizuje wyniki spółki za 1Q22

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.