DataWalk podpisuje prestiżową umowę z ONZ i pozytywnie zaskakuje przychodami za 4 kwartał 2022
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
14 mar 2022, 07:38

DataWalk pozytywnie zaskakuje przychodami w 4 kwartale 2021 i podpisuje umowę z ONZ

Spółka DataWalk pochwaliła się szacunkowymi wynikami za 2021 rok. W całym minionym roku wrocławska spółka technologiczna wygenerowała 30.8 mln zł przychodu i 1.6 mln zł straty netto. Spółce udało się też podpisać prestiżową umowę z ONZ.

Spółka DataWalk, dostarczająca narzędzia do analityki big data, będąca tzw. market disruptor, pozytywnie zaskoczyła analityków DM BOŚ, którzy pokrywają analitycznie firmę w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Przychody i zyski DataWalk w Q4 2021 powyżej oczekiwań

W raporcie bieżącym z 11 marca DataWalk poinformowała, że jej skonsolidowane szacunkowe przychody ze sprzedaży netto wyniosły w 2021 roku 30.780 tys. zł, wobec 15.722 tys. zł w roku 2020, co stanowi wzrost o 96%. Natomiast skonsolidowane szacunkowe koszty działalności operacyjnej wyniosły w 2021 roku 37.375 tys. zł, wobec 22.259 tys. zł w roku 2020, co stanowi wzrost o 68%. W czwartym kwartale spółka osiągnęła 10.8 mln zł przychodu co stanowi najwyższą wartość w historii.

Zobacz także: Lista rekomendacji dla spółek z GPW

Historia przychodów i kosztów DataWalk

Przychody DataWalk


- Wstępne wyniki Spółki są wyraźnie lepsze od naszych prognoz. Przychody za IV kw. 2021 okazały się o 56% wyższe od naszych oczekiwań (o 3,9 mln zł). Z kolei koszty operacyjne w IV kw. były o 7% (0,8 mln zł) wyższe od naszych oczekiwań. Spółka zaraportowała zysk netto podczas gdy my oczekiwaliśmy straty. - ocenił w swoim komentarzu do wyników analityk DM BOŚ Tomasz Rodak

Warto dodać, że już w styczniu 2022 spółka zapowiadała, że w całym 2022 roku planuje kontynuować dynamiczny wzrost i zakłada wzrost przychodów o 100% w stosunku do osiągniętych w 2021 roku. Dodatkowo w minionym tygodniu spółka zakomunikowała podpisanie prestiżowej umowy ramowej z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ), której przedmiotem jest ustalenie zasad zakupów i wdrożenia platformy DataWalk w różnych jednostkach ONZ.

- Kontrakt określa warunki w zakresie wykorzystania systemu DataWalk w projektach związanych z bezpieczeństwem i porządkiem międzynarodowym. Sprzedaż i wdrożenie systemu DataWalk w różnych jednostkach ONZ będą dokonywane na podstawie osobnych zamówień składanych w trybie określonym w umowie ramowej. - poinformowała spółka w komunikacie ESPI z 9 marca 2022.

Zobacz także: DataWalk celuje w 100% wzrost przychodów. DM BOŚ podtrzymuje rekomendację kupna dla akcji spółki

Rekomendacja dla akcji DataWalk wciąż kupuj

Analitycy DM BOŚ w ostatniej nocie analitycznej nie zmienili obowiązującej rekomendacji kupuj dla akcji DataWalk wystawionej 5 grudnia w 2021 roku w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Ostatni raz obniżyli oni cenę docelową dla akcji spółki do 259 zł z wcześniej obowiązujących 280 zł.
 

Kurs akcji DataWalk

DataWalk
 

Warto na końcu dodać, że 10 marca 2021 roku zarząd DataWalk przyjął regulamin programu motywacyjnego, obejmującego 1,12 mln tzw. RSU (akcji fantomowych), które mają być wydane kluczowym pracownikom po sprzedaży firmy. Instrumenty mają zostać nieodpłatnie przekazane uczestników, czyli kluczowemu personelowi DataWalk i spółek zależnych. Warunkiem jest odpowiednia długość współpracy ze spółką uczestnika programu oraz dojście do skutku transakcji sprzedaży spółki, w której przejęte zostanie ponad 50 proc. akcji. Cała wartość programu opiewa na około 25% aktualnej liczby akcji spółki.

Zobacz także: Rekomendacje i analizy dla spółek z GPW nigdy nie były tak powszechne i dostępne jak teraz. Co MiFID II i program pokrycia analitycznego zmienił na rynku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.