Szacunkowe wyniki Ultimate Games za 4 kwartał 2022 roku. Analitycy prognozują pogorszenie przychodów
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
08 mar 2023, 10:24

Szacunkowe wyniki Ultimate Games za 4 kwartał 2022 r. sugerują niewielki spadek przychodów. Analitycy oczekują informacji o najważniejszych grach spółki

Spółka opublikowała wstępne dane jednostkowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Na ich podstawie analitycy przewidują niewielki spadek przychodów r/r, za to spodziewają się poprawy zysku netto.

Ultimate Games na razie pokazało tylko szacunkowe dane jednostkowe. Pełen raport za rok 2022 zostanie opublikowany 14 kwietnia 2023 r.

Zobacz także: Rekomendacje luty 2023 – oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

Najważniejsze tytuły Ultimate Games na 2023 rok

Zdaniem analityków jednym z najważniejszych czynników kształtujących kurs akcji Ultimate Games w ciągu najbliższego roku będą informacje dotyczące dalszego rozwoju Ultimate Fishing Simulator 2, głównego tytułu spółki. Obecnie gra może pochwalić się 885 recenzjami na Steamie, z czego 76% jest pozytywnych. Kolejnym ważnym tytułem będzie Thief Simulator 2, znajdujący się na 212 miejscu wishlisty na Steamie. Premiera prologu gry planowana jest na 11 kwietnia. Analitycy oczekują również w najbliższym czasie nowych informacji dotyczących gry Ultimate Hunting.

ULTIMATE GAMES WYKRES

4 kwartał gorszy od poprzedniego

Analitycy prognozują pogorszenie wyników spółki w porównaniu z 3q22. W ostatnim kwartale roku Ultimate Games wydało 15 gier, co stanowi spadek o 8 tytułów w porównaniu do 3 kwartału. To natomiast odbiło się na przychodach ze sprzedaży, których szacunkowa wartość na poziomie 5,8 mln zł implikuje spadek o 32% q/q oraz niewielki spadek o 3% r/r. Na wyniki spółki dalej istotny wpływ ma wydane 22 sierpnia 2022 r. Fishing Simulator 2.

Na poziomie EBITDA analitycy przewidują 1,3 mln zł (-26% q/q), natomiast prognozowany zysk netto wynosi 0,9 mln zł, co oznacza 43% spadek w stosunku do poprzedniego kwartału oraz 4% wzrost r/r.

Ultimate Games - prognozy na 4q22

Źródło: Ipopema Securities

Zobacz także: Bloober Team chce zostać światowym liderem horroru. Spółka aktualizuje strategię na lata 2023-2027

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.