Wezwanie na akcje TiM: analitycy uważają, że cena wykupu jest atrakcyjna
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
28 mar 2023, 16:03

Wezwanie na akcje TIM. Analitycy pozytywnie oceniają warunki i cenę wykupu akcji

Biuro maklerskie Santander poinformowało w piątek, że należąca do grupy Würth, Fega & Schmitt Elektrogroßhandel zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji spółki TIM po 50,69 zł za akcję. Cena zaproponowana przez wzywającego jest w ocenie analityków korzystna dla akcjonariuszy spółki.           

Planowane wezwanie stanowi wynik przeglądu opcji strategicznych, rozpoczętego w sierpniu 2022 r. Celem wykupu jest osiągnięcie co najmniej 95% głosów na walnym. Jeśli to się uda, grupa Würth zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji i finalnie wycofać spółkę z GPW. W efekcie informacji o wezwaniu, kurs spółki wystrzelił w trakcie poniedziałkowej sesji, notując w ciągu jednego dnia 30% wzrost wartości.

Notowania TIM

TIM WYKRES

Zobacz także: 8 dywidend od spółek z NewConnect, w tym 4 z bardzo wysoką stopą dywidendy powyżej 9%, a nawet 14% i 16%

Analitycy pozytywnie oceniają warunki wykupu

Analitycy z Noble Securities w opublikowanej notce w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego odnieśli się do informacji wykupu akcji TIM SA.

Proponowana cena jest o 52% wyższa od 3-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem oraz aż o 67% wyższa niż 6-miesięczna średnia cena ważona wolumenem. Dodatkowo, poziom 50,69 zł jest o 33% wyższy niż ostatnia cena docelowa z rekomendacji z 12 grudnia. W historii rekomendacji tylko dwa razy cena docelowa TIM SA przewyższyła tę proponowaną przez wzywającego.

W świetle pogarszającej się koniunktury oraz korzystnych warunków transakcji, analitycy określają propozycję wykupu jako korzystną dla akcjonariuszy TIM SA.

Zobacz także: Wyniki Pointpack za IV kwartał 2022 r. zgodne z szacunkami analityków. Zagrożeniem jest realizacja kontraktu z Pocztą Polską

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.