Analitycy rekomendują kupuj akcje Grupy Ambra, ale obniżają cenę docelową
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
19 mar 2024, 16:39

Analitycy Millennium rekomendują kupuj akcje Grupy Ambra, ale obniżają cenę docelową

Analitycy Biura Maklerskiego Millennium w rekomendacji opublikowanej 18 marca 2024 roku, zalecają kupować akcje Grupy Ambra, z ceną docelową na poziomie 32.2 zł. W momencie wystawienia rekomendacji istniał ponad 20% potencjał wzrostu kursu.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Analitycy w rekomendacji z 18 marca 2024r., którą można przeczytać w całości tutaj, obniżyli cenę docelową z poprzednich 35.9 zł do 32.2 zł, i podtrzymali rekomendację kupuj dla akcji spółki Ambra. Pomimo słabszych wyników finansowych, jakie odnotował producent alkoholi w 2 kwartale przesuniętego roku obrotowego 2023/24, analitycy widzą szansę na poprawę wyników w kolejnych kwartałach, co oznacza potencjał na wypłatę przez spółkę najwyższej w historii dywidendy po zakończonym roku obrotowym.

- Grupa Ambra w zakończonym niedawno, kluczowym dla siebie II kwartale (październik - grudzień), w dalszym ciągu zmagała się z negatywnymi konsekwencjami relatywnie wysokiej inflacji. W rezultacie na wynikach Spółki po raz kolejny swoje piętno odcisnęły zarówno słabsze nastoje konsumenckie, jak również rosnące, choć już w wolniejszym tempie, ceny surowców, materiałów oraz usług. Jednocześnie, dzięki wprowadzonym w poprzednich kwartałach podwyżkom cen produktów, Ambra nadal jest w stanie zwiększać poziom swoich przychodów, które w II kwartale wzrosły do 346.7 mln PLN (+3.0% r/r, nieznacznie poniżej naszych oczekiwań). - czytamy w raporcie.

Według przygotowanych przez analityków prognoz, obecnie grupa Ambra jest notowana z wyprzedzającym wskaźnikiem C/Z na poziomie 11.6. Szacowany przez nich potencjał wypłaty dywidendy wynosi 1,15 zł na akcję, co oznacza rekordową wypłaconą nominalną kwotą na akcje spółki w jej historii.

- Na zakończenie I półrocza 2023/24 r. Ambra posiadała 95.4 mln PLN długu netto, przy czym z uwagi na jego sezonowość, spodziewamy się, że poziom ten ulegnie zmniejszeniu i na koniec roku obrotowego wyniesie 31.2 mln PLN. Według naszej opinii, relatywnie niskie zadłużenie, a także stabilne przepływy pieniężne, są czynnikami, które mimo prognozowanej przez nas ujemnej dynamiki wzrostu zysku netto, pozwolą Spółce na ponowne zwiększenie kwoty wypłaconej dywidendy (szacujemy 1.15 PLN na akcję). Dodatkowo, pomimo obserwowanego wzrostu wydatków inwestycyjnych oczekujemy, że prowadzona polityka dywidendowa Grupy pozostanie niezagrożona. - szacują analitycy w raporcie.

Prognozowane wskaźniki dla Grupy Ambra przez analityków BM Millennium

ASBIS wyniki

Zobacz także: Ambra widzi na horyzoncie powrót wzrostu konsumpcji, dlatego kontynuuje inwestycje i podtrzymuje politykę dywidendową

Wycena akcji Ambra w dół

Mimo pozytywnego nastawienia do akcji spółki i potencjału wzrostu dywidendy, analitycy obniżają cenę docelową akcji. Wartość docelowa zostaje obniżona z 35.9 zł do 32.2 zł. Zmiana wynika z dwóch czynników, po pierwsze niższych prognoz wyników na przyszłe kwartały, po słabszym od oczekiwań II kwartale przesuniętego roku obrotowego 2023/24 oraz niższych wskaźników wycen dla spółek porównawczych.

Kurs akcji Ambra od początku 2023 roku

Ambra wycena

Zobacz także: Najnowsze rekomendacje wydane dla spółek z GPW oraz artykuły

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost