Analitycy DM BDM rekomendują zakup Kino Polska TV i podwyższają cenę docelową | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Maksymilian Kuch
24 maj 2024, 08:27

Analitycy DM BDM rekomendują zakup Kino Polska TV i podwyższają cenę docelową

Oczekiwany jest wzrost EBITDA skorygowanej, co potwierdzają opublikowane wstępne wyniki za pierwszy kwartał. W raporcie z 21 maja 2024 analitycy podtrzymali rekomendację kupuj, równocześnie zwiększając cenę docelową. Przewidują wzrost kursu do 20,05 zł, co stanowi upside w wysokości 22% od ceny 16,40 zł. Całą analizę z 21 maja 2024 wyceną można przeczytać TUTAJ. 

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. 

Notowania Kino Polska TV

699

Zobacz także: Analitycy DM BOŚ rekomendują zakup akcji Action


Wyniki za 4 kw. i wypłata dywidendy

W IV kwartale 2023 roku przychody spółki spadły o 1,3% r/r do 79,5 mln PLN, głównie z powodu spadku wpływów z emisji (-2,8% r/r) oraz niewielkiego wzrostu przychodów z reklamy (+1,4% r/r). Segment FilmBox zanotował spadek o 6,2% r/r, osiągając wynik 11,3 mln PLN, podczas gdy Kino Polska również odnotowało spadki, z wynikiem 4 mln PLN (-7,8% r/r). EBITDA skorygowana wzrosła o 13,4% r/r, osiągając 24,5 mln PLN w Q4 2023. Wynik netto wyniósł 19,4 mln PLN, co jest prawie niezmienione r/r. Na koniec grudnia spółka miała nadwyżkę gotówki netto na poziomie 57,6 mln PLN, uwzględniając cash pooling w ramach grupy Vivendi, gdzie wykazała 36,9 mln PLN w pozycji pożyczki udzielone. Cash pooling pozwala spółce efektywnie zarządzać nadwyżkami gotówki, choć wiąże się z ryzykiem zmienności przyszłych sald gotówkowych. Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy na poziomie 0,63 PLN na akcję z zysku za 2023 rok.

Wyniki finansowe za IV kw. 2023

kinopol q4 23

Źródło: DM BDM

I kw. zapowiada udany rok 2024

Spółka przedstawiła wstępne wyniki za I kwartał 2024, wskazując na wzrost przychodów o 6,7% r/r do 75,5 mln PLN. EBIT za ten okres wyniósł 22,9 mln PLN, a zysk netto osiągnął 18,7 mln PLN, co oznacza wzrost o 39,1% r/r. Nie podano szczegółowej struktury wyników według segmentów, ale poprawa rezultatów była m.in. efektem wzrostów w segmentach Stopklatka, Zoom TV oraz kanałach FilmBox. Opublikowane dane są znacząco powyżej wcześniejszych oczekiwań analityków. Spodziewano się stopniowej odbudowy wpływów reklamowych, tymczasem wyniki wskazują na dobre dynamiki wzrostu wpływów z reklamy, m.in. dzięki nowej umowie z brokerem reklamowym. W 2024 roku przewidywany jest dalszy wzrost EBITDA skorygowanej. Zmiany mogą również wynikać z inicjatyw związanych ze sprzedażą kanałów FilmBox na rynkach zagranicznych.

Prognozy finansowe na I kw. 2024

kinipol 1q 24

Źródło: DM BDM

Zobacz także: Analitycy DM BOŚ wciąż widzą duży potencjał wzrostu akcji Votum

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost