Polska spółka ASM Group przejmuje niemal dwa razy większą niemiecką firmę z branży | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 cze 2018, 13:20

Polska spółka ASM Group przejmuje niemal dwa razy większą niemiecką firmę z branży

Polska firma ASM Group, która od 20 lat zajmuje się wsparciem sprzedaży i usługami outsourcingu dla klientów biznesowych w Polsce i we Włoszech zrealizowała transakcję zakupu niemieckiego odpowiednika z branży. Przejęta Grupa Vertikom jest trzecią co do wielkości firmą z branży marketingu oraz wsparcia sprzedaży na rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Transakcja pozwoli ASM Group kontynuować strategię budowania pozycji lidera wsparcia sprzedaży w Europie.

Przejęcie większego podmiotu działającego na rynkach DACH

Na początku czerwca spółka ASM Group wraz z Funduszem Ekspansji Zagranicznej (FEZ) zarządzanym przez PFR TFI przejęli niemal dwa razy większą pod względem przychodów niemiecką Grupę Vertikom. Transakcja objęła zakup 91,6% udziałów od dotychczasowych akcjonariuszy.

- Udało nam się dokonać przejęcia dużej spółki wspólnie z Funduszem Ekspansji Zagranicznej. ASM jako spółka usługowa w bardzo dobrym 2017 roku wygenerowała 189 mln zł przychodu, zaś Vertikom 339 mln zł. Ten krok pozwoli nam budować pozycję lidera w Europie i otworzy nowe rynki zbytu. Poprawi organizację pracy, pozwoli wymienić know-how, podsunie nowe rozwiązania i pomysły – będziemy bardziej konkurencyjni i bliżej naszych klientów – mówi Adam Stańczak, prezes zarządu ASM Group

- Fundusz Ekspansji Zagranicznej wspiera inicjatywy polskich firm rozpoczynających lub rozwijających działalność za granicą. Transakcja przejęcia Vertikom wpisuje się dobrze w naszą misję i politykę inwestycyjną, dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w ten projekt. – dodaje Ewa Małyszko, Prezes Zarządu PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

przychody

W skład Grupy Vertikom wchodzi 14 spółek działających w 10 lokalizacjach w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Grupa utrzymuje się w czołówce podmiotów działających w sektorze wsparcia sprzedaży, wyróżniających się kompleksowym portfolio usług wspierających strategie marketingowe skierowane do odbiorcy indywidualnego oraz biznesowego.

vertikom

To nie pierwsze przejęcie zagraniczne ASM Group

W 2012 roku AMS Group rozszerzył grupę o dwie włoskie spółki. Nabyła 100% akcji spółki Trade S.p.A i Promotion Intrade.

- Te transakcje utwierdziły nas w przekonaniu że polska spółka może z sukcesem i bez żadnych obaw realizować wyzwania w Europie. Przejęcie spółek włoskich było dużym krokiem milowym – mówi Adam Stańczak.

ASM Group jest obecnie aktywna we Włoszech, Szwajcarii, Austrii oraz Niemczech. W szczególności nadzieję pokłada w rozwój świadczenia usług w krajach niemieckojęzycznych (DACH)

ASM Group zasięg działania w Europie

- DACH to jeden z najbardziej rozwijających się rynków w Europie. Nasza strategia rozwoju zakłada ciągłe rozszerzanie działalności poprzez ekspansję zagraniczną, dlatego po przejęciu włoskiej spółki Trade S.p.A stwierdziliśmy, że czymś naturalnym jest wejście właśnie na rynek DACH. - dodaje Adam Stańczak.

W dalszych planach spółka ma zamiar wejść na inne duże rynki Unii Europejskiej w ramach realizowania celu strategicznego budowania pozycji lidera wsparcia sprzedaży w Europie.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.