argi Gamescom 2018: oto co do tej pory pokazały spółki giełdowe
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
23 sie 2018, 06:46

Targi Gamescom 2018: oto co do tej pory pokazały spółki giełdowe

Większość spółek giełdowych na targach Gamescom 2018 skupiła się na nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Jednak parę z nich podzieliło się też z inwestorami i fanami gier kilkoma nowymi informacjami. Sprawdzamy co na targach w Kolonii pokazali m.in. CD PROJEKT i The Farm 51.


We wtorek w Kolonii odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia targów Gamescom 2018. Pierwszy dzień targów był przeznaczony tylko dla mediów i partnerów biznesowych. Jednak spółki gamingowe już od poniedziałku podawały pierwsze informacje dotyczące swoich nowych produkcji i nie tylko. Sprawdźmy zatem dokładnie, o czym do tej pory z targów Gamescom 2018, mogli dowiedzieć się inwestorzy i fani gier na całym świecie.

CD PROJEKT i nowe screenshotsy z Cyberpunka 2077

To chyba najbardziej wyczekiwana spółka gamingowa z polskiej giełdy na targach Gamescom. We wtorek w Kolonii i podczas transmisji online można było posłuchać wywiadu z dyrektorem projektowym, Kylem Rowley’em. Gracze z całego świata z rozmowy mogli dowiedzieć się o nowej koncepcji artystycznej Cyberpunka 2077. Na Twitterze zostały także opublikowane nowe screenshotsy z Cyberpunka 2077.
 


Duża część fanów liczyła, że spółka zaprezentuje gameplay Cyberpunka 2077 szerokiej publiczności. Jednak CD PROJEKT na Gamescom 2018 zamierza pokazać elementy rozgrywki swojej nowej gry tylko za zamkniętymi drzwiami. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć rozgrywki praktycznie tej samej co została zaprezentowana na targach E3 z delikatnymi modyfikacjami.

Zobacz także: Fani z całego świata rozczarowani. Gameplay Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT na targach Gamescom znów tylko za zamkniętymi drzwiami 

11 bit studios wyda swoje gry na konsole Nintendo Switch

Twórcy Frostpunka pojawili się na Gamescom 2018 razem z Fundacją Indie Games Polska. Spółka stawia przede wszystkim na nawiązywanie relacji biznesowych. Przed targami zapewniła także, że ma przygotowaną pewną niespodziankę.

Chodziło o informację, która pojawiła się w poniedziałek, jeszcze przed oficjalnym otwarciem targów. 11 bit studios w najbliższych miesiącach wyda na konsole Nintendo Switch swoje cztery gry:

  • This War of Mine
  • Beat Cop
  • Moonlighter
  • Children of Morta

- Nasza strategia zakłada monetyzowanie gier, zarówno własnych jak i z naszego wydawnictwa, na jak największej liczbie platform sprzętowych, oczywiście jeśli ma to biznesowe uzasadnienie. Konsole Nintendo Switch to bardzo perspektywiczny i szybko rosnący segment rynku growego. Chcemy być na nim obecni – powiedział Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios S.A.

The Farm 51 i gameplay gry World War 3

Fani The Farm 51 mogli zobaczyć zwiastun gameplaya najnowszej gry spółki, czyli World War 3. Nagranie w sieci pojawiło się już w poniedziałek. Do tej pory film na Youtube zebrał ponad 300 tys. wyświetleń.
 


Wczoraj na targach Gamescom gracze mieli także okazję sami przetestować najnowszą produkcję The Farm 51. Czekało dla nich specjalnie przygotowane oddzielne stoisko na halach entertainment.

CI Games ma nową grę Sniper Ghost Warrior Contracts

Kilka dni przed rozpoczęciem targów w Kolonii, CI Games poinformowało o wydaniu nowej ulepszonej gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Najnowsza produkcja będzie dostępna w systemie jednego gracza lub w systemie multiplayer. Zostanie wydana w 2019 r. na PC, PS4 i Xbox One.

CI Games na targach Gamescom 2018 ma stoisko tylko w części biznesowej. Stawia więc przede wszystkim na nawiązywanie nowych relacji z kolejnymi partnerami biznesowymi.
 


Na razie na targach w Kolonii, za wyjątkiem Farm 51, spółki gamingowe z GPW nie podzieliły się z inwestorami i fanami gier żadnymi spektakularnymi informacjami. Widać, że wyjazd na Gamescom 2018 ma przede wszystkim na celu nawiązywanie relacji biznesowych. Niemniej jednak wczoraj ruszyła część otwarta targów, na której każdy uczestnik może osobiście zobaczyć się z przedstawicielami spółek gamingowych i zdobyć odpowiedź na nurtujące go pytania bezpośrednio od twórców swoich ulubionych gier. Warto z takiej okazji skorzystać, bo najciekawszych informacji najlepiej szukać u ich źródła.

Zobacz także: Targi Gamescom 2018 już wkrótce. Wiemy co pokażą producenci gier z GPW i New Connect

Photo: Koelnmesse / Eingang Nord

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.