Targi Gamescom 2018 już wkrótce. Wiemy co pokażą polscy producenci gier
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
14 sie 2018, 07:01

Targi Gamescom 2018 już wkrótce. Wiemy co pokażą producenci gier z GPW i New Connect

Targi Gamescom to drugie najważniejsze, po Targach E3 w Los Angeles, na świecie. Co roku odbywają się w Niemczech. Najbliższe odbędą się już w dniach 21-25 sierpnia w Kolonii. Ponad 800 wystawców z całego świata będzie promować swoje najlepsze gry i nowe produkty.

Na oficjalnej liście wystawców wśród spółek gamingowych z GPW i New Connect można znaleźć obecnie CD PROJEKT, 11 bit studios, Artifex Mundi, CI Games, Jujubee, The Farm 51 i Forever Entertainment. Część spółek na targi jedzie razem z Fundacją Indie Games Polska.

Zapytaliśmy więc spółki z GPW i NC co zamierzają zaprezentować na Gamescom 2018. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że większość z nich skupia się na promocji zapowiadanych już wcześniej gier lub nawiązaniu relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Oto informacje, jakie udało nam się zebrać.

CD PROJEKT prawdopodobnie postawi na dalszą promocję Cyberpunk 2077

CD PROJEKT do czasu rozpoczęcia oficjalnej komunikacji dotyczącej targów Gamescom 2018, nie mógł udzielić nam żadnego komentarza. Jednak po zaprezentowaniu kolejnego trailera Cyberpunk 2077 na targach E3 w Los Angeles, prawdopodobnie możemy spodziewać się promocji najnowszej produkcji „redów” także w Kolonii. Niestety, jak wynika z postów na Twitterze Cyberpunk’a 2077, spółka na targach Gamescom nie zamierza zaprezentować się szerokiej publiczności. Wszystko pozostanie raczej za zamkniętymi drzwiami. Być może po raz kolejny CD PROJEKT mediom i partnerom biznesowym zaprezentuje gameplay Cyberpunk’a 2077. Być może to jest jednak kolejna zasłona dymna i spółka zaskoczy równie mocno jak na targach E3.
 

11 bit studios będzie zacieśniać kontakty biznesowe 

W tym roku 11 bit studios zrezygnowało z własnego stoiska w części otwartej targów w Kolonii. Spółka chce skupić się na nawiązywaniu kontaktów z nowymi kontrahentami. Dlatego przedstawiciele 11 bit studios będą obecni tylko w sekcji biznesowej na stoisku organizowanym przez Fundację Indie Games Polska. Spółka szykuje także dla inwestorów pewną niespodziankę, ale nie chciała zdradzić szczegółów.

- Na zamkniętych pokazach (partnerom biznesowym) prezentować będziemy „Frostpunka” oraz tytuły z wydawnictwa, czyli „Moonlightera” i „Children of Morta”. Szykujemy też pewną niespodziankę ale w związku z tym, że ma to być niespodzianka, nie możemy nic o niej mówić – poinformował Strefę Inwestorów Dariusz Wolak z działu Relacji Inwestorskich z 11 bit studios.

Zobacz także: Spółki gamingowe z GPW podbijają chiński rynek. W Chinach swoje gry sprzedają już CD PROJEKT, 11 bit studios i PlayWay

Vivid Games będzie promować Space Pioneer, Mayhem Combat i Gravity Rider

W tym roku w Kolonii nie zabraknie również Vivid Games. Spółka zrezygnowała ze stoiska w części otwartej targów, ale zamierza przeprowadzić szereg spotkań biznesowych Ponadto bydgoskie studio będzie kontynuować promocję Space Pioneer, Mayhem Combat i Gravity Rider.

- Studio nie przygotowuje odrębnego stoiska, a skupia się na spotkaniach biznesowych m.in. z przedstawicielami kanałów dystrybucyjnych, producentami sprzętu i oprogramowania oraz deweloperami. Poza pogłębianiem relacji z partnerami biznesowymi przedstawiciele bydgoskiego Studia promować będą swoje najnowsze tytuły: Space Pioneer, Mayhem Combat i Gravity Rider – poinformowali Strefę Inwestorów przedstawiciele Vivid Games.

Na Gamescom 2018 r. będą obecne polskie spółki gamingowe notowane na NewConnect.

The Farm 51 będzie promować World War 3

The Farm 51 stawia na promocję swojej najnowszej gry World War 3. Spółka będzie miała oddzielne stoisko biznesowe, a ponadto stoisko w części otwartej dla wszystkich uczestników targów.

- Celem naszego wyjazdu na Gamescom jest zaprezentowanie i przetestowanie gry World War 3 wspólnie z graczami i influencerami. Na targach będziemy mieli dwa stoiska, pierwsze to stoisko biznesowe, a drugie znajduje się w strefie entertainment i jest dostępne dla wszystkich uczestników targów. Planujemy wyposażyć nasze główne stoisko w kilkadziesiąt komputerów gotowych do testów, będziemy też organizować konkursy związane z grą oraz ankietować wrażenia graczy po pokazach – powiedział Strefie Inwestorów Kamil Bilczyński, wiceprezes zarządu, szef projektu i dyrektor kreatywny World War 3.
 

Wolrd War 3

7levels ramię w ramię z fundacją Indie Games Polska

Do Kolonii z Fundacją Indie Games Polska jedzie także 7leveles. Spółka zaplanowała liczne spotkania biznesowe, a także dalsza promocję gry Castle of Heart. Ponadto 7leveles ma zamiar zaprezentować potencjalnym kontrahentom prototyp nowego projektu.

- Podczas targów na stoisku oficjalnie prezentować będziemy Castle of Heart po updacie. Planujemy liczne spotkania z potencjalnymi wydawcami (chcemy omówić ewentualności wydania globalnie pudełkowej wersji gry). Dodatkowo do tej pory mamy zaplanowanych już kilka spotkań i wywiadów z mediami branżowymi. Będziemy chcieli im przybliżyć nie tylko samą grę, ale także studio i ludzi, którzy stoją za produkcją CoH – poinformował Strefę Inwestorów przedstawiciel 7levels.

- Ponadto spotkamy się z potencjalnymi wydawcami (to już za zamkniętymi drzwiami), aby zaprezentować im prototyp nowego projektu i porozmawiać o ewentualnej współpracy. Jesteśmy także umówieni na spotkanie z przedstawicielami Nintendo (kwestie możliwości promocji gry i prezentacja prototypu nowego projektu) – dodaje przedstawiciel 7levels.

iFun4all

W części biznesowej pojawi się iFun4all. Spółka na targach chce przede wszystkim znaleźć wydawcę gry Ritual.

- iFun4all zaprezentuje w Kolonii grę Ritual na stoisku Fundacji Indie Games Polska w hali biznesowej. Podczas Gamescomu spółka będzie prowadziła działania mające na celu znalezienie wydawcy dla gry Ritual, a także wspomoże Curve Digital, wydawcę gry Serial Cleaner, przy rozmowach dotyczących potencjalnej premiery tego tytułu w Chinach – poinformowała Strefę Inwestorów spółka ifun4all.

Artifex Mundi będzie promować dwie gry

Swoją obecność na Gamescom 2018 potwierdził również Artifex Mundi. Spółka zamierza promować swoje dwie najnowsze gry My Brother Rabbit i Irony Curtain.
 

BeFunky-collage (3) (1)

VARSAV VR pokaże symulator pszczoły

Kolejna spółka z NewConnect, która wybiera się na tegoroczne targi Gamescom. VARSAV VR zaprezentuje swój nowy tytuł Bee Simulator. Gra jest skierowana głównie do dzieci. Celem gracza jest opieka nad ulem i pszczelą rodziną.

- Gra została zaprojektowana z myślą o wspólnej zabawie rodziców i dzieci, w ciekawy sposób angażując całą rodzinę. W grze Bee Simulator dostępne są trzy tryby rozgrywki: fabularny dla pojedynczego gracza, tryb swobodnej eksploracji świata zainspirowanego nowojorskim Central Parkiem oraz tryb split-screen oparty o kooperację lub klasyczną konkurencję – poinformowała Strefę Inwestorów spółka VARSAV VR.
 

hive_new2 (1)


Jak widać, w tym roku na Gamescom pojawi się więcej spółek z NewConnect niż z głównego parkietu GPW. Większość z nich będzie promować znane nam już tytuły. Dla spółek ważne są również spotkania biznesowe i nawiązanie nowych relacji z potencjalnymi kontrahentami. Natomiast inwestorzy mogą wziąć udział w targach w części otwartej. Tam mają okazję, żeby spotkać twórców najlepszych gier, porozmawiać z przedstawicielami spółki i lepiej poznać jej model biznesowy.

Zobacz także: GPW powinna wykorzystać świetną koniunkturę na akcjach producentów gier i odwrócić negatywny trend w liczbie IPO i obrotach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.