CHC-Cannabis HealthCare prowadzi emisję akcji – co warto wiedzieć o spółce dystrybuującej medyczną marihuanę
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
07 gru 2022, 13:50

CHC-Cannabis HealthCare prowadzi emisję akcji – co warto wiedzieć o spółce dystrybuującej medyczną marihuanę

Spółka CHC-Cannabis HealthCare, zajmująca się dystrybucją medycznej marihuany na polski rynek, prowadzi emisję akcji. W ramach oferty emitent chce pozyskać 2,2 mln zł. Zapisy trwają do 16 grudnia 2022 r.

Grupa CHC-Cannabis HealthCare powadzi emisję akcji w ramach której chce pozyskać 2,2 mln zł. Głównym celem emitenta jest objęcie wiodącej pozycji na rynku dystrybucji w Polsce leku na receptę: marihuany leczniczej w formie olejku. Spółka, oprócz zaopatrywania rynku, chce uzupełnić swoje działania dystrybuując również inne produkty lecznicze (niezawierające THC).

Produkty oferowane przez CHC-Cannabis spełniają już wszystkie wymagania, które są potrzebne by wprowadzić produkt leczniczy na rynek polski. Spółka od 30 listopada dostarcza już lek do aptek.

O CHC-Cannabis

Spółka CHC-Cannabis HealthCare powstała dzięki współpracy doświadczonych managerów rynku farmaceutycznego. W przyszłości spóła chce zając wiodącą pozycję na rynku dystrybucji medycznej marihuany w Polsce.

"Należy odróżnić ogólnie dostępne produkty z CBD, dostępne np. w sklepach internetowych od produktów zrejestrowanych jako lek na receptę z THC (jak nasz produkt), czyli produktu narkotycznego, psychotropowego, wydawanego w aptece wyłącznie na receptę od lekarza. Takich firm z produktami jako lek są 3 które mają medyczną marihuanę w postaci suszu. My mamy jako pierwsi na rynku mamy formę ekstraktów olejowych" - mówi Rafał Prejsnar, wiceprezes zarządu.

Emitent, poprzez spółkę zależną, ma podpisaną umowę z PharmaCann Polska sp. z o.o., spółką zależną międzynarodowego, zintegrowanego pionowo holdingu PhCann International B.V. która dysponuje jedną z największych w Europie linią do produkcji i przetwarzania medycznej marihuany. CHC-Cannabis uzyskał wyłączność na sprzedaż na terenie Polski medycznej marihuany z oferty producenta i dostawcy na terenie Polski.

Wprowadzenie surowca farmaceutycznego tj. marihuany medycznej obarczone jest wieloma wymaganiami w Polsce, które dostawca, PharmaCann Polska spełnia.

Odbiorcą produktu będą sieci aptek i firmy zaopatrujące apteki. Grupa będzie więc sprzedawać surowiec na rynku hurtowym i bezpośrednio do aptek. Spółka już prowadzi sprzedaż i jest w trakcie negocjacji kolejnych umów o współpracy, z których niektóre są już podpisane. Natomiast promocja produktu jest skierowana do lekarzy neurologów i onkologów.

Kluczowe parametry oferty

CHC-Cannabis HealthCare prowadzi publiczną emisję akcji w ramach której chce pozyskać 2,2 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do 16 grudnia br. Emitent oferuje od 200 do 4288 akcji na okaziciela serii C. Cena emisyjna akcji to 513 zł, a minimalny zapis to 3 akcje. Wycena pre-money wyniosła ponad 27 mln zł.

Zgromadzony w ten sposób kapitał spółka chce przeznaczyć na zasilenie działalności spółki zależnej Interfarmed Cannabis. Spółka zależna te środki chce przeznaczyć na stworzenie zespołu sprzedażowego, składającego się z 5 przedstawicieli medycznych, 1 managera ds. aptek i 1 managera sprzedaży.

Znacząca część pozyskanego kapitału z emisji akcji zasili kapitał obrotowy spółki, co pozwoli na zwiększenie zakupów surowca farmaceutycznego od dostawcy PharmaCann.

Część z pozyskanych środków ma wesprzeć działania promocyjno-szkoleniowe nakierowane na promocję produktu w Polsce. W tym wydatki na organizację ponad 100 szkoleń w 2023 r. oraz wsparcie krajowych kongresów naukowych PharmaCann dla lekarzy specjalistów.

CHC Cannabis cele

Produkt, rynek i prognozy finansowe

Według raportu Poland Cannabis White Papper polski rynek marihuany medycznej w 2028 roku osiągnie wartość 2 mld EUR. Już 2020 roku europejski rynek marihuany medycznej wynosił 350 mld EUR. Według szacunków w 2025 roku ma on urosnąć do 860 mld USD do 2025 r.

rynek polski i eu

Terapia kannabinoidami ma charakter wspomagający i jest elementem leczenia multidyscyplinarnego. Ten rodzaj terapii stosuje się w bólach przewlekłych, leczeniu onkologicznym, epilepsji, ale również przy stwardnieniu rozsianym oraz psychiatrii.

Do produkcji w ramach grupy dopuszczono dwa surowce farmaceutyczne standaryzowane olejem kokosowym oferowane w szklanych buteleczkach.

produkt

Na dzień startu emisji grupa ma ponad 2700 wstępnych zamówień o wartości 1,6 mln zł. Celem sprzedażowym na 2023 rok jest 70 tys. zamówień. Orientacyjna cena butelki produktu to 600 zł. Marża minimalna to 28%.

wstępne dane

Spółka dopiero rozpoczęła dystrybucję. Opublikowała prognozy przychodów i zysku operacyjnego na następne lata. Zakłada osiągnąć w 2023 r. przychody rzędu 21,4 mln zł i zysk operacyjny na poziomie 2,4 mln zł. W następnych latach mają się zwiększyć kilkukrotnie.

prognozy finansowe

CNC Cannabis na NewConnect

Spółka planuje debiut na rynku NewConnect w 2024 r. CHC-Cannabis nie wyklucza też pozyskania strategicznego inwestora, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie ze strony funduszy zagranicznych - jako drugiej formy wyjścia z inwestycji w akcje spółki.

Zobacz także: „Naszym celem jest osiągnięcie rentowności od samego początku projektu” - relacja czatu z zarządem CHC-Cannabis HealthCare

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.