Jak inwestować w spółki produkujące gry - konferencji Gamedev Inwestor
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 paź 2020, 06:50

Dowiedz się jak inwestować w spółki produkujące gry na konferencji Gamedev Inwestor

Gamedev Inwestor to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, skierowane do osób inwestujących w spółki gamingowe. Konferencja online odbędzie się 14 listopada.

Wydarzenie Gamedev Inwestor jest skierowane do inwestorów zainteresowanymi spółkami gamingowymi z warszawskiego parkietu. W ostatnich miesiącach liczba firm z branży gier notowanych zarówno na głównym parkiecie, jak i rynku NewConnect, powiększyła się o kilka podmiotów. Co więcej, spółek szykujących się do debiutu na giełdzie jest kilkadziesiąt.

Gamedev Inwestor to odpowiedź na rosnącą liczbę spółek gamingowych na warszawskim parkiecie. Wydarzenie jest organizowane przez Przemysława Gerschmanna oraz Tomasza Jaroszka. Jak piszą sami organizatorzy, to „konferencja, a właściwie program edukacyjny dla inwestorów, łączący zarówno specyfikę inwestycyjną, jak i charakter sektora gamedev”.

„Stworzyliśmy program Gamedev Inwestor, aby zebrać jak najwięcej praktycznej wiedzy na temat tej branży w jednym miejscu. Biorąc udział w tym evencie, inwestor ma pewność, że dostanie faktycznie niezbędnik potrzebny do lepszego zrozumienia tego rynku. Ta wiedza będzie potrzebna, szczególnie, że w listopadzie oczy wszystkich inwestorów i graczy będą skierowane właśnie na sektor producentów gier w Polsce i najbardziej wyczekiwaną od lat premierę Cyberpunk 2077” – komentuje Tomasz Jaroszek, organizator konferencji.

Prelegenci, którzy wezmą udział Gamedev Inwestor, to nie tylko osoby powiązane z rynkiem kapitałowym. Wśród nich będą również osoby specjalizujące się w branży gier. Udział w evencie online jest płatny. Do 8 listopada obowiązuje cena promocyjna – 299 zł (później wyniesie 399 zł).
 

Gamedev Inwestor banner

Wydarzenie skierowane do inwestorów spółek gamingowych

O tym, że Polska gamingiem stoi pisaliśmy już wielokrotnie. Jak wynika z raportu „The Game Industry of Poland”, mamy w kraju już 440 studiów, w których pracuje blisko 10 tys. pracowników. Coraz więcej spółek z branży gier decyduje się na wejście na warszawski parkiet. Aktualnie w kolejce znajduje się kilkadziesiąt podmiotów.

Do tej pory polska branża gier była głównie kojarzona z Wiedźminem od CD PROJEKT, czy teraz z Cyberpunkiem. Jednak na naszym rodzimym rynku pojawia się coraz więcej, większych tytułów, które mają szansę na odniesienie globalnego sukcesu. Również międzynarodowe firmy interesują się polskim rynkiem.

Odpowiedzią na obecne trendy będzie wydarzenie organizowane przez Przemysława Gerschmanna oraz Tomasza Jaroszka, znanych już z książki „Śladami Warrena Buffetta”. Odbędzie się ono w sobotę, 14 listopada. Udział wezmą prelegenci zarówno z rynku kapitałowego jak i ze świata gier.
 

  • Ludwik Sobolewski: były prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Poprowadzi wykład na temat „Innowacja polskiego i europejskiego rynku finansowego.
  • Paweł Miechowski: partnerships manager w 11 bit studios. Poprowadzi wykład o tym „Jak powstaje gra – proces tworzenia od pomysłu do wydania. Jakie ryzyka pojawiają się na drodze tworzenia gry. Jak zazębia się produkcja z marketingiem.
  • Mateusz Witczak: wydawca polskigamedev.pl. Podczas konferencji przedstawi „Polską branżę gamedev na tle świata”.
  • Marcin Kosman: współwłaściciel agencji better. gaming agency oraz autor książki „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych”. Na evencie opowie o „Kluczowym kwartale dla branży gier: starcie nowych konsol, Cyberpunk 2077 i inne premiery”.
  • Jacek Welc: prowadzi działalność szkoleniowo-doradczą z zakresu finansów firm i zasiada w radach nadzorczych spółek. Na konferencji przedstawi „Wpływ odpisów na wyniki finansowe spółek gamingowych”.
  • Artur Wiśniewski: założyciel stockbrocker.pl. Przedstawi „Różne formy inwestowania w gamedev – przegląd instrumentów: akcje, kontrakty, certyfikaty i ETF”.
  • Paweł Malik: autor gazetagieldowa.pl. Poprowadzi wykład na temat „Jak analizować fundamentalnie spółki produkujące gry?”.
  • Radosław Chodkowski: inwestor indywidualny. Opowie o „Analizie technicznej dla polskiego sektora gamedev na GPW i NewConnect”.
  • Przemysław Gerschmann: założyciel Equity Magazine. Na konferencji przedstawi wykład „Od triple-A po freemium: rewolucyjne zmiany w dystrybucji gier i modelach biznesowych”.
  • Tomasz Jaroszek: prowadzący Doradca.TV. Na evencie opowie o „Najbardziej dochodowych grach w historii”.


Powyższa lista prelegentów pokazuje, że wszystkie osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, mogą liczyć na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu spółek gamingowych. Uczestnicy będą mieli dostęp do wykładów na temat analizy fundamentalnej oraz technicznej firm notowanych na warszawskiej giełdzie z branży gier.

„Gamedev Inwestor to 10 prelegentów i ponad 15 godzin materiału video. Łączymy wiedzę z sektora produkcji gier z wiedzą dotyczącą analizy spółek i inwestowania. To połączenie zapewnia kompleksowe podejście do tematu, szczególnie dla początkujących, którzy wchodzą na rynek kapitałowy. Rozkład wykładów to przemyślany zestaw tematów z myślą o inwestorach od analizy fundamentalnej przez analizę całego sektora i poznanie specyfiki konkretnych spółek. Będzie nawet mały słownik z branżowymi pojęciami, żeby wszystko było absolutnie zrozumiałe” – mówi Przemysław Gerschmann, organizator konferencji.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Cena wydarzenia do 8 listopada wynosi 299 zł, później 399 zł. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Zarejestruj się na konferencję Gamedev Inwestor

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.